• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OCTOPUSS: oni to znaji, ale musis to pry resit uz pri odeslani :/

    Reklamací zboží ze zahraničního e-shopu se nebojte - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/reklamaci-zbozi-ze-zahranicniho-eshopu-se-nebojte/

     si necháte při odeslání vystavit potvrzení, že odesíláte určitý kus vadného zboží, a až vám totéž zboží přijde zpět, použijete to potvrzení při celním řízení a nic platit nebudete.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---

    Dobrý den pane xxx,
    požádejte odesílatele o proforma fakturu se symbolickou cenou 1 EUR pro celní účely.

    Celní úřad neuznává nulovou hodnotu ať se jedná o zboží nebo o dárek.

    Všechny zásilky podléhají DPH a zásilky s vyšší cenou podléhají i clu.

    Mohla bych Vám to proclít jako bezúplatný dovoz, ale i tak zaplatíte DPH a 300 CZK za zpracování.

    Je mi jasné, že jste již jednou za zásilku platil, ale bohužel celní úřad to nezajímá, že Vám došlo něco poškozené, pro ně je to zásilka k proclení.



    Zkurvená banánová republika tohle. Celnící neznají nic jako výměnu poškozenýho zboží. Ty píčo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: hm, to ti preju a doufam, ze se treba taky dockam, ale uz tomu moc neverim.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: Tak v pátek dorazily oba balíčky objednané v srpnu. Šaty na Barbie a chladič na M.2 disk. Dle samolepky byly oba odeslány z Gruzie z Tbilisi.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    mají zase nějaký delaye ne?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Já teda nemám problém, od září 26 zásilek nejkratší tu byla za 9 dní nejddelší šla 22, nepočítám EU sklady ty tu jsou do 3 dnů.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: ja cekam na karetni hru pro sebe, fnuk :(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: ze srpna ještě čekám na čtvery šaty na Barbie. Třeba to do Vánoc bude :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tak to ti zavidim, ja stale nemam balicek zakoupeny v srpnu. stalo me to CZK 251.47 vcetne dopravy a pochybuju, ze jeste nekdy neco dorazi. bohuzel na aliexpressu se to automaticky oznacilo jako finished.
    nejnovejsi info ve sledovani je

    2022-09-08 08:28
    Out for delivery
    Received by local delivery company
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    TOOMIX: Jsem zjistila, ze nejlepsi je proste mit v kosiku par veci, ktery si naakumulujes treba za mesic (pokud to nejak silene nespecha) a pak proste objednat vic veci naraz :) pak to prijde krasne do mesic nekdy ani to ne :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: včera dorazil balíček objednaný 9.9. společně s balíčkem objednaným 13.11.
    MATT
    MATT --- ---
    NAVARA: ok, dik. ja spekuloval, jestli to nesouvisi s cestym prohlasenim, ktery udajne obcas ceska posta zneuziva.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    704 už je rozvoz

    SD bude správní doklad, takže nejspíše USPS předala jeho info českým celníkům a oni to již na základě toho procleli
    MATT
    MATT --- ---
    tak depo to bylo rychlejší, než jsem čekal, nicméně na poště po mě chtěli poplatek 120 kč za "odbavení SD". Chtěl jsem se zeptat, co znamená následující:

    Poplatky dle sdělení příslušného celního úřadu prostřednïctvím elektronické komunikace - zpráva D_I_PROD
    MATT
    MATT --- ---
    POZITRON: ja z Ali objednával 30.7. a 24.8. a ani jedna jeste neprisla.
    MATT
    MATT --- ---
    brácha mi posílal balíček z USA, přišlo to na Ruzyň a teď je to Řídící depo Praha 704. Dá se usoudit, jestli to půjde ještě na proclení?

    jinak 3.11. v Philipsburg, PA. 9.11. Ruzyn, 14.11. Praha 704.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: taky nemám, ale věci objednané 2 týdny zpátky už mám 🤦‍♂️
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Číslo cz x x x je čínský kód pro obyčejnou listovní zásilku směrovanou do ČR. Česká pošta obyčejné listovní zásilky nesleduje.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: presne jak rikas, vypada to, ze se to posunulo.muzes max drzet palce , v tomhle je CP fakt blba
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KALIBAN: nevis prosim te, jak se v pravym sloupci objevilo cislo zacinajici CZ, tak prestoze ve sledovani ceske posty cislo nelze najit, muzu se aspon trochu uklidnit, ze uz se tim posta aspon nejak zabyva? uz mi to prijde fakt divny, 2 mesice v CR a furt zadny info.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam