• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    SIMEC: bushingy? a to je k čemu? nepřestávám se divit, z kolika částí se to vlastně skládá. To je neco jiného když si nekupuju komplet...No nakonec ty trucky Paris, tak snad ok.
    Ty šrouby sem neobjednala, ale tak to se bude dat sehnat v nejakem skateshopu v jihlavě, ne? achjo...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SIMEC: navíc jestlis to kupovala takhle po kusech tak ti možná ještě budou chybět šrouby na přimontování trucků k desce, pokud u trucků nebudou, většinou nebejvaj..jaký jsi vzala trucky nakonec? ještě se totiž asi nevyhneš investici do bushingů..Randall tam dává hodně tvrdý na stokilový lidi, přes 90a jsou..Paris dává 90a jen do modelu Adam Colton prej dávaj 86ky...to je jediná "výhoda" Bearů, že dávaj stock bushingy spíš měkčí, 83ky
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: je to celkem fuk..buď koupíš přímo na longa určený, s integrovanýma spacerama tzn buď biltiny nebo lépe seismic tekton a nebo jakýkoliv jiný třeba takový jako si postovala..osvědčený levný jsou např bones red
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    tak já hloupá si zapomněla objednat ložiska :-D no, kde v ČR koupit na kolečka Abec11 centerset freerides 72mm 84a? tomu taky nerozumim...
    nevim jakou důležitou roli hraje výběr toho..asi by mi stačily nejaké obyč :))
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: randaly i beary mám, parisy kupuju, beary už bych znovu nechtěl, přestože je hodně lidí má rádo a hodně firem je montuje na prkna, vidim u nich technický nedodělky, který se nenachází u randallů a paris trucků, který se vyrábí deset let..u bearů mě štve atypickej a navíc krátkej kingpin, takže když tam dám tlustší bushingy než origo, musim je dost utahovat, navíc matka směřuje směrem do silnice, což u randallů neni a je to lepší, když to tak neni..navíc mi teď začli beary hrozně klepat protože se mi fakt celkem rychle udělala vůle mezi tou malou gumou na který se otáčí hanger a baseplatem..jsou to pro mě shitový nedodělaný trucky..s randallama tyhle problémy nemám a paris jsou taky oblíbený a jdu do nich,..
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    Díky za rady! Takže podle parametrů připadají v úvahu tyto zhruba:

    http://www.sickboards.nl/bear-grizzly-840-trucks-p-1376.html
    http://www.sickboards.nl/paris-180-trucks-black-p-962.html
    http://www.sickboards.nl/randal-rii-180-black-trucks-50-degrees-p-625.html

    nejak v tom nevidím zásadní rozdíl, tak babo raď....

    CZUPA
    CZUPA --- ---
    SIMEC: heh, Switzer skoncil na tech zavodech druhy, vloni vyhral a letos vyhral Kevin Reimer, ktery si vloni zlomil kotnik a diky tomu nevyhral :)
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    WERONYCZKAA: ad uhel mezi deskou a hangerem, obecne cim nizsi, tim stabilnejsi (ale tech 30 co jsem avizoval je mimo, poslouchej SIMEC, to je odbornik

    http://www.longboardsource.co.uk/workshop/?p=59
    Dost trucku ma hanger udelany tak, ze se da namontovat i otocene a tim se uhel da zmenit
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    CZUPA:helma: asi kup dvě různý...

    dh prkna: ano downhill se jezdí opravdu buď na krátkých top-mount prknech (viz. magor Patrick Switzer) nebo pak na delších většinou drop-thru ale i topnutých

    trucky seismic: nejezdil jsem, určitě budou hodně probíráný na fishi tak zkus googlit seismic truck silverfish .. osobně bych víc věřil bushingům protože existuje určitě víc tvrdostí než u pružin a taky hodně tvarů..ale zkusit se má všechno, že?:) pak tu napiš co si o nich zjistil, já se o ně nezajímal protože mám jiný kandidáty, třeba aera trucks který jsou momentálně údajně jen dvoje v republice a z toho jedny nejezdí a slouží jen k focení nových prken s nimi...

    nástěnka: psal jsem zakladateli diskuze ale zatim bez odezvy


    WERONYCZKAA: Chameleon a Vendetta jsou neporovnatelný prkna.. Chameleon bude pro tebe jistě lepší univerzálek, Vendetta je tvrdý prkno a svede větší rychlosti, přestože má trochu patky tak je to furt takovej typickej drsnej Rayne .. trucky bych viděl těch 50°/52° podle výrobce (CZUPA se s těmi 30° asi přepsal:) na takový prkno nemá smysl dávat trucky s menším sjezdovým úhlem .. kolečka..to už fakt záleží jakým směrem to prkno chceš posunout..jestli s tim chceš trochu slidovat tak bych bral určitě zakulacenej nebo zkosenej profil..narval bych tam Abec11 centerset freerides 72mm 84a a neřešil..dostatečně jedou, dostatečně drží, krásně slidujou...
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    nejak nechápu ten úhel :D
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    CZUPA: kolecka sou vyčerpávající, to musim nastudovat, jinak downhill to opravdu nebude, spíš freeride, obcas slide, nejaký carving obcas, spíš tak aby to sedělo na všechno kolem toho, alel nechcu to jen jako koloběžku ;-)
    původní sestavu jak je na prodej komplet moc lidí nemá, co sem si všimla na Youtube..
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    WERONYCZKAA: musis prvni napsat, co na tom prkne hodlas vyvadet :) kruty downhill to asi nebude, takze trucky bych videl uhel 30° , 180mm, znacky treba Bear, Randall nebo Paris. Kolecka popsal kolega vyborne tady [ SIMEC @ Longboarding ] (na nastenku s tim?)
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    zdravim, mam v planu si objednat tuto desku http://madridskateboards.com/boards/bamboo/animal-bamboo-385-chameleon ze stranek http://www.sickboards.nl/
    liíbí se mi její vlastnosti a je pro mě i cenově dostupná. Zdá se i lepší než ta Vendetta co sem chtěla, obzvlášť patky. Máte někdo zkušenosti?
    Jinak chci zároveň koupit trucky a kolečka. Ale absolutně nevím značku, tvrdost, šířku. Je tam dost výběr, tak to chcu koupit abych měla zadarmo poštu. Poradí někdo?
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    jo ma tady nekdo zkusenost se Seismic truckama? dokazu si predstavit i nejake ty nevyhody (zasirani, nutnost koupit jine pruziny misto utahnuti), ale prijde mi to strasne sexy, takze pokud nekde nenajdu recenzi, ze je to uplne na picu tak si je asi dam na tu novou fosnu :)
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    GARFIELD: asi bych taky volil dve helmy jak rika FLOE, hlavne proto, ze je v zime vetsi kosa nez v lete :) ale dal by se najit kompromis, kdyz bude mit odepinaci usi a regulovatelne vetrani. Co se tyce zimy, strasne se mi libi tahle, i kdyz verim, ze se v ni clovek bude varit i na jare http://www.ruroc.com/store/1/rg-1/core/black/
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    dneska jsem byl zkouknout zavody v Britannia Beach (BC, CA) a kluci a devcata nakladali moc pekne
    prekvapilo me, kolik lidi to jelo na relativne kratkych a nesnizenych prknech





    a pak jsem podlehl konzumacnimu stresu a koupil jsem si noveho mazla kdyz byly vsechny za $100: Rayne Supreme



    kdyz jsem pak vystrizlivel, trochu jsem litoval, ze jsme nevybral jinak, protoze je to typove hodne podobne tomu, co mam. Premyslim jestli ho prodat/dat ho sestre/nechat si ho, protoze je to mazel :))
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Chci si poridit helmu, protoze ta co mam mi moc dobre nesedi a potrebuji o neco vetsi. Zaroven me napadlo, ze bych potreboval vymenit helmu i na snb. Je mozny sehnat jednu kvalitni helmu na oboje? A na co si dat pripadne pozor a mate nejaky doporuceni?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    BECKOU: odpověď B je správná, varianta A je irelevantní:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam