• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: Ze strany DX ted nic neurychlis ani nepropasnes, takze tomu dej par dnu, jestli se ti zatim ozve nekdo z CTU / CP a pak kdyztak napis znovu na DX, ze ti Ceska Posta zasilku nedorucila a tvrdi, ze byla odeslana zpet. Pak pockej na vyjadreni DX, jestli se jim vratila, nebo ne. Teprve pak bych zkousel zadat o znovuzaslani.
    TOM
    TOM --- ---
    QUIP: DX zareagovalo celkem předvídatelně:
    A staff has responded to your request. And your action is required.
    Dear customer
    Thanks for ordering from DX.com.
    Kindly informed your order has been sent successful from our post office. Would you please be kindly checking it from your post office?
    If you have received this order, you can close this ticket as you like.
    If you have not still received this order, would you please tell me the undeceived sku number and paste your shipping information, such as name, address etc.
    We will check this package right now. Thanks for your attention.
    B.R
    Christie


    asi mi teda nezbude než jim teda napsat, že zásilka odešla zpátky k nim...
    ...a jestli by byli tak hodní a poslali ji znovu
    TOM
    TOM --- ---
    SHARK: Kamos bez paypalu, it skill: lama. Asi celkem 4 zasilky najednou. Plus dve pro me. Plus neco pres aliexpress. Ztratil sem se v tom. Za ty cca 3 roky se nestalo, ze by neco nedoslo.
    SHARK
    SHARK --- ---
    TOM: proc jsi to zacal trasovat az tak pozde ?? Ja si to radeji vzdy hlidam sam, nejprve u cinanu a pak na cpost. Takze treba dnes mam zasilku na vymenovaci poste na Kladne a vim ze ji z Ciny odeslali minulej tejden. Takze od pondeli budou dorucovat
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: Stezovat si, stezovat si, stezovat si. Dneska zase ctu "Veřejnost si nestěžovala"
    Pošta končí s prodejem cigaret, reaguje na kritiku - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=802462
    TOM
    TOM --- ---
    QUIP: no.. budu informovat
    Na dx mam vytvorenej incident, jeste se ale nikdo nevyjadril.
    QUIP
    QUIP --- ---
    OMNISLASH: to by me zajimalo, jak tyhle moderni technologie zpracovavaji frazi "fuck you" :))
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: To jsem schvalne zvedav, co na tohle rekne CTU a jak se k tomu vyjadri CP. (ja kdyz poslal stiznost CTU, tak jsem pak dostal vyjadreni od CP i od CTU)

    A taky jsem zvedav, jestli se ten vraceny balik najde u DX, nebo ne.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    TOM: takovehle srandy umi treba thundebird. napises v textu "cv" a pred odeslanim se te zepta, zda jsi nahodou nechtel vlozit do prilohy zivotopis :)
    TOM
    TOM --- ---
    QUIP: sepsáno, odesláno na podatelna@ctu.cz :)
    Dobrý den,
    dne 25. 12. 2013 mi byla z HongKongu odeslána zásilka RC335129730CN se zbožím.
    25. 2. 2014 jsem podle mezinárodní trackingovací služby (http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp) zjistil, že mi zásilka byla již 9. 2 doručena.
    Při dotazu na Českou poštu mi bylo sděleno, že v tento datum zásilku odeslali zpět, protože jsem si ji během úložní doby nevyzvedl.
    Čestně tímto prohlašuji, že jsem neobdržel žádný pokyn k vyzvednutí zásilky. Zboží bylo placeno předem, chybí mi motiv ignorovat upozornění o zásilce, naopak budu muset platit opětovné odeslání.

    Stížnost na vydedukovaná pochybení České pošty:
    1) sledovací systém http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php neinformuje o navrácených zásilkách z důvodu nevyzvednutí (objeví se hlášení "Úplná data o zásilce nejsou na www k dispozici, volejte naši infolinku - tel. 800 177 889.")

    2) Česká pošta evidentně nepředává pravdivé informace mezinárodní trackovací službě - odeslání zásilky zpět odesilateli označuje jako standardní doručení zásilky příjemci.

    3) Česká pošta neinformuje adresáty o zásilkách uložených na poště. (pokud vím, měla by ČP těsně před uplynutím doby pro vyzvednutí poslat adresátovi druhé upozornění - mně nepřišlo vůbec žádné)

    4) Česká pošta dostatečně nevyužívá všech dostupných prostředků k informování adresáta u zahraničních zásilek (e-mail, telefon) přestože tyto informace má k dispozici.

    5) Česká pošta diskriminuje zahraniční dopravce, službu "Avizování zásilek" umožňuje jenom subjektům v rámci ČR (podle mého názoru jde o neoprávněné obohacování, snahu doručit zásilku anebo ušetřit si marný pokus doručení zásilky pokud adresát není doma by měla mít Česká pošta sama - chtít za tuto oboustranně výhodnou komunikaci zaplatit od odesilatelů je pochybné jednání, u konkurence jako např. PPL nemyslitelné) http://www.ceskaposta.cz/...stroje/avizovani-balikovych-zasilek--nase-nova-doplnkova-sluzba-id33272/

    V příloze posílám informace o zásilce od odesilatele a komunikaci s Českou poštou ve formátu .msg (Microsoft Outlook).

    Předem děkuji za posouzení stížnosti


    Jinak docela čumím nad šikovnou fičurou gmailu - málem jsem zapomněl připojit přílohu. Po kliknutí na odeslat se zobrazí varovná hláška:
    Měli jste v úmyslu přiložit soubory?
    Ve zprávě jste napsali „v příloze“, ale žádné soubory nejsou přiloženy. Chcete zprávu přesto odeslat?

    Tohle kdyby uměl outlook, tak jsem si ušetřil pár trapasů .)

    QUIP
    QUIP --- ---
    VASAX: rust cen na DX je obcas k nevire. Zatim co prichazeji na trh novejsi produkty, vylepsene verze atd., tak na DX zdrazujou ty puvodni.
    VASAX
    VASAX --- ---
    TOM: Story of my DX :-)
    tak dlouho váhám a odkládám že to buď vyprodají nebo nesmyslně zdraží :/
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: tahle krabicka ma slouzit i k nabijeni tech 18650, nebo je to jen drzak na baterky a stepup DC/DC menic, co z toho pak udela 5V pro USB nabijecky telefonu?

    ...tak uz si to ctu z komentaru, nabiji to i ty 18650

    Prijde mi to konstrukce docela nebezpecny, ze tam jsou ty baterky vsechny natvrdo paralelne
    http://svc.dxcdn.com/upload/reviewpicture/201305/8d4af22c-a7f9-4993-8c13-29dff92dcfe7.jpg
    Tzn. kdyz tam nekdo nacpe baterky s ruznym stupnem nabiti, tak to muze delat nepekny veci.

    Vypada to spis jako nejaky DIY device, ale chapu, ze svuj ucel to plni.
    TOM
    TOM --- ---
    sakra, vyprodali mi powerbank skříňky na 18650 baterky :/
    4 x 18650 Batteries Emergency Charger w/ LED Illumination Light / USB Port for Iphone / Ipad - White - Free Shipping - DealExtreme
    http://dx.com/...charger-w-led-illumination-light-usb-port-for-iphone-ipad-white-128888#.Uw-MApzaqMI
    4 x 18650 Batteries Emergency Charger w/ LED Illumination Light / USB Port for Iphone / Ipad - Black - Free Shipping - DealExtreme
    http://dx.com/...charger-w-led-illumination-light-usb-port-for-iphone-ipad-black-128889#.Uw-L-pzaqMI
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    QUIP: ne, na druhé straně si řeknou, jsme přece monopol, není potřeba řešit tyto stížnosti. Aneb situace se v přístupu ČP změní až s příchodem reálné konkurence :)
    A doufám že to bude brzo, protože je to potřeba jako sůl!:)
    QUIP
    QUIP --- ---
    Ja se k tomu hrde hlasim! Hodlam byt nejvetsim stezovatelem v celem kosmiru! :) Bez stiznosti to proste nejde. Jakmile si totiz lidi nestezujou, tak ti na druhem konci maji pocit, ze je vsechno v poradku a do rozhovoru jeste reknou "nikdo ze zakazniku si nestezoval".
    Lenost a nespokojenost je hybnou silou pokroku! :)
    TOM
    TOM --- ---
    RESCAPE: za to muze QUIP :)) Mne by ani nenapadlo, ze se nekde da stezovat na postu jako takovou :)
    Nechci ho v tom nechat samotnyho, cim vic stiznosti, tim lip .)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    QUIP: jasně ale to už je další věc, tady jsme teď řešili to že ID TOM nevěděl že má na poště zásilku a to by aplikace vyřešila. Nakonec jsme ale zjistili že mu nejde o to aby dostal svoji zásilku ale aby prudil lidi :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    Ono to s tou appkou stejne nebude samospasitelny. Neni to tak davno, co mi sel balik s cislem, pod kterym se to v CR nedalo vubec trackovat. Balik nekde cestou zabloudil a dostal nove cislo. Myslim, ze ve svycarsku, nebo kde to bylo.
    Stejne tak mi jednou tracking ceske posty na vnitrostatni balik vratil tracklog z uplne jineho baliku, ktery podle toho vypisu byl dorucen pred 10 mesici.

    Chybovat je lidske, ale CP je takovy chybovy koncentrator :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    TOM: bez komentáře
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam