• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEArychločtení
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    já mám třeba problém s tím, že text přečtu docela rychle, ale už si moc nepamatuji co v něm bylo...proto bych potřebovala nějak koncentrovat sama sebe, tu pamět posílit a taky najít co nejlepší způsoby toho jak číst...??? je spousty knih, které bych chtěla načíst, ale nestíhám to, také díky špatnému pamatováku se musím vracet v textu a číst pomaleji...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    MEA: vzala jsem tvrdsi cisty bily papir, v sirce textu, vysoky cca. 4cm, aby se mi pohodlne drzel v ruce, podlozila s nim radek a pak uz jen posunovala radek od radku jak jsem postupovala ve cteni...

    skoda ze jsem na tuhle metodu tak dlouho zapomela, mam poruchu pozornosti a kdyz jsem jeste chodila do skoly, tak jsem se takhle ucila cist, protoze mi jinak skakali oci vsude mozne, nakonec se mi motala hlava a pak uz jsem nebyla schopna rozeznat znaky, to se nastesti zlepsilo...
    MEA
    MEA --- ---
    MARECEK: podívej se na ten rozhovor, který je na nástěnce, jinak soustředení se dá různě podporovat, třeba bylinama nebo chemií, kdyby nepomáhaly rady pana Davida :))
    MEA
    MEA --- ---
    SHAMAN23: taky bych ráda zkusila :)


    NACITALKA: myslíš takovéto "skákání" očima, jak máš zakryté slovo nebo několik slov a odkrýváš?
    MEA
    MEA --- ---
    CONTINUITY: v pohodě, myslím, že žádnej názor není zbytečnej... :)

    ...a jinak ten rozhovor s panem Davidem na metropoli, jak ho s gustem oslovuje ta hlasatelka, která vypadá pomalu zamilovaně, když s ním hovoří, je moc fajn a doporučuju pro začátek a seznámení, vysvětluje tam metodu a imho není vůbec založena na "povrchnosti", jak se milně domnívají někteří lidé...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    zkousela jsem, co uz jsem teda davno zapomela, ale cteni pomoci te karticky jak se tu nekdo zminil, a precetla jsem pred spanim za chvilku 25 stranek docela sloziteho neprerusovaneho textu, a skvele, neztratila jsem se a daval smysl, mohla jsem se soustredit presne na text ktery ctu a ne ten co jej obklopuje... pred tim jsem tu knihu cetla aspon trikrat kazdou stranku...
    SHAMAN23
    SHAMAN23 --- ---
    nevíte někdo kde sehnat ty Gruberovi programy rzr a pyramida na vyzkoušení? rád bych je nejdřív otestoval než je rovnou kupovat za 850

    a díky všem za informace, určitě se tu něco přiučim, book :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    E2E4: Davida Grubera povazuju za genia a vizionare.

    +1
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MEA: Hynek má pravdu, ten můj výrok byl fakt zbytečnej.

    A navíc jsem si vzpomněla, že to s tou intuitivností není úplně pravda, že jsem kdysi, ještě v dětství nebo pubertě, něco o rychločtení četla a něco z toho integrovala :)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Paráda, že někdo založil toto auditko, zrovna nedávno jsem přemýšlela, že si zajdu na nějaký kur rychločtení...podělí se někdo o zkušenosti? nějaké reference?
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Kdysi jsem na toto téma četla jednu velmi dobrou knihu:
    Tony Buzan - Photoreading.
    http://www.amazon.com/Photoreading-3rd-Paul-R-Scheele/dp/0925480533/ref=sr_1_7?s=books&ie=UTF8&qid=1327337303&sr=1-7
    Tento autor se hodně zabývá práci s myslí, pamětí, problematikou levé a pravé hemisféry atd.
    Viz http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=speed+reading+tony+buzan
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ARGANNAH: dik - schvalne to zkusim... mam pred sebou stovky stranek co bych chtel precist ale proste diky tomu ze se na to nekoncentruju tak mi to trva neuveritelne dlouho....
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MARECEK: Býval na to jeden fígl: neviset očima pořád na jedné větě, dokud jí nepochopíš, ale i když text moc nechápeš a nedává ti smysl, číst dál, dokud smysl nezačne dávat, a pak se teprve vrátit. Celkem to funguje (aspoň mně).
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    spis mi poradte jak se mam na cteni soustredit a ne tak jako ted pri cteni odborny literatury kazdou vetu prevalovat v hlave a predstavovat si ji :)
    MEA
    MEA --- ---
    E2E4: Tak bych potřebovala, oční gymnastiku, bolej mne, očíčka moje... :) Jinak Conti nikde neodsuzovala techniky, to sis domyslel ;), psala to, co psala níže, zbytek tam není, to je tvá interpretace, pozor na to Hynku... (Píšu Hynku, myslim Viléme, muhehe... Ne, to je sranda ;) )

    K rychločtení se taky hodilo cvičení celého těla, když se začínala vytrácet koncentrovanost a nastupovala únava a jiné myšlenky, bylo to cvičení nejen očí, šlo se od čela, přes oči, po pěstičky k nohám, takovéto chvilkové cvičení zvyšovalo soustředěnost a pozornost a tím pádem kvalitu nejen rychločtení.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    MEA: taky se to hodi rodicum, jako ja, kdyz mam fakt omezeny cas a to vetsinou prerusovany potrebami ostatnich ;] a hromadu knih, ktere bych chtela precist...
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    E2E4: nebráním se žádné užitečné metodě, ráda se poučím ;)
    BURAN
    BURAN --- ---
    E2E4: ja to tehda sosnul a fungovalo to :)

    dokonce jsem asi pred rokem nekde na ten program narazil, pod emulator, ale ted uz to nemuzu najit.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CONTINUITY: Cha, a co treba ocni gymnastika, delas nejake cviky na procviceni oci? :)

    Neodsuzuj postupy a metody ktere existuji, na spoustu veci bys neprisla nikdy a na velkou cast po dlouhe dobe..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MEA: Sledoval jsem jeho televizni kurzy rychlocteni v 80. letech! :)

    Na konci meli revolucni vysilani software pres zvuk od televize, behem zaverecnych titulku.. bohuzel pres to sly ty titulky, ktere zvukovy signal zkreslovaly, takze z toho pry nikdo nikdy nic nedostal, rikalo se. :)

    Davida Grubera povazuju za genia a vizionare.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam