• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    Co sebou nosíte každý den? Tašky, batohy, kabelky a jejich obsah, Tacticool geeks, a US paka ...
    Rady ohledně batohů, tašek. Ukažte fotky toho, co s sebou taháte každý den...
    TABORACEK --- Vyhnete se vsemu na cem je jen trochu jmeno toho dementa beara gryllse
    ZDRAVOTNICKÝ KURZ ZDrSEM - TERMÍN KVĚTEN
    Přihlášení:
    KEMAL
    WOJTYLA
    ADITU
    HOLY_SEAL
    DIMS

    ODKAZY: http://www.maxpedition.com/ | https://www.511tactical.com/ | http://www.blackhawk.com/ | http://www.specopstech.com/ | http://www.crumpler.eu/ | http://www.jptt.cz/ | http://www.spartanstactical.cz/ | http://edcforums.com
    (Přidávejte další.)

    SPŘÍZNĚNÉ KLUBY: [ NOŽE - ] | [ Vybal to! aneb obsahy vasich kabelek ]
    rozbalit záhlaví
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    VACA: cive zas nebud žid... štyry kila snad neni tolik penez ne?
    SVORO
    SVORO --- ---
    VACA:
    VACA:
    Hele kámoš to kdysi sháněl marně :D ale vyřešil to držáky na květináč, který si doma naohýbal sám jak potřeboval :D http://www.kovovystyl.cz/fotky35978/fotos/_vyr_8uchwyt-met-nieregulowany-34A.jpg cena cca 30 Kč ;D
    VACA
    VACA --- ---
    LACHAUER: dik, "polička" mě fakt nenapadlo...

    Řipská, jo to je tenhle... tam mi vubec přišlo že maj spoustu věcí celkem drahejch, tak oni tam jsou hodně hrdý na to US mi tak přišlo.

    Koukám na to, je to o celých 60kč dražší než za kolik sem koupil tuningovou komplet alici v 5.11 :DD *ale to byla náhoda, musim uznat

    Budu ještě pátrat dál, kdyby někdo ještě něco měl, budu vděčen.

    V nejhoršim když se nedopátrám lepší ceny (může to bejt klidně i orasovaný otlučený...) tak ji asi časem vemu tady, n
    Ď
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    VACA: Na webu armyshopu v Řipský to maj jako "polička", cena tě ovšem nepotěší.
    VACA
    VACA --- ---
    Vážení, snad nejdu se svým dotazem nevhod, nevím kde jinde se na to optat, možná v survivalu?

    Dokázal by mi někdo prosím poradit kde je šance za dobrý peníz narazit na toto:





    Jde o plech kterej se vkládá do rámu od alice, takže se na tom dají nosit předměty (např kanystr) bez použití vaku (ten může zůstat naplněnej věcma v tábořišti...

    Popravdě ani nevím jak to u nás v čechách hledat, co použít jako klíčová slova k vyhledávání. Taky se přiznám že byc to chtěl za pakatel :) páč alice mě vyšla na 4kila, tak bych si připadal divně dát stejnej obnos jen za kus plechu, i když OK je to nějakej dural nbo co, no

    Budu vděčnej za jakej-koliv tip vedoucí k nalezení! :)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    SVORO: Inventury, inventury, to se ti lehce řekne... Jenže to, že jsem něco dva roky nepoužil neznamená, že se to nebude hned zítra potřebovat 8-)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    381007: ja jsem to nemyslel zle, nebo tak ze mas bejt "na hrebicku".... A jak uz tu nekdo psal... Ja se jen snazim ti poradit pripadne pomoct...

    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: musíš vydržet... eště tak rok sraček... připrav se na to... předevšim svojí hlavu... že ti budu titulkovat videa a poradim s tagováním na YT stále platí
    381007
    381007 --- ---
    NELLI: Ok, zaměřím se na komunikaci. Díky za podněty ;)

    WOJTYLA: Už si to taky uvědomuju (jsem tvrdohlavá a blbá palice a musel jsem k tomu dospět sám). Pár Tvých rad jsem si k srdci vzal, a taky se na tom pracuje (jen to ještě není vidět). Dneska jsem tu měl fotografa, který mi zkusil udělat pár zkušebních produktovek, známý dělá nový web, mám koupenou novou doménu, před Vánoci jsem zadal překlady některých textů do ENG, Mám momentálně ve "zkušebním režimu" dvě další švadleny, které když projdou mým "sítem" budou delegovány některými úkoly, které nutně nemusím dělat já, apod... Ještě pořád vidím, že jsem si ukousnul moc velký kus koláče, a jak jsem psal. Uvidíme, jestli to rozdýcháme do konce ledna, nebo jestli necháme koláč jiným ;)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: musíš do světa... řikám ti to od začátku... tzn eng verze stránek, eng titulky k videum, A! Instagram - to je cesta ven... levná tychlá a osvedčená... ale to ti opakuju to o čem jsme si povídali mnohokrát, jen ses na to vždy vysral.-) stajně tak jsem ti řikal co pro tebe mužu udělat já...
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: víš co je na tom celým nejsmutnější? Že je vidět, že nejsi arogantní píčus, že se snažíš a v zásadě ti všichni držíme palce a proto jsme shovívaví, ale shovívavost pár oddaných tě neuživí. Uživí tě pouze a jenom tvrdej byznis, kde se hraje podle tvrdejch pravidel. Konkurence je velká a lidi jsou rozmazlený, chtěj všechno hned a když to nedostanou, jdou jinam, protože můžou.
    Je hlavně v tvým zájmu dát si věci do kupy. A jak už tady padlo, ač to zní jako píčovina, komunikace je absolutní základ. Zákazník nikdy nesmí dostat pocit, že je neviditelnej.
    Držim palce.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ZAPPO: amen
    381007
    381007 --- ---
    NELLI: Určitě ano, prosím, napiš mi do PM, k jakému jménu se to váže (matou mě Nicky).

    WOJTYLA: V tomhle máš jednoznačnou pravdu a věř tomu, že po hodinách strávených v ohnutém stavu nad šicím strojem mě to mrzí víc, než Tebe. A jelikož se mi to celé podnikání nedaří ukočírovat a přerůstá mi to přes hlavu, vážně rozmýšlím, že se na něj vykašlu a půjdu zpět do fabriky. Den co den, týden co týden se potýkáme s tím, že jsme ve skluzu s termínama, s objednávkama materiálu, s platbama za provozní věci... Šití jsem věnoval tři roky, kdy jsem to pomalinku rozjížděl při zaměstnání a neměl tři roky fakticky volno (z práce do práce). Teď, když už to vypadalo, že bude líp (a přestal jsem to v kombinaci se zaměstnáním stíhat) jsem skočil po hlavě do šití na full-time, což se ukázalo jako ukvapená blbost, protože jsem musel nabrat víc zakázek, abychom "přežili", ale nestíháme je odbavovat. Každý měsíc jsem ve stresu, kdy přijde faktura za telefon, kdy se bude muset platit nájem a podobně, protože místo kýženého "plusu" jsem za poslední rok nabral úvěry, abychom se z pasti dostali a fyzicky jsem čtvrt mega v mínusu a progres se nedostavil. Jedna z možností jak z toho vycouvat je rapidně zvednout ceny, což v ČR není možné, protože v konkurenci tovární výroby a při českých výplatách je problém chtít od lidí za brašnu ze syntetiky 5K nebo za batoh deset. Dávám si ještě do konce ledna čas a pokud se mi to nepodaří zvrátit, dám si od celé zakázkovky alespoň půlroční pauzu, vrátím se ke strojařině a budu mít klid (a taky alespoň dobrý pocit, že jsem to sám na sebe zkusil). Ještě pořád můžu odejít se vztyčenou hlavou...


    PRAASHEK: Děláme na novém webu, kde to bude v kupě, ale zatím to nikde shrnuté není (spíš průběžně občas něco postnu na FB, ale to by ses tím musel prokousat. Co konkrétně (tématický okruh) by Tě zajímalo? Můžu Ti poslat nějaké fotky...


    ZAPPO: Děkuji za hodnotné a podnětné informace. Určitě mi to dost pomůže. S těma informačníma kanálama máš naprostou pravdu, mám toho až moc, a pak se stává to, že se něco ztratí, zapomene, přehlídne... Druhou věcí jsou nicky - někdo mi napíše pod nickem, pak se na tu samou věc ptá pod občanským jménem a nakonec je z toho zmatek. Brigádníky tedy zkusím zapojit, už jsem rozhodil sítě. Všechno to promyslím. Díky ještě jednou.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    381007: Teď aniž by to vyznělo nějak zle nebo útočně....
    Děláš věci rukama, šiješ. Radí ti tu lidi, kteří třeba víc pracujou v online světě - a radí ti dobře.
    Přidám pár tipů na zvážení

    1. Vyber si jeden komunikační kanál a toho se drž. A řekni to lidem. Na webu máš formulář, email, máš FB stránku (ta má i zprávy), máš telefon. A pak předpokládám ještě soukromej FB. Takže nějakých 5-7 komunikačních kanálů.
    Co takhle si vybrat dva (třeba email a telefon), zařídit přesměrování formuláře na webu do emailu (ať je to vlastně jen jinak vypadající email) a napsat lidem "FB stránku mám pro prezentaci výrobků a propagaci. Odpovídám zde málo, protože hodně času trávím v dílně. Pokud máte nějaké otázky na které chcete odpověď, napište mi na email nebo v zavolejte. Na váš email vám odpovím většinu během jednoho pracovního dne, nejpozději do tří dnů.
    Tím lidem jasně řekneš kudy s tebou jednat, kudy ne a dáš jim nějakou jistotu do kdy je v pohodě čekat na odpověď a kdy už se něco děje blbě, že je to moc dlouho. Ty lhůty si zvol podle sebe, ale drž se jich.

    2. Brigádníků na FB stránky máš tuny a nemusí být z tý prdele kde žiješ:) - internet, vole. A iluze že všechny dotazy jsou unikátní je iluzí, fakt. Sedni na dotazy cos dostal za půl roku, všechny si je hoď na hromadu a třiď. Dotaz na dobu dodání, na cenu, na barvu, na konkrétní produkt... Po vytřídění ti zbyde třeba 80% dotazů, který se buď opakujou nebo jsou hodně podobný. A na ty můžeš dát dohromady postup jak odpovídat. Jestli ti těch 80% dotazů bude dělat třeba 10 typů otázek, tak to uděláš jednou - a můžeš to dát brigádníkovi. Brigádník pak musí jen poznat co je to za typ a jestli je to něco mimo, na co potřebuje tebe. A i kdyby byl úplně ale úplně blbej, tak už jen to, že to předžvejká, setřídí a pak ti na konci dne pošle v nějakým rozumným formátu, abys to odpověděl ty, ti pomůže. Dobrej brigádník spoustu těchhle věcí bude znát sám a pomůže ti s tím to udělat.

    Zákazník ti snáz promine, že něco trvá dlouho než to, když neví, co se děje. Příklad:
    "Dobrý den, můžete mi ušít úplně speciální vestu, protože jsem tlustej jako prase?"
    - Pávek toho má moc, je to divný, uplynou tři týdny.
    - Zákazník už je dávno v hajzlu a navíc otrávenej.

    "Dobrý den, můžete mi ušít úplně speciální vestu, protože jsem tlustej jako prase?"
    "Dobrý den, ano, děláme i věci úplně ne míru. Teď máme jen hodně práce, ale pokud na to nespěcháte, pošlete nám vaši představu a my se vám ozveme během tří týdnů."
    - Zákazník možná taky odejde (protože spěchá a potřebuje to na víkend), ale možná ne. A i kdyby ano, tak příště přijde zas.

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    381007: aha, takže kde mám hledat ty nášivky? :) nemáš v plánu to někde shromáždit komplet?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: kazda doba vzdycky prala tem kteri se nesnazili neustale svy zakazniky presvedcovat ze nemaj pravdu, ze na ne nema cas a ze ma dulezitejsi veci. Dedku uprimne slysim na tvuj pristup stiznosti ze vsech stran a uz jsem za tebou prestal posilat lidi. Preber si to jak chces. Osobne me to velmi mrzi.
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: nechci být jízlivý mistře, ale určitě by vám pomohlo alespoň částečně zaplatit nájem, kdybyste mi dodal objednávku několika nášivek ze dne 22. července 2015 ;)
    381007
    381007 --- ---
    PIVECEK: NAVARA: Většina zpráv, které ve schránce mám nejsou o objednávkách (na které by stačilo jen odpovědět), ale o dotazech, které nemůže zodpovědět nikdo mimo náš šicí proces (dotazy na možná provedení, cenové nabídky, materiály...), takže tam mi brigádnice bohužel nepomůže - musela by být znalá naší výroby. Samozřejmě to ale nepodceňuji a mám pár želízek v ohni, ale není to hned - nejdřív si je musím vychovat. Kdybych byl obyčejný eshop, je to jiná.

    PRAASHEK: Dělám měsíčně cca 50 návrhů nášivek (ať už svoje nápady, nebo pro zákazníky). V nabídce je vždycky vše, co je kde po netu, protože programy mám uložené a mašinu ready (nemám je skladem, ale stroj můžu kdykoli pustit.

    WOJTYLA: Trefil ses bohužel do zimní dovolené (psal jsi 29.12. dovolená nám končila 3.1.) Jelikož se nechci zbláznit, udělali jsme si po dvou letech dovolenou, která trvala déle než tři dny. Chápu, že dnešní doba nahrává spíš těm, kteří jsou online 24/7 připraveni reagovat na dotazy zákazníků, ale dovolená je dovolená (po dvou letech jsem se konečně dokopal k tomu, že jsem vypnul net, telefon, zvonek - a nikdo se na nás nedokopal, příbuzenstvo nevyjímaje)

    MAWERICK: Pávek se snaží reagovat, ale nemůže viset na hřebíčku v pohotovosti, aby mohl ihned přispívat do diskuze na NYXu, protože odpověďma na NYXu nezaplatí nájem. Bohužel, ještě furt vydělávám rukama a strojema a to se se sezením u PC trochu vylučuje.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    problem jhe v tom že ani na to Pávek nereaguje... :(
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PIVECEK: už jsem za to Pávka pucoval... podle [ 381007 @ E.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce ] tam kde žije nejspíše použitelní lidi nejsou

    byť teda email brigádnice může být třeba i nějaká slušně vychovaná z Prahy :)
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Navíc nemám problém bejt ve společenským obleku s motýlkem a k tomu mít takovejhle messenger bag se svym nezbytnym rigem co k práci potřebuju, a černej nevypadá tak divně jako kdybych k tomu vohozu měl zelenej nebo "žlutej" :D ;)


    a už mlčim, sem si před váma jen musel trochu obhájit tu svoji černou, když ji tak zatracujete, jak je na hovno :D
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    nejlepší je digi camo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam