• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    RADAR_PIBTL144: a este jim tam chybi bez glutamatu :)))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALONSY: ja teda znam pstrosi vejce z mletyho masa a z parku nikoliv :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Když chci jíst mléčné výrobky (nic moc mi nedělají, ale mléko nepiju, jen smetanu), myslíte, že je dobrý nápad tvaroh s tou spotřebou vajíček a masa co máme?

    A taky jsem se chtěla zeptat, jestli by podle vás šli udělat pštrosí/skotský vejce z mletého masa místo párků :)
    MDFK
    MDFK --- ---
    SHMAIDA: v DM kokosovy cukr kupuju 200 g za 45 kč, taky píšou bio...jestli te zajímá chutná jako tmavý třtinový.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak konečně jsem začala díky Fitocracy i trochu cvičit :)
    Žádná sláva, ale na to, že se obvykle nehýbu vůbec, tak to beru jako velkej úspěch :) Teď to jen taky vydržet aspoň ten měsíc, než si vypěstuju návyk :)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    Slovníček, až příště budeš číst etikety v obchodě. Malá rada: nekupuj nic, co má etiketu.

    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    RADAR_PIBTL144: :) nemam hacky a carky :) takze horka s hackem nad r :DDD
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak prozměnu recept - paleovarianta je stejně tak dobrá, jako standartní - původní recept zde

    Kimčáky - čili kimchi jeon

    poznámka:
    Udělat paleo kimči je jednoduché, stačí do směsi nedat rýžový škrob. Autorizovaný paleo recept najdete třeba tady http://paleodietlifestyle.com/fermented-food-recipes/#s5 Dobrá rybí omáčka není nic jiného, než sůl a ryby - hledejte tu, co má na láhvi sépii a nebo ještě lépe tři kraby.

    1 díl okapaného kimči nasekejte na jemno, smíchejte s jedním dílem mletého hovězího a nebo vepřového. Přidejte najemno nasekanou jarní cibulku a dostatek vajec, aby vznikla dostatečně kompaktní hmota - tak 2 vejce na 100 g masa. Přidejte něco šťávy z kimči, případně ještě rybí omáčku, chilli, zázvor či česnek. Na rozpálené pánvi vyrobte placičky a jako přílohu k tomu ideálně syrové kimči.
    GALE
    GALE --- ---
    SOLEI: Díky! Konečně někdo řekl, že řepný cukr není na světě od toho, aby nás pomalu otrávil.
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    SHMAIDA: Horká čokoláda? :)))


    SOLEI: Díky moc!
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    SOLEI: diky :)
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    SHMAIDA: kokosový cukr se získává podobně jako javorový sirup, březový sirup apod. rostlina se nařízne, chytá se vytékající míza, vařením se to redukuje na cukrovou hmotu, rozdíl od řepného cukru je akorát v tom, že se tam nepoužívá vápník pro vysrážení nečistot (to je ta šílená chemie co se jí všichni tak strašně bojí - výsledný produkt je kvalitní biohnojivo). Jinak jsou to všecho rostlinné šťávy, které byly vysušeny a podle druhu rostliny se liší chutí.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: takze diky :)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    TYPHUS: nediskutuju, jestli je lepsi nebo neni, jen se ptam, jestli to nekdo znate / pouzivat, protoze jsem to objevila v jednom "paleo" receptu na cheescake :) Prekvapilo me to, ani jsem nevedela, ze neco takovyho existuje...

    Ptala jsem se ciste ze zvedavosti. :) Nechtela jsem dostat hned "vypucovano", ze tim chci sladit :) JInak diky, med znam :) ale nesladim :) staci mi horka cokolada. :)
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    ak by to niekoho zaujimalo, tak na fb je skupina Henriety Peskovicovej, ktora je odbornicka na tradicnu slovensku (a tym padom aj s casti na cesku) kuchynu. Nevari priamo paleo, ale niektore jedla mozu byt inspirativne. Napriklad ako to, co som sem hodiil skor.

    https://www.facebook.com/pages/Henrieta-Pe%C5%A1kovi%C4%8Dov%C3%A1-My-firs-cooking-book/353052176091
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    Nech len nerypem.. zemiaky si kludne nahradte batatmi.
    RAW omacka: spenat s medvedim cesnakom, olivovym olejom, solou, troskou vody a korenim, opecene zemiaky a hliva :

    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jinak bych za tím udělala tlustou čáru s tím, že kokosový cukr paleo není a že "paleo dobrůtky" v ideálním případě jíst jen na narozeniny (ha, to nikdy!:)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Pro mě je paleo ve vyřazení všech těch zpracovaných hnusů.
    A o jezení masa, zeleniny a vyhýbání se mouce.
    Ti největší puristé by mě s tím možná do háje poslali, ale zase mnoho z nich samo přiznává, že to jedou na 80% a sem tam si dají třeba i tu mouku. Což mi přijde jinej level, než si doma zpracovat pět dříve nezpracovanejch surovin :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    PMPM: ja v tom ale zadny ochcavani nevidim. ja prave nechpu, na co narazis.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    PMPM: Ty jo, to to čtu asi málo poctivě, jediný "ochcávací" dotaz v poslední době byl snad jen ten cukr ne? Nebo ještě něco jinýho?
    A ještě teda moje dva recepty na dorty, ale nevím, nějak to pro mě k paleu patří (proto mě to asi začalo vůbec zajímat kdysi dávno:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam