• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PAJOVA: ja vim, ze je blby to takhle zobecnovat, ale ono je fakt tezky to nedelat. treba vysoka skola financni a spravni, je to vysmech... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100803/obsah/165797-skola-smetla-podezreni-na-plagiat/
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    POZITRON: tak to zas opatrne. Ted jsem nastoupila na soukromou a prochazka ruzovym sadem to rozhodne neni. Shodou okolnosti jsme meli v cervnu na prednasku se sefem skoly a ten rikal, ze se tam ted s kontrolama nezavrou dvere. Od prusvihu v Plzni se jde hlavne po soukromejch skolach, protoze treba UK je tak velka, ze ji nikdo nikdy nezkontroluje.
    A jelikoz jsem byla i na statni skole, tak mam uz trochu srovnani a treba ze systemu zkousek jsem byla dost udivena. Vse je na kompu, do ucebny si nemuzes vzit ani vlastni kalkulacku, jen obcanku a kartu studenta. V testech 1-5 odpovedi spravne.. Naroky stejny jako na prezencnim studiu. A kdyz srovnam zkousku na VSE se soucasnou skolou,tak na VSE se mi ten zapocet teda delal lip.
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: o tom uz vubec nemluvim,no cement
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VERCA_ZABA: kdyby se uz aspon zacalo poradne rozlisovat mezi soukromou a statni. nevim jak vas, ale me fakt neskutecne vytaci, ze studenti vsech tech bankovnich institutu, metropolitnich univerzit a univerzit jana amose budou taky magistri a inzenyri. vcera jsem v metru videla reklamu na pravnickou fakultu nejaky panevropsky univerzity a ti ubozaci se vubec nezdrahali tuhle preudoskolu oznacit za prestizni univerzitu, jdu blejt! :(
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: :-))) tak 4 roky propadly,to uz by me jeblo,uz ty dva tezce rozdejchavam....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: ja jsem se po 3 letech rozhoupala, ze to jeste zkusim. Mam odstudovane skoro 4 roky VSE a bez titulu, takze jsem ted na soukromy a davam si to vsechno od zacatku pekne znovu. Trochu pruda, ale aspon se lip uci na zkousky
    REK11
    REK11 --- ---
    omlouvám se za překlepy,rychle vletím,rychle přečtu,rychle napíšu a zdrhám :-))
    REK11
    REK11 --- ---
    to nemluivím o tom,že my to z tohohle platu máme z huby do ruky a tudíž nějaký školný bych prostě ani v minimální míře nezvládla.....
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: kočko,já to psala níž,mám za sebou dva roky,vratila sjem se po roce a reakreditovali mi obor. Zatim to vypada,ze me nepusti do rocniku,ktery jede podle mych pravidel,mam za sebou 17 zkousek a x zapoctovych predmetu,vetsina v nove akreditaci neni..... to vis,ze se snazim,psala jsem i dekanovi a volala,kde to slo,ale do prvaku fakt nechci,mela jsem jit do konce druhaku :-( navic pak budu cvakat cca o tri semestry navic,protoze se mi to o ot,co mi neuznaji prodlouzi a me to proste propadne......
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: a nemůžeš si nechat něco uznat? já mám právě tohle jako druhou vejšku, u první sem skončila v prvním semestru.. a tohle chci opravdu dodělat, protože jinak už bych platila a když už mám rok za sebou, tak dva doklepu.) sice mi to asi k ničemu nebude, ale...:)
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: hihi já ted řeším práve navrat na VS furt nevim,jeslti jo nebo ne,protože se mi nechce studovat na Bc zas od zacatku.....jsem z toho dost na sr.cky.....
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: to neni o zmrazeni,ale o pristupu firmy :-)) tady nikdy nikomu o nikoho neslo krize nekrize :-)) navic tenhle přijem-v PZE není dlouhodobě udržitelný v ramci živení rodiny.....kamarádka-spolupracovnice ted odesla a dela za dvojnasobek-byla tu deset let za stejny plat ....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: rekla bych ,ze platy jsou ted zmrazeny na hodne mistech.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    mě sere to, že všude i na blbý asistentky chtěj, aby lidi měli VŠ, ale jako vůbec je nezajímá, co maj vystudováno.. a když pak někde se ptaj, proč studuju psy, když pracuju v obchodu, tak mě opravdu nebaví furt něco vysvětlovat.)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: tak i tak ve většině firem-krom takovyhle institucí tohle nefunguje :-)) ani nevím, jak to funguje u nas,protože mi bylo řečneo,že jeslti hcci víc,budu muset změnit praci-dva roky tu dělám za nastupní plat :-)) a to nejsme mala firma,ale česká :-))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: u nás nejsou tabulkové platy, ale tabulkové rozmezí :-)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE:
    PAJOVA: nj,ale všude tabukové platy nejsou :-))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: u nás (velká banka) jsou kvalifikační kritéria pro tabulkové funkce - většinou je to kombinace délky praxe a vzdělání, takže buď musíš nahonit dlouhou praxi, nebo mít ten papír + kratší praxi, aby ses kvalifikoval pro povýšení (tzn. pro lepší platové rozmezí). A od určité úrovně už je prostě ten papír nutný.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: tatka treba dela v pojistovne, kde jsou tabulkove platy, kde je i neco prave za titul
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: čim vic mam pocit,že maximálně na zachod....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    VERCA_ZABA: presne to se deje u nas v praci.


    REK11: souhlasim s tim, ze u nas VS neprinasi penize navic vetsinou. Vyjimkou jsou velke zahranicni firmy a statni podnik. Ale i tak jsem si rekla, ze ten papir chci, protoze s pribyvajicim vekem by se mohl hodit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam