• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja furt nechapu tu modu dubovych krajecich prkenek kdyz dub se na prkenka nepouziva..proc to nedelaji ti dnesni truhlari z buku jako driv..ale dal bych na nej mineralni olej z ikea treba. Skydd.

    SKYDD olej pro zpracování dřeva v interiéru (000.467.86) - recenze, cena, kde koupit
    https://cs.ikea-club.org/item/00046786.html
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Ahoj, mozna se uz resilo, dostal jsem dubove kuchynske prkynko a rad bych ho osetril olejem. Poradite mi prosim co pouzit, koupit? Trochu se bojim ze rostliny olej by mohl zluknout.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    A nedělají vám tyhle věci alá molitan kocoury? Já s tím právě nemám dobrou zkušenost. Použít to jde, ale to froté je ve srovnání s tím nebe a dudy. U bezbarvýho oleje je to vcelku jedno, ale s barevnými jsem s tím měl vždycky problém. Nakonec to člověk nějak rozehnal, ale zbytečná práce navíc. Když jsem měl poprvé ten osmo hadr v ruce, tak jsem fakt zíral. Používal jsem teda předtím vždycky kostičky uřezanýho obyč molitanu.
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    KLATIC: no vhledem k cene za kolik se daji koupit (2kc/ks) by mi nevadilo je mit na jedno pouziti a s nejakou sklenici bych si starost ani nedelal


    KOUDY: super, dekuju!
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    MARTYYNO: jojo, akorat jakmile trtochu zatuhnou, tak se musej vyhodit, protoze se pak drolej
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    My osmo, rubio i odies padujem. Kulaty pady mame na brusky a tyhle obdelnikovy strihame na nanaseni..

    PAD ruční SuperPAD bílý pro stírání podlahových olejů a leštění ploch (250x115x25 mm) Bohman
    https://eshop.barvyplus.cz/pad-rucni-superpad-bily-pro-stirani-podlahovych-oleju-a-lesteni-ploch-250x115x25-mm/
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    KLATIC: jako ze ty uplne obyc, tyhle?

    predpokladam ze pouze tou jemnou stranou?

    KLATIC
    KLATIC --- ---
    mne se na osmo nejvic kupodivu osvedcily houbicky na nadobi (tez zavirane do zavarovacky)
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    GHOSTDOGG: ok, diky, zupan uplne rozstrihat nemuzu, ale predpokladam ze frote rucnik bude to same, to mi snad doma projde :D
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    MARTYYNO: Konkrétní hadr ne, ale jak říkám cokoliv froté, to mám vyzkoušené. Používal jsem staré vyřazené župany a ručníky z wellnessu. Nejvíc mi vyhovovalo si kus odstřihnout, složit ho do takovýho válečku, aby to ideálně nemělo hrany a netrčely z toho nitě a krásně to roztahovalo. Na druhou vrstvu jsem si to vždycky lehce namočil a zavřel do zavařovačky a druhý den nanesl. Pak jsem to zahodil, protože to stejně vždycky do pár dnů ztvrdlo, i v tý zavařovačce a třeba jen zčásti, a pak to dělá bordel. Tu švédskou utěrku jsem nezkoušel, to si pouze myslím, že by možná taky fungovalo. Jako to osmo rouno funguje skvěle, ale je to +/- froté se sucháčem za nesmyslný peníze. Pokud by se to nějak dobře čistilo, proč ne, ale ono obecně vymejvat oleje do čista jde blbě, když máš nějaký s pigmentem, tak riskuješ, že ti bude barvit při další várce, nebo to musíš desetkrát vymáchat v hromadě benzínu a to je otázka, jestli se to může vyplatit. Imho lepší si sehnat někde starý froté hadry a po použití zahazovat.
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    GHOSTDOGG: a nemel bys prodim doporuceni na nejaky konkretni produkt (hadr), se kterym mas zkusenosti?

    nejakou svedskou uterku jsem ted ukradl manzelce a neprijde mi to jako neco po cem bych sam od sebe sahnul, ten material se mi nezda uplne idealni, ale mozna je to jenom muj pocit a bylo by to ok
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    MARTYYNO: Stetec je na tyhle oleje na prd, protoze ti dela kocoury. Tim rounem udelas pravdepodobne tenci vrstvu, ale nemusi to znamenat nedostatecny a docela me to prekvapuje, ze doporucujou tri, jednou jsem se s tim spalil. Iniciativne jsem dal prave tri vrstvy na dubovou pracovku a celej ten povrch sel do bila, jak kdyby to bylo beleny. Po druhy vrstve byl uplne normalni. (Ale mam teda pocit, ze jsem mel na plechovce doporuceny 2 vrstvy.) A jinak to rouno se da nahradit cimkoliv frote, mozna svedska uterka by taky sla. Mj. ty jejich pady jsou totalni prestrel cenou, protoze to prakticky temer nejde znovupouzit, vzdycky to driv nebo pozdeji ztvrdne. Kazdopadne to bezvadne jednolite roztahuje barvu. Molitan apod. nefunguje.
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    ... a mam k tomu jeste spojene otazky

    Mate zkusenosti s nanasenim rounem/hadrem? videl jsem to delat spoustu lidi na videich, takze jeste koupim tohle https://www.osmo.cz/prislusenstvi/pady-a-nanaseci-rouno-pro-nabytek-a-palubky/nanaseci-rouno-na-olejove-barvy a uvidim, jestli ten vysledek bude v necem jiny - zatim jsem vse nanasel lazurovacim stetcem.

    1) Proc osmo doporucuje u toho Top Oil pri nanaseni rounem 3 vrstvy misto 2? Kdyz dam jenom 2, bude to nedostatecne? Po tom rounu zustava tenci vrstva?

    2) Vsechny youtubery ktery jsem videl to takhle nanaset nepouzivali to origo rouno ale meli proste kus nejakyho "hadru". Co se na to pouziva? Obyc bavlneny hadr? Nebo jsou nejake spesl? Pod jakym heslem to mam googlit, nevedel by nekdo?
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    MARTYYNO: kdyby to nekoho zajimalo, tak nakonec jsem se rozhodl pro ten OSMO top oil a ted s tim trochu experimentuju...

    koupil jsem si na zkousku klasik bezbravy polomat a pak natural, ktery obsahuje nejaka belidla aby zachoval puvodni odstin dreva a nedelal ten mokry efekt dreva po natreni

    zatim jsem si udelal par zkusebnich nateru na mensich kusech dubove preklizky a jsem fakt prijemne prekvapenej, jak na dotyk sympatickej povrch to dela, zkusil jsem (po tom co jsem to nechal 10 dni poctive vytvrdnout) to i pomalovat lihovkou a setrit hadrem s lihem a kupodivu to vypada ze to ten povrch prezil temer bez uhony, voda je uplne ok, takze nakonec u toho urcite zustanu a vezmu tim celej ten stul

    akorat ten natural je trochu narocnejsi na preciznost pri nanaseni, jak obsahuje ty belidla tak jakakoliv trosicku vetsi vrstva kterou nekde omylem nechate tak zanechava bile mapy, ale treba na te dubove preklizce se mi ten vysledny odstin povrchu libi daleko vice nez ten bezbarvy

    Koupil jsem si i tu jejich houbu, ale z te tak nadseny nejsem... pouzivam cervenou, jak sami doporucujou, beru to rucne na strzeni chlupu po 1. vrstve a teda prijde mi ze to moc nefunguje, mozna kdybych to pripnul na excentr tak vysledek bude lepsi, ale proste na tom povrchu obcas neco zustane, kdyz to prelitnu normalne rucne brusnou houbou se zrnitosti 180 nebo 240, tak jak delam to delam vzdy, tak je vysledek daleko lepsi.
    CHARON
    CHARON --- ---
    RESTINPEACE: triletej strom fakt nikoho nezajímá. Klidně to zlikviduj tím se nikdo zabejvat nebude.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    RESTINPEACE: v tom pripade sprava zelene.
    najde se nejaky aktivni kokot a budes kit problemy, kdyz na to sahnes.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    PLAGUEDIL: neni, patri to mestu (nebo mestske casti, nevim), ale neni tam zaroven zadny verejny pristup
    prave proto se ptam, ze bych na to idealne pozval nekoho kdo by to vyresil a samozrejme ho tam pustim
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RESTINPEACE: Pajasan je kurva a když ho řízneš, tak ti vedle vyrostou dva nový. Jestli se ho chceš zbavit, tak nejmíň blbá metoda je natřít glyfosfátový herbicid na oloupanou kůru (oloupat zhruba půlku obvodu):
    Částečné loupání kůry s nátěrem herbicidu - likvidace mladého akátu
    https://www.youtube.com/watch?v=q3eZAkl_iEg
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    RESTINPEACE: je to tvuj pozemek?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam