• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SITH: tyhle maily chodi uz tak pul roku, ne? mozna jeste driv, prvni jsem zaregistroval kratce po tom, co skoncilo osvobozeni pod 22 EUR. nicmene je zvlada hazet do spamu i Centrum, takze by to imho nemel byt pro maily u vetsich poskytovatelu problem
    SITH
    SITH --- ---
    Pozor

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    QUIP: To bys měl asi zkusit reklamovat na eBay jestli si tam spolu s poštovným vybrali i zálohu na clo a DPH a pak jsi to tady stejně musel platit.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Ebay a dan zaplatena, zasielka z Japonska, colnici to chytili ale nic som neplatila, ani poste. A kusok neskor Ali, zasielka z Ciny a zase ju chytli colnici. Doklady dolozene stejne jak u prvej, ale dan a vyplane poste skoro 400 za kusok cez $20 vec. Aj ked tam asi nahodili dan na celu fakturu a nie len na tu jednu vec, co bola v danom balicku.

    Strasne zalezi, kto to tam zrovna riesi a asi aj ako sa prave vyspal.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Pred mesicem zasilku z eBaye normalne zachytila Ceska Posta a nechala si vyplatit vsechny vypalny, i kdyz se na eBayi psalo, ze VAT uz je zaplacena. Na zasilce za $20 byl doplatek asi 350,-
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Amazon také bez problémů - u toho tedy dlouhodobě, pokud to tedy fullfills přímo Amazon.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: Kickstarter z Anglie. Etsy jsem si jedno zadával přes ecep, druhé mi jde rovnou - mají tam také nějaké předtištěné štítky; tak uvidím jak to funguje.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: nn, jiná zásilka
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: Pokud správně popíší obálku s IOSS :( Už mám takhle jednu reklamaci s poštou, bo se mi nechce dávat jim 150Kč za "službu" ke dph ve výši 40Kč, kde už je daň zaplacená…
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Dá se koupit na ebay z amerického bazaru?
    Nevím jestli z nich dostanu to číslo pro ecep.
    Když má Pošta moji plnou moc, tak to budou clít oni, ale když ji odvolám a ecep nezvládnu, tak zásilku nedostanu?
    DPH při nákupu mobilu je asi jisté?
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    Tak dneska dorazil balik kterej podle stitku letel do prahy z Ameriky 26.12. :D nejlepsi je ze prosel celnici bez toho aniz by posta nebo celnici neco chteli a proste se s tim postak zjevil dneska pred barakem s nutnosti doplatit nakou castku… a plnou moc posta ode me nema, vzdycky sem si to jezdil na 120 vyridit osobne :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: a kolik pošťáků se předtím ztratilo po nedoručení balíčku do tvých rukou? (účtenky z betonárky dohledávat nemusíš ;) )
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dneska mám na poštu pochvalu - včera dopoledne odeslán balík do ruky z Mladé Boleslavi a dneska ve 14:30 mi ho doručili domů
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    vita jak poznate, ze Balikovnu provozuje ceska posta? dovezou vam balik pozdeji nez slibili a jinam nez jste objednali :D
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: no oni maj od pulky prosince stopku. ale kdyz fungujou tak z Indonésie před dveře za osm dní i s proclením.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: To mi teď přehodilo balík na Švýcarksou poštu (asendia) a mám po žížalkách :)
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    soucitim s vama, zlaty upsko.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    QUIP: Viz muj serial nize. Ted tam lezej i cokolady od babicky
    QUIP
    QUIP --- ---
    FEFERONIE: No jo, ale tohle je zasilka, ke ktere ja ani nic nedokladal a dokladat nebudu. Ta je z AliExpressu a mela projit proclenim v jinem clenskem state EU (poplatky uhrazeny rovnou na AliExpressu). A stejne to mesic lezi na poste.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    QUIP: Stastlivce. Muj obraz lezi na poste od 30.12. O papiry si rekli az minuly tyden po osobni navsteve. Od te doby nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam