• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout

    rozbalit záhlaví
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: 3 Newtony * 3sekundy^2 / (3kg*9metru) = 1. A ejhle, vpravo zadna jednotka. Tudiz i vyraz vlevo zadnou nema.

    Jenom si dovolim jeste upozornit, ze sestnact vykricniku tvrzeni na vaze rozhodne neprida.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: Stále je to tu nedorozumění, nutno ho odstranit.

    Takže např., fyzikální !!!!!!!!!!!!!!!! rovnice síly : F = m*a = m*x/t^2.....ano ?!
    Takže onu rovnici s rozměry ( což je fyzika, vesmír ) : 3 Newtony = 3kg*9metrů / 3sekundy^2 ....., nemůžete nahradit rovnicí bez rozměrů, tedy tak, že rozměry vymažete a napíšete "tutéž" rovnici jako bezrozměrnou : 3 = 3*9/ 3^2

    To buď já totálně špatně chápu "přeměnu" rozměrové rovnice na "bezrozměrnou", anebo je vaše snaha psát "bezrozměrné rovnice" totálním nesmyslem... porostě to není fyzika ( vesmír ).
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: To, ze bezrozmernou rozvnici lze prevest na rovnici s dimenzemi, rozhodne neni dukaz toho, ze neexistuje bezrozmerna varianta kazdeho zakona.

    LUKEH: x1*t1=x2*t2 lze na x1*t1/x2*t2=1 prevest pouze za predpokladu, ze x2*t2 neni nula, takze k tomu bude treba pristupovat trochu opatrneji.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/i/i_019.doc ; http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/i/i_032.doc

    Nelze řešit rovnici paraboly ( a tou je gravitace ) tak, že jí "rozkouskujeme na velmi malé úsečky" a ty pak složíme "do přímky" a tím máme vyřešen problém "spojení" kvantové gravitace a kvantové mechaniky, která je lineární. To je podvod na PRINCIPU.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: ale...ale..ale. Pozor : ve stavu vědy 2000 let presentované až ke dnešku, kdy tato předvádí "tříveličinový stav" vesmíru a) délka x; b) čas t; c) hmota m ( jako veličiny základní ; pak tu máme ještě odvozené veličiny atd. )... tak za tohoto stavu vnímání světa a preszentace tohoto světa do "rovnic-interakcí", ale i STR, OTR a KM, nutno ve všech fyzikálních rovnicích zachovávat "fyzikální veličiny"....nelze je vynechat a pak tvrdit že je nakonec zpět dosadím. To nelze, je to podvod.
    V mém případě, v "mé" fyzice, v mém pojetí vesmíru, kdy já "nahrazuji" !!!! veličinu hmotnost-hmota "m" jinými základními veličinami, tj. dimenzemi veličiny DéLKA a dimenzemi veličiny ČAS, je to trochu jiné. Vím, že to nepochopíte ani za minutu, ani za hodinu, ani za deset let ! Přesto nabádám : přemejšlejte ...; vlnobelíček z dimenzí veličin "x" a "t" reprezentuje - presentuje svými VLASTNOSTMI a chováním hmotu, hmotové elementy ( částice ... a oprav du jich je jen pár !!! několik kvarků, několik leptonů a několik "přenašečů" interakcí a z toho už vyrobíte celý vesmír až po DNA ). Pak já pouze a pouze v prvním návrhovém kroku ( v budoucnu fyzikové určitě najdou další - lepší - předváděcí zápisové techniky než jsem je já navrhnul ) jsem se pokusil "zapsat" interakční rovnici soudobého zápisového způsobu do mé dvouznakové řeči : http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/eb/eb_002.doc ; http://www.hypothesis-of-universe.com/index.php?nav=eb .

    I to co jste mi tu "vytknul" LUKEH: je špatně : převeďte si jeden činitel z levé strany na pravou a už tu máte rovnici, kde i na pravé i na levé straně jsou veličiny, respektive dimenze těch veličin. - Přemýšlejte pozitivně. http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/eb/eb_005.doc
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Zdroj : https://www.simonsfoundation.org/quanta/20130917-a-jewel-at-the-heart-of-quantum-physics/

    Výňatek z toho :

    It was a geometric representation of real particle data, čili vlnobalíčky „z časoprostoru“ coby prezentanti elementárních částic such as the likelihood that two colliding gluons will turn into four gluons. But something was still missing.
    The physicists hoped that the amplitude of a scattering process would emerge purely and inevitably from geometry, but locality and unitarity were dictating which pieces of the positive Grassmannian to add together to get it. They wondered whether the amplitude was “the answer to some particular mathematical question,” said Trnka, a post-doctoral researcher at the California Institute of Technology. “And it is,” he said.

    A sketch of the amplituhedron representing an 8-gluon particle interaction. Using Feynman diagrams, the same calculation would take roughly 500 pages of algebra.
    Arkani-Hamed and Trnka discovered that the scattering amplitude equals the volume of a brand-new mathematical object — the amplituhedron. The details of a particular scattering process dictate the dimensionality and facets of the corresponding amplituhedron. The pieces of the positive Grassmannian that were being calculated with twistor diagrams and then added together by hand were building blocks that fit together inside this jewel, just as triangles fit together to form a polygon.
    Like the twistor diagrams, the Feynman diagrams are another way of computing the volume of the amplituhedron piece by piece, but they are much less efficient. “They are local and unitary in space-time, but they are not necessarily very convenient or well-adapted to the shape of this jewel itself,” Skinner said. “Using Feynman diagrams is like taking a Ming vase and smashing it on the floor.”
    Arkani-Hamed and Trnka have been able to calculate the volume of the amplituhedron directly in some cases, without using twistor diagrams to compute the volumes of its pieces. They have also found a “master amplituhedron” with an infinite number of facets, analogous to a circle in 2-D, which has an infinite number of sides. Its volume represents, in theory, the total amplitude of all physical processes. Lower-dimensional amplituhedra, which correspond to interactions between finite numbers of particles, live on the faces of this master structure.
    “They are very powerful calculational techniques, but they are also incredibly suggestive,” Skinner said. “They suggest that thinking in terms of space-time was not the right way of going about this.” ?????
    Quest for Quantum Gravity
    The seemingly irreconcilable conflict between gravity and quantum field theory enters crisis mode in black holes. Black holes pack a huge amount of mass into an extremely small space, making gravity a major player at the quantum scale, where it can usually be ignored. Inevitably, either locality or unitarity is the source of the conflict.
    Puzzling Thoughts
    Locality and unitarity are the central pillars of quantum field theory, but as the following thought experiments show, both break down in certain situations involving gravity. This suggests physics should be formulated without either principle.
    Locality says that particles interact at points in space-time. But suppose you want to inspect space-time very closely. Probing smaller and smaller distance scales requires ever higher energies, but at a certain scale, called the Planck length, the picture gets blurry: So much energy must be concentrated into such a small region that the energy collapses the region into a black hole, making it impossible to inspect. “There’s no way of measuring space and time separations once they are smaller than the Planck length,” said Arkani-Hamed. “So we imagine space-time is a continuous thing, but because it’s impossible to talk sharply about that thing, then that suggests it must not be fundamental — it must be emergent.”
    Unitarity says the quantum mechanical probabilities of all possible outcomes of a particle interaction must sum to one. to jsou úvahy „jak“ vzniká vlnovalíček, jak vyskakuje z chaosu-pěny čp To prove it, one would have to observe the same interaction over and over and count the frequencies of the different outcomes. Doing this to perfect accuracy would require an infinite number of observations using an infinitely large measuring apparatus, but the latter would again cause gravitational collapse into a black hole. In finite regions of the universe, unitarity can therefore only be approximately known. Souvisí to s principem střídání symetrií s asymetriemi
    “We have indications that both ideas have got to go,” Arkani-Hamed said. “They can’t be fundamental features of the next description,” such as a theory of quantum gravity.
    String theory, a framework that treats particles as invisibly small, vibrating strings, is one candidate for a theory of quantum gravity that seems to hold up in black hole situations, but its relationship to reality is unproven — or at least confusing. Recently, a strange duality has been found between string theory and quantum field theory, indicating that the former (which includes gravity) is mathematically equivalent to the latter (which does not) when the two theories describe the same event as if it is taking place in different numbers of dimensions. No one knows quite what to make of this discovery. But the new amplituhedron research suggests space-time, and therefore dimensions, may be illusory anyway.
    “We can’t rely on the usual familiar quantum mechanical space-time pictures of describing physics,” Arkani-Hamed said. “We have to learn new ways of talking about it. This work is a baby step in that direction.”
    Even without unitarity and locality, the amplituhedron formulation of quantum field theory does not yet incorporate gravity. But researchers are working on it. They say scattering processes that include gravity particles may be possible to describe with the amplituhedron, or with a similar geometric object. “It might be closely related but slightly different and harder to find,” Skinner said.

    Courtesy of Jaroslav Trnka
    Nima Arkani-Hamed, a professor at the Institute for Advanced Study, and his former student and co-author Jaroslav Trnka, who finished his Ph.D. at Princeton University in July and is now a post-doctoral researcher at the California Institute of Technology.
    Physicists must also prove that the new geometric formulation applies to the exact particles that are known to exist in the universe, rather than to the idealized quantum field theory they used to develop it, called maximally supersymmetric Yang-Mills theory. This model, which includes a “superpartner” particle for every known particle and treats space-time as flat, “just happens to be the simplest test case for these new tools,” Bourjaily said. “The way to generalize these new tools to [other] theories is understood.” Gravitace je parabolická křivost časoprostoru, kvantové pole je pěna časoprostoru,a je lineární. V kvantovém poli, ve vřící pěně čp se rodí vlnobalíčky jakožto „nelineární“ útvary….; spojením obou ( gravitace a kvantové mechaniky ) by mohl být princip střídání symetrií s asymetriemi jakožto ( jediný možný ) zákon pro genezi vesmíru.

    Beyond making calculations easier or possibly leading the way to quantum gravity, the discovery of the amplituhedron could cause an even more profound shift, Arkani-Hamed said. That is, giving up space and time as fundamental constituents of nature and figuring out how the Big Bang and cosmological evolution of the universe arose out of pure geometry.
    “In a sense, we would see that change arises from the structure of the object,” he said. Vlnobalíček “But it’s not from the object changing. The object is basically timeless.” ano, v tom smyslu, že čas, tedy časové dimenze jsou v tom objektu-vlnobalíčku „zamrznuté“, jsou v něm „jen“ jako interval ( což může být i křivka ) neměnný.

    While more work is needed, many theoretical physicists are paying close attention to the new ideas. Nové myšlenky je zapotřebí nejdříve poflusat, autora poslat do blázince, případně posměšně a zuřivě ho vyzvat aby skočil z okna, a pak v budoucnu teprve ty myšlenky studovat.
    The work is “very unexpected from several points of view,” said Witten, a theoretical physicist at the Institute for Advanced Study. “The field is still developing very fast, and it is difficult to guess what will happen or what the lessons will turn out to be.”

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    JOSEFDRUHY: zde jsou ještě nějaké nepřesnosti. Budu je muset v dalších příspěvcích opravit.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    řeč z 18:51 h jsem opravil, bylo tam dost formálních i gram. chyb.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Od 7.8.2012 LUKEH:
    do 11.8.2012 LUKEH:jste mě krmil "svými" argumenty o Lorentzově transformaci , o tom "co" to je rotace a co je pootáčení. Vy jste mi přednášel "A" a já Vám přednášel "B". Takže, to nebylo tím pádem "já o koze, ty o voze" ? Bylo ..poslouhal jste sám sebe né mě, nezamýšlel jste se nad mým názorem ale nad svým. Pominu-li co jsem reagoval, (zřejmě bylo více debatérů ), neotevřel jsem si nyní ony stránky úmyslně ( zabředl bych se ), tak znova zopakuji "co" jsem měl na mysli v opozici : Podle mě je rotace ten jev jde-li o pohyb kolem bodu "nepohyblivého" či svislé přímky. Pootáčení je to, když bod kolem nějž se děje rotace, se navíc ještě pohybuje nějakým směrem. Takže : pootoáční soustavy je to když se osa rotace sama ještě pohybuje v jiné soustavě. A o to mě šlo. V Lorentzových "transformacích" ( uvozovky proto, že to jsou pseudo-transformace ) se uvažuje s rychlostí konstantní vééé, nikoliv se zrychlením, že. Pokud si představíte těleso - raketu, která zrychluje, vykonává nerovnoměrný pohyb ( nelineární ), pak pouze "stop-stavy" toho nelineárního pohybu jsou vééé, čili rovnoměrný pohyb, a ten se pak jako véé1, véé2, véé3 a véé20 a véé15500 dosazují do LT. Pak tyto "stop-stavy" s r o v n o mě r n ým pohybem vééé(n) lze považovat za jev možný k dosazení do LT a rovnice LT považovat za """transformace""" z rychlosti vééé 1 do rychlosti vééé17.
    Tady to pak opravdu jsou transformace. Ale aby se raketa dostala do stavu vééé1 a dál do stavu vééé2 a vééé 7 a vééé 15500m/s, tak musí zrychlovat a to už není pohyb "rotační" ale jedná se o rotaci + posun soustavy, čili se jedná o to moje POOTACENI soustav. Zrychlený pohyb je posun osy rotace a to je pootáčením soustav. LT je pouze "stop-stav" nerovnoměrného pohybu.

    To jsem vysvětloval loni...předloni... před 5ti lety a furt a furt do zblbnutí .., všude v debatách i na mých web-stránkách. Marně... LT je pouze "přenesení" výsledku stavu při vééé1 m/s do stavu s vééčkem17 m/s ...a proto vždy označuji LT za "pseudotransformace"... a poukazuji na to, že "pootáčení soustav" je něco mírně jiného ; a že dokonce LT to dokazuje, že pohyb nerovnoměrný-vlastně pootáčí soustavou- je v pohybu vůči soustavě v klidu...raketa se pootáčí, nikoliv že má "transformační stav". Dokonce ty úvahy vedu tak, že se nepootáčí ta raketa, ale ten časoprostor té rakety, čili soustava rakety se pootáčí-časoprostor se pootáčí. Proto i ten rudý posuv ve spektrech je pouze pootáčením soustav, pro-jevem "rozpínáním" čp... : buď lze říkat, že tělesa-galaxie v časoprostoru se od sebe zrychlují ( vesmír se zrychluje, říkají fyzikové ), pak by to byl Doppler, nikoliv rudý posuv, anebo se nezrychluje pohyb galaxií od sebe, ( s vymyšlenou temnou hmotou a vymyšlenou temnou energií ), ale pootáčí se celý vesmír, tedy se pootáčí časoprostor ( soustavy těles ), a snímáme onen rudý posuv zakřivuje se globální čp a to podle paraboly, při zakřivování čp je pak pohyb galaxií od sebe pouze rovnoněrný. Opakuji : buď je pohyb galaxií zrychlený od sebe a pozorujeme rudý posuv, anebo není zrychlený, je rovnoměrný, ovšem při zakřiveném čp a pak také pozorujeme rudý posuv.
    V mikrosvětě je chaotický pohyb - pěna ; tam tedy nejde o parabolickou křivost, chaos je lineární. Gravitace je parabolické zakřivení čp, kvantová mechanika je chaotická pěna křivostí - tedy linearita. Proto nelze sloučit linearitu s parabolickou křivostí - gravitací.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: Položil jste mi otázku, cituji "proc na muj prispevek o gravitaci (coz bylo posledni zde diskutovane tema) odpovidate prispevkem kde se jen "
    reakce : a kde je ten Váš příspěvek o gravitaci ?????? Já ho nenašel. Takže je vidět že jsem Vás kritizoval právem, že máte dodat odkaz. Pokud ho nedodáte a cosi žádáte a vono to tu nikde není, pak se nedivte, že požaduji odkaz. Prostě nekorektní řeči a stále nekorektní....
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: ...citace : nehodlam plytvat casem ...ale od 2:34:55 18.9.2013 jste jím klidně plýtval. Takže opět nekorektní výmluva. Teprve až se začnete chovat korektně může nastat debata smysluplná. Do té doby to bude jen rétorika.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: Jestliže jste napsal :"Me by ale zajimalo, proc na muj prispevek o gravitaci (coz bylo posledni zde diskutovane tema) odpovidate prispevkem kde se jen derivuje podle casu." A já na to odpověděl, že vstřícný disktér dodá odkaz, ... pak proč se rozčilujete. . citace :"snad po me nechcete, abych vam pripominal co jste kde rikal??? " - Zatraceně se zamyslete. Pošlete tento konkrétní duel psychiatrovi a uvidíte...jak Vám odpoví.
    Zatraceně ... bud nemluvte vůůůbec, anebo pouze a pouze vstřícně v míru. Provokujete a pak se divíte z "nasraný odpovědi". Tu nejsme na střelnici. Já mám zájem jen o mírumilovné debaty, ale pokud je někdo nepřátelský, tak oplácím ( mnohdy dvojnásobně )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: kdo chce být vstřícný do debaty nedělá si prdel z oponentního člověka jako Vy zde
    LUKEH:
    a kdo chce opravdu potivě debatovat a vstřícně, pak dobrovolně dodá odkaz na to co řekl. Vy jste cosi řekl o gravitaci, že tu byla "jakási debata o gravitaci" ale odkaz jste coby nabízející subjekt nepodal. Takže to není nadávání, to je výčitka. A výčitek bylo moc, možná téměř 90% mého oslovení Vás, protože se nechováte jako vstřícný přítel, ale jako nepřítel.
    Mě rozhodně přijde jako korektní "barvení" slov a podrthování slov a tlusté písmo...atd. protože to podbarvuje řeč. Je to doslova vstřícná nabídka debatujícímu aby si mě "přečetl" dohloubky "co" říci chci... je to vstřícnost, je to dobrovolný dar když něco nabízím, že to dělám pořádně a co nejlépe ---jenže Vy "obarvičkovávání" pokládáte za hnůj...no, prostě jiný kraj, jiný mrav...

    že jste si f-20 navštívil je možná možné, ale až po vydání svého obrázku s parciálními derivacemi. až po nich !! Jsem přesvědčen, že když jsem se díval na počítadlo návštěv, že byla nula a už jste měl tu parciální odpověď. Takže na 95% lžete.

    Já nepotřebuji aby jste plýtval časem s vysvětlováním "proč" je správné ve fyzikálních rovnicích vynechávání rozměrů potažmo veličin ( mám ta vysvětlení špatná také stažené ) ale požádal jsem Vás aby jste mi zodpověděl jaký jsem napsal "fyzikální zákon" rovnicí |: 74 - 26 = 12*4...opakuji vyzval a požádal, ale opět - nekorektně se hádáte o všem možném, ale na otázku jste neodpověděl. Takže znova podruhé : co je to za fyzikální !!!!! zákon 74 - 26 = 12*4. Prosbě, žádost potřetí : co je to za zákon FYZIK8LN9. Pouze jsem vynechal ty rozměry jak to milujete a loni obhajoval. ( neobhájil, mám to staženo )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: Naposled jste tu byl před jedním rokem ( nepočítám-li onu nesmyslnou debatu v minulých dnech ) a...a tak jsem se podíval "co" jste před rokem řekl ; např. toto, citace Jednoduse receno - platnost nejakeho fyzikalniho zakona neni nikdy zavisla na rozmerech. Dokazovat ji tedy muzu tak, ze zakon prevedu na bezrozmerny tvar
    reakce : můžete mi říci jaký jsem nyní napsal zákon ? : 74 - 26 = 12*4 .... je to napsáno přesně "v duchu" vaší doktríny z LUKEH:...je to zákon napsaný matematikou s extrakcí fyzikálních veličin. Podle mě je extrakce veličin z F Y Z I K A L N I C H zákonů nejen nesmyslem, ale podvodem a debilitou a schizofrenií ( paranoidní ). Prostě vesmír nelze popisovat jen čísly bez veličin. Dokažte opak. Až nás navštíví Mimozemšťané, předložte jim zákony vesmíru s vynecháním veličin a ... a zeptejte se jich "co" representují ... ha-ha.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: jenže ještě poznámka : poté co jste dodal tohle jsem šel na f-20 se podívat na počítadlo a nikdo tam nebyl ani ti mínuskáři, a tedy ani Vy, takže jste to dodal :
    LUKEH:
    čili "nablint" a tedy bez spojitosti na f-20, ...takže nakonec se ukazuje že opravdu to je "já o koze, ty o voze" protože vy nečtete předlohy ale odpovídáte "po svém" na předlohy...no, gééénius
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: nedáváte odkazy "kde já něco" a "kde Vy něco"... to je nekorektní...já pak dumám kde to je a kdy jsem co řekl a ...a už se mi i stalo, že při hledání odkazu jsem spletl odkaz a reagoval nesprávně a dostal jsem za to nakládačku...ač původcem byl ten nedisciplinovaný přispěvatel.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: Poznámka : Jste geniální genius. Proč ? Nejen jste stihnul za 7 minut otevřít NYX a kliknout na http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/f/f_020.doc a dokonce to. co na té stránce je, nastudovat ( za necelých 7 minut ! ), ale ještě po "nastudování" f-20 jste v těch sedmi minutách stihnul sám najít ve svých dokumentech """ odpovídající dokument""" na f-20, tj. toto :
    LUKEH:
    a vrátit se do NYXu a mě to tam postnout.
    Super,...genius .... opravdu..., už vím co to je genius : ten, kdo na HDV reaguje tímto způsobem :
    LUKEH:
    ..a dokonce se pan genius vzápětí rozčiluje když mu někdo ten blábol ohodnotí jako nesmysl ( nesmysl ve spojitosti s HDV ). No géééénius. !!
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: Aha. Na to říkám : to je "já o koze, ty o voze" ( anebo že by obráceně ??? : "já o voze ty o koze" ?? ) V každém případě to nepodává spojitost ani námět k debatě o HDV... a brzo, bude-li to tak bez vysvětlení pokračovat, to smažu.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    JOSEFDRUHY: Jsem potěšen za ty dvě mínusky. Konečně jsem získal nesporný důkaz (!), že "majitelé těch mínusek" vůbec text nečtou, žádný a nikdy ( byl jsem se podívat na své počítadlo vstupů na f-20 ), a rovnou dávají mínusku čemukoliv napsanému co tu je i na jiných klubech. Takže díky.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: Tento klub tu není na cintání zybečných kravin.

    Nekonstruktivní, neproduktivní a zbytečný dialog s panem Lukášem Horákem ( alias LUKEH ) jsem vymazal..., určitě fyzika o nic nepřišla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam