• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    DATEL
    DATEL --- ---
    Zdravím, dostala se ke mě Prusa MK2.5S. Nemáte prosím někdo náhodou obsah původně dodávané SD karty? Měl by na ní být testovací model. Sice jsem si logo stáhnul z printables.com, ale po nahrání do sliceru a změně nastavení mi to hlásí nějaké změny v profilu a dokud nebudu vědět, o co jde, tak to nechci měnit, abych do tiskárny neposlal něco špatně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: rok mi netiskla, pak sem něco zkoušel, vyměnil sem hotend za něco neorigis z Šliků, ale bylo to nahovno, říkal sem si že to doladím, dal tam mmu a od tu doby zase rok, no a teď před asi dvouma tydnama sem tam dal Revo, vytiskl nějakej test objekt, vše ok, ale ucpalo se to, a teď to zas of ty doby stojí. Není prostě čas.ape tisknout taky potřebuju
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a jak dlouho uz ji mas v rohu ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: u mě byl problém v tom, že sem to měl rozházeny předtím a myslel sem si, že to doladím potom, místo abych to nejdřív spravil a pak na to dál mmu2
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Mmu je koukam porad stejny peklo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAKROUSEK: já sem po nainstalování mmu2 tiskárnu ještě pořádně nerozjel. Po instalaci Revo sem výtisk něco zkusebniho a pak se ucpal extruder.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Ja uz na to nemam nervy. Nemate nekdo fungujici MK3S s MMU2S? Uz poctvrty mi failnul tisk po 60 hodinach, asi budu muset pockat na MMU3. Ale mezitim bych potreboval vyprodukovat nejake krabicky dvoubarevne, radove blbejch 400 toolchange. Dodam filament i GCODE nebo STL... Nechcete nekdo nechat vydelat svou tiskarnu?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    no kdyz uz se tu royebira MK4 tak takhle mela konstrukcne vypadat v dobe vydani MK3. Jsem psal celou dobu ze to je malo tuhe, tenke tycky na Z atd. no a hele. S velkym spozdenim na to konecne prisel i sam Prusa. Podobne jako metricke zavitovky vs trapezy.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    No mám tu nějakou dobu rozstavěnou poslední trojku (v krabici ještě full zabalený mmu2) a právě přemýšlím co s tím.
    Protože rozdíl mezi zcela novou čtyřkou a zlevněnou trojkou je pořád skoro půlka kompletního update packu…
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: ja chapu upgrade jako moznost si postavit mnohem vetsi verzi :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: taky o tom přemýšlím, ale až časem. Koukal jsem na upgrade a moc se nevyplatí. Stoji o 6k míň než stavebnice.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ACID: to uy je jen natoceni pohledu, ten jde natocit jakkoliv, nikoliv zmenene smery os
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak co kdo mate uz MK4 ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CASTER: proto taky uvažuji o upgradu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: mmu2 nůž na ořezávání filamentu ma
    CASTER
    CASTER --- ---
    QWWERTY: tak zrovna ten blikajici interface se ma hodne vylepsit v MMU3, a snad i MMU2 novym firmwarem, ze bude vsechno komunikovat tiskarna pres displej
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: já se bál toho zahloubení a asi i tak to byl primární důvod, proč to prasklo, protože ten šroubek při utažení tu díru vlastně roztahuje zevnitř ven. Kdybych nebyl línej koupit nějaký hex šrouby nebo něco s plochou hlavou a navrtat tam normální díru, tak to šlo utáhnout i na krev :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: jono, to je takovy klasicky MMU mor ... kvuli tomu mi u tiskarny lezi 50 cm filamentu, abych mel MMU cim prostouchnout, kdyz se to stane
    a nejhorsi je, ze jediny interface k tomu je ten splaseny blikajici semafor, ze kteryho nikdy nepoznam, co ma zrovna za problem
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF:
    no nakonec je to kratsi :)
    Sn-mek-obrazovky-po-zen-2023-04-04-07-50-19
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: Jo, ja ji tam taky uz dlouho nemam. Ale pak se mi obcas MMU zasekne tak, ze hejbne tim vozikem kdyz ma v sobe filament, takze filament nejde vytahnout ani tam ani tam. Mnamka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam