• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: to, že je to už s DPH neznamená, že to bude bez cla. Pokud bude zásilka do 150 USD, tak se clo neplatí nikdy a platíš jen DPH při dovozu.

    Pokud zaplatíš DPH už při nákupu a budeš pod 150 USD, tak to za tebe proclí obchod během cesty k tobě a tobě už příjde balíček bez nutnosti jezdit na 120. Většinou. Taky ho 120 může namátkově zadržet ke kontrole, ale spíš mají jiné práce dost.

    Pokud nakoupíš nad 150 USD, tak k tomu musí odesílatel dát zařazení dle TARIC a podle toho se vyměří clo. Jestli umí Ali vyměřovat clo a přidávat to k VAT netuším, ale spíš ne. Takže pokud uvedou na balík, že cena je vyšší než 150, tak ti ho pošta stejně zadrží a bude se kontrolovat zda a případně kolik se má doplatit. Ale clo se pohybuje v řádech jednotek procent, takže největší výpalný pak zase bude chtít česká pošta za manipulační poplatky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Zkoušeli jste někdo novou dopravu "AliExpress Choice"? Bude to bez cla? Píše že je to s DPH (VAT Included)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: tak jsem si tipnul špatně, nebyly to baterky, ale vteřinový lepidlo. Ale i tak to dorazilo bez poplatku.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FND: Pokud tam máš poštovné zdarma, tak si ho vycucají z prstu a přičtou - pochopitelně použijí nejvyšší možnou sazbou, žádné poštovné co platíš třeba Amazonu, který má brutální slevy. Pokud to přesáhne limit, tak také zkásnou clo, které je u textilu tuším vyšší.

    A nakonec si pošta přidá poplatek za zpracování, pokud si to nevzal přes eCEP, čemuž se ČP snaží zabránit poskytnutím minima možných informaci a co nejpozdější žádostí o info, pokud možno si o něj vůbec neříct a zpracovat elektronicky přijaté info od odesílatele (nejvyšší poplatek).
    FND
    FND --- ---
    chtel bych se zeptat, abych vedel pro priste ... - objednal jsem si 3 tricka z usa , celkova cena byla asi 1500 korun a celnici mi vymerili dph z asi 2400. predpokladam, ze to bylo kvuli tomu, ze tam bylo postovne zdarma ? jinak kdyz jsem zkousel reklamovat pres ty jejich stranky, tak to neslo (jak uz to tady nekdo resil, a ze na pobocce..) .

    ps: ja tusim , ze uz se to tady urcite asi resilo, ale nejak se mi to nepovedlo vyfiltrovat..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TOOMIX: taky mi přišlo od pošty úplně jiné číslo, spárovala jsem si to s dotyčnou zásilkou přes data, která byla u obou sledovacích čísel shodná
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    OCTOPUSS: hehehe, mně takhle dorazila smska od pošty, že mám dodat podklady k zásilce ze zahraničí s trackingem XY (který se nikde nedá dohledat, ani na poště, ani na 17track, ani na global.cainiao.com). Bohužel z aliexpressu čekám na úplně jiná sledovací čísla a o tomhle nevím nic, tak jsem si tipnul, že to asi budou ty dobíjecí 9V baterky a vyplnil to na eCEPu. Zatím se nic neděje a čekám
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Yup, taky jsem si užil koncem roku...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    QWWERTY: Jenže já nic neposílal, prostě mi poslali novej kus, a těm celnickým kriplům jsem jen poslal screenshot mailu, kde eshop píše, že to je jejich chyba, a zadarmo mi posílají nový zboží.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OCTOPUSS: oni to znaji, ale musis to pry resit uz pri odeslani :/

    Reklamací zboží ze zahraničního e-shopu se nebojte - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/reklamaci-zbozi-ze-zahranicniho-eshopu-se-nebojte/

     si necháte při odeslání vystavit potvrzení, že odesíláte určitý kus vadného zboží, a až vám totéž zboží přijde zpět, použijete to potvrzení při celním řízení a nic platit nebudete.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---

    Dobrý den pane xxx,
    požádejte odesílatele o proforma fakturu se symbolickou cenou 1 EUR pro celní účely.

    Celní úřad neuznává nulovou hodnotu ať se jedná o zboží nebo o dárek.

    Všechny zásilky podléhají DPH a zásilky s vyšší cenou podléhají i clu.

    Mohla bych Vám to proclít jako bezúplatný dovoz, ale i tak zaplatíte DPH a 300 CZK za zpracování.

    Je mi jasné, že jste již jednou za zásilku platil, ale bohužel celní úřad to nezajímá, že Vám došlo něco poškozené, pro ně je to zásilka k proclení.



    Zkurvená banánová republika tohle. Celnící neznají nic jako výměnu poškozenýho zboží. Ty píčo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: hm, to ti preju a doufam, ze se treba taky dockam, ale uz tomu moc neverim.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: Tak v pátek dorazily oba balíčky objednané v srpnu. Šaty na Barbie a chladič na M.2 disk. Dle samolepky byly oba odeslány z Gruzie z Tbilisi.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    mají zase nějaký delaye ne?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Já teda nemám problém, od září 26 zásilek nejkratší tu byla za 9 dní nejddelší šla 22, nepočítám EU sklady ty tu jsou do 3 dnů.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: ja cekam na karetni hru pro sebe, fnuk :(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: ze srpna ještě čekám na čtvery šaty na Barbie. Třeba to do Vánoc bude :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tak to ti zavidim, ja stale nemam balicek zakoupeny v srpnu. stalo me to CZK 251.47 vcetne dopravy a pochybuju, ze jeste nekdy neco dorazi. bohuzel na aliexpressu se to automaticky oznacilo jako finished.
    nejnovejsi info ve sledovani je

    2022-09-08 08:28
    Out for delivery
    Received by local delivery company
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    TOOMIX: Jsem zjistila, ze nejlepsi je proste mit v kosiku par veci, ktery si naakumulujes treba za mesic (pokud to nejak silene nespecha) a pak proste objednat vic veci naraz :) pak to prijde krasne do mesic nekdy ani to ne :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: včera dorazil balíček objednaný 9.9. společně s balíčkem objednaným 13.11.
    MATT
    MATT --- ---
    NAVARA: ok, dik. ja spekuloval, jestli to nesouvisi s cestym prohlasenim, ktery udajne obcas ceska posta zneuziva.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam