• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    FIN: slyšels někdy, že tvá svoboda končí tam, kde začíná svoboda toho druhého?
    ----------------------------------
    tak ked si to myslis precitaj si toto:
    Týždeň - iný pohľad na spoločnosť » Humanizmus, osvietenstvo - temné obdobie v dejinách logiky
    http://blog.tyzden.sk/juraj-macko/2012/01/02/humanizmus-osvietenstvo-temne-obdobie-v-dejinach-logiky/
    a potom sa skus vyjadrit konzistentnejsie

    alebo vyjadrim sa za Teba:
    sloboda autora konci tam kde zacina sloboda bezneho cloveka skopirovat si knizku pre svoju osobnu potrebu (a to je prosim zakladne ludske pravo podpisane este na helsinskej konferencii niekedy v roku 1975)

    proste co si raz zverejnil to je Tvoj dar kulture ludstva a nic s tym neurobis. ked si chcel aby sa to nesirilo mal si rukopis knizky zavriet do trezoru v banke a keby ju niekto napriek tomu vydal tak si mal zalovat banku za zle strazenie :-)

    Ano je fakt ze v poslednych par rokoch sa lobbisticke skupiny snazia vsetkymi aj neferovymi prostriedkami obrat lud o toto zakladne ludske pravo
    smeruje to az k totalite zial ....

    ked toto rozdychas a pochopis tak potom sa mozeme bavit dalej ... :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MISOJOGI1: neřeší náhodou problém "komu budeš platit za fotky karlova mostu?" skutečnost, že autorská práva nejsou na věky, ale po nějaké době zaniknou a pak může dílo vydat kdo chce a jak chce a nikomu nic neplatí? já myslím, že ano.

    a ne, když si přečtu jiráska, nemám chuť jít spálit autorský zákon a docílit skutečnosti, kdy chcípnu hlady. to bych byl sebevrah.

    "uznání" za tebe nezaplatí nájem, vodu, elektřinu, jídlo, oblečení a spoustu dalších věcí - pokud náhodou o nějakém takovém uznání víš, sem s ním a garantuji ti, že hned, jak to milé uznání udělá (a ještě na dovolenou s rodinou, prosím), tak přestanu hájit svá autorská práva.
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    aby sme si rozumeli nespochybnujem autorstvo ako take a z toho plynuce uznanie
    ale napr mysli si ze by bolo vhodne platit autorske poplatky vynalezcovi WC ?
    po kazdom pouziti WC by si za to zaplatil mikroplatbu
    Alebo komu by sme mali platit za vynalez kolesa?
    atd atd atd
    myslim si ze sucasny AZ je chory a cez ACTA to smeruje k uplnej sialenosti ....
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    FIN: kde se u všech všudy bere, mně naprosto nepochopitelná, představa, že by se tak mělo zacházet s díly tvůrců?
    ------------------------------------------------------------------
    mas umelca architekta ktory navrhol Karlov most
    a teraz bude kasirovat vsetkych ktori si ten most odfotia?
    alebo budu kasirovat vsetkych ktori si vo svojej vlasti postavia taky isty?

    spomen si na Jiraskovu povest o prazskom orloji a majstrovi Hanusovi
    ktoreho oslepili aby zabezpecili autorske prava Prahe
    ked si to clovek od Jiraska precita normalne ma chut ist verejne spalit autorsky zakon, alebo niekomu dat po hube: na tej poviedke najlepsie pochopis aka je to spinavost autorske prava, oslepit cloveka kvoli zachovaniu autorskych prav:
    aka to spinavost !!!
    KLDR
    KLDR --- ---
    MAGUMI: souhlas ,věřím že dobrý umělec se uživí vždy stejně tak jako jiný podnikavý člověk . vůbec nic nemam proti novemu systemu chraneni aut. prav ..ale je třeba to tak podat a neschovávat to za ACTA jako se to děje ted .
    me taky nikdo nezaručí že faktury mi budou zaplaceny ..to same je s autorskými právy ...nikdo nám nepomůže a odsereme to stejně . at nekdo řeší tedy problemy věcně a necpe nám tady paskvil který omezuje svobody slušných lidí jen kvuli tomu že cast lidí neplatí za aut. prava .
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    jeste trosku OT - nasel jsem fotku Second Guye, tak se musim podelit, dobrou noc :)
    http://pobavilo.eu/wp-content/uploads/2012/02/Origináln%C3%AD-triko.jpg
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KLDR: Umění všeho druhu a přidruženým činnostem se nikdo nevěnuje kvůli penězům; primární je vždycky potřeba něco sdělit, případně ostatní potěšit. A o tvořivé a pracovité lidi, jako je napřiklad Witt nebo Alraune, se opravdu nemusíš bát, ti se uživí i bez literatury, bez ní dokonce i lépe než s ní. ACTA opravdu nejsou potřeba, ale nový model ochrany autorských práv ano.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    RAGNAROK: anebo potencialni zakaznik pribude
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    GHOSTIK: show must go on :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    RAGNAROK: hledat se mi to tady v historii nyxu nechce, byl to jeden z tech vylevu o zbytecnych fotricich, kteri by meli byt radi, ze je vubec nekdo zna a nedrzkovat, sic na ne dopadne ruka lidu :)
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    Tak mistr mi napsal mail :) asi me bude mit rad :)

    jé, to se to uráží, když nemůže protistrana odpovídat, to je maso, co?

    kámo ty jsi podřadnán sračka už jenom tim, že jsi na facebooku... a jestli tam ještě pastuješ věci z nyxu, tak to si zasloužíš ocenění nejbrutálnějšího retarda kterej vůbec nechápe co se kolem něj děje....
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    RAGNAROK: Nic podstatneho - jen copy and paste... to vite mainstream neni na takove perly pripraven :))
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SHIGORBIRDMAN:
    pro non fakebookare byl by link?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: tak nic, uz jsem nasel :)
    KLDR
    KLDR --- ---
    MAGUMI: jako pokud pomineme to že umelec chce dát cosi svetu ,jde hlavně o prachy .. pak je tedy jasne že holt je třeba zmenit system prodeje aby neutíkali peníze ..tohle je busines a tak to ma být řešeno ...nejaký ACTA nejsou potřeba
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    GHOSTIK: cim jsi ho proslavil na te velke socialni siti? :) ne ze by z nej nepadala jedna perla za druhou :)
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    GHOSTIK: Jak vidis tak uz prestalo.
    Extremni nazory mi tu nevadej, ale kdyz se ani po varovani nezacal chovat slusne, tak si tu ted bude holt jen cist.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KLDR: OK, pročetl jsem to jen letmo, možná jsem tě neměl házet do jednoho pytle s onou druhou osobou, ale argumenty o umírajících umělcích a o přiživnících, kteří si neumí najít dobrý obchodní model, mi taky nepřijdou moc přínosné, zvlášt když se neustále opakují ve všech diskusích na tohle téma. A ne, nejsem zneuznaný ani ukřivděný.


    THE_SECOND_GUY: Kup si knížku, dozvíš se víc: http://www.amazon.com/Social-Impact-Arts-Intellectual-History/dp/0230572553
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    No, kdyz nic jineho tak ten idiot (neberu to jako nadavku, ale jako konstatovani dusevniho stavu) pobavil nekolik set lidí na FB :), ze vas to bavilo se s nim dohadovat?
    KLDR
    KLDR --- ---
    THE_SECOND_GUY: ne o to se nezasloužili ...asi nechápeš že byli i doby těžké kdy morální autorita znamenala pro lidi moc ..ty narod potřebuje pak až na tom jako řecko bude .
    a že mas internet a lcd televizi a že se líta do vesmíru to je pěkný ..ale venku v lese byl pošel do 3 dní ...takže když to bereš takhle ,aby te ten pokrok jednou nepřekvapil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam