• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Miluju tyhle karbanátky: http://www.paleolifestyle.cz/2012/05/24/karbanatky/

    Jednoduchá příprava a člověk si může kdykoliv jeden vzít s dvěma listy salátu a výborná svačina je na světě :)
    RADAR_PIBTL144: Už tak jím druhý měsíc a zatím jsem neměla snad nic ze špatného jídla. Občas hrášek - ale ne ten hnusnej tvrdej, a fazolky - ale ty taky čerstvé a pár brambor (které jsou nepaleo jen pro někoho)
    Vzhledem k tomu, že to dodržuji protože chci změnit svoje děsné návyky, tak tu kostičku čokolády sem tam nebo nějaký dortík bez cukru jako porušení taky neberu.
    (Ač je pravda, že břicho by mi ještě trochu zmizet mohlo, ale to neřeší, když necvičím.)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ALONSY: Nebo obden :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    právě se stěhujeme (od minulého pátku)... Dost práce, času zoufale málo, nestíhala jsem nakupovat, nestíhala jsem zařizovat kuchyň, atd., tak jsem vzala několikrát za vděk těstovinama s něčím, pečivem... bože, takhle unavená jsem snad v životě nebyla (teda byla... dřív dost často, ale po těch třech měsících plnejch energie je to jak rána něčim hodně tvrdym a těžkym), ráno pomalu nemůžu odlepit víčka od sebe... Myslim, že si už budu napořád dávat pozor, abych měla vždycky co jíst...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tohle je opravdu vhodný článek: http://www.marksdailyapple.com/will-momentary-compromises-derail-your-efforts/#axzz2Pb9lzBvv

    Člověku se trochu uleví, když zjistí, že by musel jíst špatně tři týdny, aby se doopravdy vrátil do starých kolejí.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Paleo Fail: 4 Mistakes to Avoid — PaleoNonPaleo
    http://paleononpaleo.com/paleo-fail-4-mistakes/
    TUILE
    TUILE --- ---
    AOTEAROA: tak uz vim, co prinesu po vikednu kolegum do prace.
    jen to musim upect opet dvakrat, aby nebyl tratny muz :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: neptej se po slanině ale po uzeném boku/česnekovém boku a takových věcech. Nesmí to být lisované, ale nepravidelný kus masa.
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    ALONSY: skus pobehat masiarstva. Ja tu na Slovensku kupujem od masiara gazdovsku slaninu za cca 130kc(cca4-5 eur)/kilo. Obsahuje iba maso, sol a konzervant.
    Dokonca som nedavno videl niaky clanok na ceskom blogu, ze chlapik kupil tu uplne najlacnejsiu Tesco anglicku slaninu, ale to bolo naozaj ciste maso, prekticky bez tuku a roznej chemie. Asi si treba pobehat obdhody a masiarstva.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: Kupuju streaky bacon v m&s, je draha, ale v mensim mnozstvi uspokoji mnohokrat vic a lepe nez ta levnejsi... A taky pousti krasnej tuk, na kterym se treba vajicka delaj samy :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Kde za kolik a s jakým složením kupujete slaninu? Nechci jíst ty narvaný éčkama a zase 450 za kilo je s mojí spotřebou fakt "trochu" moc.
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    ALONSY: A co toto? Priprava je jednoduchsia a je to paleo a bla bla bla. Su dobre :)

    Naturally Flavored Water
    http://www.theyummylife.com/Flavored_Water

    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tohle mě potěšilo: http://www.paleolifestyle.cz/2013/03/25/prirodni-limonady/ :)
    Na bublinky mám chuť dost často, ale nevím, jestli se někdy budu schopná dokopat do přípravy
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ZUZKAOU: Slušnou odpověď jsem dostal, v tom Ti musím rozhodně dát za pravdu. Nicméně nedozvěděl jsem se nic.

    A jo, já hlupák! Hladké svalstvo, "HSSP", nojo, plete se mi to furt... :)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: no menstruaci ti zastaví vysoká zátěž a/nebo snížení množství tuku v těle na takovou hrancii, kdy si tělo řekne, že žije v takovém svrabu, že případné těhotenství by znamenalo ohrožení na životě.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SARKUF: A proto je ve slově "všimly" tvrdé "y" :P :)
    ZUZKAOU: Já doufala, že to bude spíš naopak, když některé ženy nemenstruují díky palou klidně několik měsíců. Sakra :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RADAR_PIBTL144: a dostal si slušnou odpověď. Jenže si do toho zkusil šťourat dál ... A trošku mám podezření, že sis popletl hluboko uložené svalové skupiny s hladkým svalstvem.
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    Jen jsem se slusne zeptal. Jedinej, kdo tu startuje, jsi Ty ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: no prave a o kousek niz jsou venusiny kulicky :-) pred nama chlapama se nemuzou nezistne pouzivat adjektiva typu "hluboke" :-))
    to je pak jak ty tri tramvajove zastavky hned za sebou v Brne, pri kterych se tema hovoru samo zmeni
    VICTOIRE
    VICTOIRE --- ---
    ALONSY: mně paleo, když jsem začínala, cyklus úplně rozhodil, asi 2 měsíce jsem měla vždycky týden zpoždění, ale pak se to srovnalo a všechno je jako dřív. je fakt, že žádné bolesti nemám, ale na ty jsem netrpěla nikdy, tak nemůžu srovnat :)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: to provozuje kamaradka!!! muzu doporucit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam