JOSEFDRUHY: Bavili jsme se přeci o tom Vašem dokumentu na webu (
http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/h/h_102.doc), kde tvrdíte, cituji:
"Na zpáteční cestě totiž ta raketa někde příhodně blízko Země musí brzdit !!!!! což je opak zrychlování a tím pádem zase „narovnává“ to pootočení v l a s t n í soustavy S´do původní polohy jakou měla raketa před startem a úúdajný dědeček Pavel je stajně starý jako Petr, když raketa přistane."
...což je v rozporu s principem dilatace času. To se tu snažíme vysvětlit. Ano, zpochybnil jste jí ve svém dokumentu. Podle tohoto tvrzení je dilatace času v rozporu s pootáčením soustav. Stejně staří totiž nebudou.
----------------------
"Domnívám se, že kdyby tomu tak bylo, jak tvrdí, že hodnota dilatace roste i při pohybu zrychleném i při opačném pohybu zpomalovacím, že by tato dilatace nakonec narostla „nade všechny meze“, tedy tempo plynutí času „na raketě“ by nakonec tak zpomalilo, že by nakonec dosáhlo hodnoty nulové, čas by „na raketě nakonec vůbec neplynul“ ( kdyby zrychlení v době obratu dosahovalo „v“ „c“. ).
Prosím veřejnost o pomoc potvrdit ( nebo naopak ) pravdivost rovnice pana vědce LUBOBa, která prýý ukazuje a zdůvodňuje nárůst dilatace času „na raketě“, ( nikoliv v měřících přístrojích v soustavě pozorovatele pasovaného do klidu ) , která prodělává brzdný pohyb směrem k Zemi ."
a
"… čímž dohromady, suma-sumárum, tento vědec vyčerpal veškerý svůj um k prokázání a dokázání a hlavně k předvedení vyčerpávající matematikou, že čas dilatuje na raketě ( a jen na raketě ) a to i na zpáteční cestě, kdy raketa musí použít pohyb bržděný-zpomalovací."
... přičemž dilatace i při návratu na Zemi samozřejmě neustále narůstá, pokud se raketa vůči zemi pohybuje. A k tomu, abyste pochopil, proč, musíte tušit, jak funguje. Což se vám tu snažíme vysvětlit. Spočítat ji v absolutních číslech je jednoduché.
Pokud jsem to dobře pochopil, pootáčení soustavy tedy určuje, jak rychle bude čas dilatován. Na to už tu ale přeci máme vzorce - pokud tvrdíte, že možnost pootočení je 0° - 90°, je jednoduché rotaci přepočíst. Bude to r=arcsin(γ), kde r je velikost rotace oproti původní soustavě a γ je Lorentzův faktor. Je to tak?