• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKvašení a kysání -chováme miliardy domácích mazlíčků
    GOGGA
    GOGGA --- ---
    XARGH: po svete se pise, ze je potreba 2+ % soli v roztoku a kvasny obsah musi byt cely pod hladinou, aby se zablokovaly hnilobne procesy
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    XARGH: na muj vkus je soli hrozne moc, povazuju osobne za fajn 1,5 vahovyho procenta, nad 2 by mi to prislo presoleny.
    ze to prokvasi ok bych se moc nebal - byla-li doza aspon opravdu cista, zeli je pod hladinou tekutiny a ve skrini neni moc zima.
    XARGH
    XARGH --- ---
    zastesklo se mi po kvasenem zeli, tak jsem vcera 1600g prohnal robotem,promackal rukama s 40g soli a nacpal do vysoke plastove dozy stouchadlem na mochito. zatizil nepresne pasujici zavarovackou a strcil do skrine. nic jsem nesterilizoval.
    a) prezije to nebo mam pridat sul? b) mam pridat starter? prip co?
    NILA
    NILA --- ---
    JAJITA: úplne bežne, dávku menšiu ako 5 litrový pohár už ani nerobím, nemá to zmysel :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BEBERA: však taky další várka bude mnohem větší :)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    shanim mlecny kefir, praha. posta prosim :]
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    JAJITA: Když nakládám,tak ve velkém,je to strašně dobré. Mě poprvé překvapilo,jak dobré je už samotné pekingské zelí,když se
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: každému korejci. Zejména ty letní jedí klidně jen tak lehce odleželé.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    XCIDER: já naložila v pondělí poprvé, z 2 kg č. zelí a dnes mám tak 1/4, dost mě překvapilo, jak je to žravé hned :)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    JAJITA: Ted zrovna jsem dal par vidlicek z varky, kterou jsem nakladal ve stredu a teprve to zacina kysat. Ujidam vzdycky prubezne celou dobu, chutna mi i cerstve nalozene a navic me bavi sledovat, jak postupne pribyva kyselost a ubyva palivost.... Jen jsem ho teda nemel nechavat cely vikend bez dozoru, krapet se vzedmula hladina a kazdou lahev opustil cca velky panak smrdute cervene kapaliny :) Nastesti jsem s tim trochu pocital a podlozil tackem...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Zdravím, stalo se už někomu, že sežral (omluva outlocitným) kimči před pořádným prokvašením? :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAIRYPLAY: no - nejspíš je v tom méně kultur, než bylo v té původní kombuše. pokud ti to chtuná, tak to pij. Pokud to chceš obohatit, tak k tomu přilej koupenou kombuču, kdy se ty mikroby z ní nastěhujou do té blány.
    FAIRYPLAY
    FAIRYPLAY --- ---
    Ahoj, našla jsem v barelu s jablečným octem houbu, která je k nerozeznání od kombuchy, jíž jsem dlouholetou pěstitelkou. Ta kupovaná mi po pár měsících umřela a tak jsem měla radost, že mám možná kombuchu domácí. Dala jsem jí normální nálev sladkýho čaje a množí se pěkně. Jen nevím, zda je to fakt kombucha a můžu to bez problémů pít. (Je to dobrý). Máte někdo zkušenost? Nebo nějaký zprávy ze záhrobí?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    a špatně použitá předpona meta.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MUTHA: bože - jeden vedec a tři digitální nomádi a obchdníci s info-marketingem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MATOM: Připadně se ozvi Qwertymu, jestli něco nemá.

    Qwerty.cz | Qwerťákovo laboratorium - kontakt
    http://www.qwerty.cz/data/kontakt.php
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MATOM: ebay...
    NILA
    NILA --- ---
    MATOM: kutúrou na miso myslíš čo? koji ryžu alebo koji samotné? ryžu imho kúpiš v lepšie vybavenom bioobchode. ja som objednávala cez sunfood vm, má ju aj dan food. ak si chceš spraviť koji ryžu sám tak koji kin mi prekvapivo rýchlo prišiel tento -> http://ebay.to/2g3RHFG , v kamennom obchode nekúpiš nikde
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZOIDBERG: Z dětství si vybavuju ze sbírky receptů z literatury "Lesní jahody v mléce. Ryzce v soli" od nějakého sovětského rusa.
    MATOM
    MATOM --- ---
    ZOIDBERG: naloz ciste do skla, posol a zalej octom
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam