• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky





    Diskuze o této sportovní kameře, určené především k nátáčení extrémních sportů. Všeobecná diskuze, ukázkové videa, fotky, (nyx gopro users videa a fotky).

    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    LUNGPA: Apple podpora mě odkázala na GoPro návod, který říká, že se videa z GoPro maj rekódovat před editací, což je extrémní pakárna, ale maj na to článek: https://gopro.com/how-to-prepare-video-files-for-editing-apple-mac/

    Ještě se s nimi bavím, jestli ten bug ve Final Cut maj v plánu fixnout nebo co.
    MINER
    MINER --- ---
    LUNGPA: Je to čudné: záleží to asi i na vybraném exportu: do H264 jsem to dvakrát za sebou exportoval v pohodě. Do Apple ProRes 422 Proxy maj 4 exporty po sobě ty problikávací chyby.

    Kde to blikalo v editoru (vždy jen jeden frame) byly zrovna Color Correction efekt: když jsem mírně upravil parametr, tak to zmizelo a už to nebliká. Po úpravě se nad framem objevila tečkováná čára: viz příloha. Ví někdo, co to je? Pak za chvíli zmizela.

    Nicméně v exportu do ProRes 422 Proxy to problikávání pořád proniká. Čudné.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LUNGPA: divny, mne to nedela. Asi mate neco blbe zapnutyho...
    MINER
    MINER --- ---
    LUNGPA: Mně to dělá taky. Myslel jsem, že to posrala už rovnou kamera, ale teď koukám, že ve zdrojových videích je to v pořádku.
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    řeším tu problém tak jestli někdo neplave ve stejných vodách ...

    měl jsem skoro všechny gopro od jedničky po pětku a až pětka mi na mac os x final cut pro x dělá takovou zvláštní věc že ta mp4ka se mi tu při střihu jevý jako by měla dva barevné profily (flat + gopro color) a tak jako relativně náhodně sama mezi něma přepíná (většinou při střihu do dalšího záběru jakoby probleskne ten druhej barevnej profil) viz třeba tohle video z výletu hned v tom prvním záběru při nasazování helmi je to vidět a určitě i vícekrát ve videu, neřešili jste to někdo? dřívější gopročka tohle nedělali.

    jinak dneska jsem vyzkoušel ty záběry nejdřív dát do gopro studio a vyexportovat do mov a pak terpve do final cutu to řeší problém z tím podivným problikáváním barevných profilů, ale zase ten export z FLAT profilu vylezl uplně nasaturovanej??? jako nechápu proč ta 5tka takhle podivně zlobí jestli je tam nějakej novej kodek ?nebo ?

    GoPro stories - Moravský kras downhill
    http://www.youtube.com/watch?v=KNg1C0XJCQ8


    tady je krátké video toho jak to přezkakuje přímo ve střižně...

    Dropbox - Goprohero5ColorShiftEdit.mov
    https://www.dropbox.com/s/k5g5m757i3lqy21/Goprohero5ColorShiftEdit.mov?dl=0
    MINER
    MINER --- ---
    Capture je nespolehlivý obecně, řekl bych.

    Já mám jinej problém: Capture mě několikrát denně spamuje, že se chce zalogovat, nezávisle na tom, jestli ho vůbec používám nebo ne.

    Vyskočí android notifikace, že login error (je to od Google Smart Lock, takže nejde zabanovat notifikace GoPro aplikaci, to už jsem udělal). Když na to kliknu, skočí to na login stránku v Capture, jenom vyberu, kterým Google Accountem se má zalogovat, a proběhne to OK. Za několik hodin další login error notifikace.

    Brutal opruz. Stává se to někomu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ehm, o tom to tady celou dobu je, ze mu Capture nefunguje, tak hledame alternativy.
    MINER
    MINER --- ---
    OK, myslel jsem, že to jde nějak, aniž bych musel tahat čtečku, a optimalizoval tak počet vercajku.

    Capture přidal Offline mode BTW. Měl by se objevit, když nejsou data. Mně to zatím fungovalo, když jsem to potřeboval..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: Sdcko das do ty ctecky, to das do uab v kabelu a microusb zapojis do mobilu, das hledat usb zarizeni (ldyz je potreba) a hotovo.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    MINER: Vyndat SDcko a zapojit ho do čtečky?
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: a jak to použít? Aspoň Session 5 se nepřipojí jako mass storage, takže po připojení nic nevidím.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Já používám tohle https://m.alza.cz/kingston-mobilelite-wireless-reader-g3-d4042883.htm?o=2
    Přes wi-fi můžeš kopírovat do mobilu nebo třeba na flashku či exterňák. Jede na baterku, zároveň je to malá powerbanka a dá se použít i jako wi-fi repeater. Videa jdou přehrávat rovnou přes wi-fi. Celkem šikovná krabička.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JAFROST: tak pak doporucuju takovou drobnost1 a drobnost2 vozit sebou a mas po problemech, ale chapu, ze na to si se neptal...

    mimochodem, ta Kingston MobileLite G4 ctecka je naprosto genialni, zvlada plny rychlosti, umi cist zaroven z SD a microSD, nikdy mi nezlobila (vetsina ctecek se mi odpojovala, spatne cetla karty atd), fakt supr.

    JAFROST
    JAFROST --- ---
    DRAGON: dneska update a stejne to blbne
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JAFROST: wut, fakt? ted sem to zkusil, vypnul sem data na mobilu, zapnul jenom wifi a tou se spojil s gopro (tzn zadny pristup na net), pustil capture a normalne videl fotky a daval je tahat. Co mas za verzi? zkousels updatovat? posledni update nabizi aktualizaci, ktera dela "allows manual upload of selected content", treba to pomuze.
    JAFROST
    JAFROST --- ---
    DRAGON: no ja to chtel prave dneska nahrat z hopra do mobilu, ale nemel jsem data a capture se proste bez loginu nezapne, abych se do toho gopra dostal vubec
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JAFROST: capture dela co? uchovava ti nejaky galerie fotek a videi? ja to pres wifi po jezdeni /potapeni/etc hazu do mobilu, kde mam 200GB kartu, snazim se co nejvic eliminovat kdejaky sberace dat.
    JAFROST
    JAFROST --- ---
    Je nejakej jinej program, kterej funguje jako capture, ale nepotrebuje se logovat? Mega problem, kdyz mi dojdou data z toho dostat fotky.
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    čau, neutopil/neztratil někdo GoPro 3 a neválí se mu doma do něj spousta ještě OK baterek?? Ty moje už moc nevydrží :(
    Díky.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Cus, jdou nejak z androidu odebrat Highlighty z gopro videa? V ty jejich appce Capture sem to nenasel.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MOTASH: A pokud to chces mi jako fotky s GPS tak VIRB je umi zapisovat do EXIFu, pripadne jestli je pak chces mit v obraze, tak treba v IRFANVIEW to jde vlozit.
    Ovládátko na to taky je
    Garmin VIRB Remote: Overview with GPS City (010-12094-00)
    https://www.youtube.com/watch?v=6wLL1c-IGdE
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MOTASH: Garmin VIRB + VIRB Edit
    Garmin VIRB Elite: Las Vegas Strip & Overlays with GPS City
    https://www.youtube.com/watch?v=qE3bAx7uQyc
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    telemetrie je to správné klíčové slovo
    How to Add Performance Data to GoPro, Contour, Sony & Other Videos
    http://www.dashware.net/how-it-works/
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    a kolik umi ta G5 nejrychlejší timelapse?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam