• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Chřestové risotto s kuřetem

    původní inspirace zde
    Miraculous Rice-less Risotto with Ramps and Asparagus | My New Roots
    http://mynewroots.org/site/2013/05/miraculous-rice-less-risotto-with-ramps-and-asparagus/


    ingredience

    celé chlazené kuře, ideálně takové, které mohlo běhat venku
    balíček až dva bílého chřestu
    3 cibule
    česnek
    1 litr vody
    oblíbený tuk
    muškátový květ
    pepř
    sůl
    bílé víno (výsledný pokrm je bezalkoholu, vyvaří se)
    kdo jí, tak parmazán - pravé parmigiano reggiano je dokonce ze syrového mléka.


    Krok jedna vývar. (cca 1:30 s papiňákem)

    Naporcujte kuře, křídla a stehna si nechte na nějakou jinou příležitost. Omyjte pořádně chřest a oloupejte ho škrabkou. Posléze každý pazoch nechte rozlomit na dvě části. Zbude vám křehká špička a tuhý spodek. Odřežte nožem dřevnatý spodek - většinou tak cca 5-8 cm. Dřevnaté spodky se slupkami a skeletem z naporcovaného kuřete vařte v litru vodu s dvěmi deci vína a dvěmi cibulemi a trochou muškátového květu dostatečně dlouho, dokud nedostanete slušný vývar. Vyndejte kuřecí skelet, oberte ho, maso vraťte do vývaru a spolu se šlupkami rozmixujte. Posléze přeceďte - pevná vlákna se nerozmixují. A spíš to chce food procesor, než tyčový mixér, protože tyčáky se na chřestu většinou zasekaj. Po přecezení vám vznikla řídká bílá kaše - vraťte ji na sporák a odvařte tolik vody, aby z toho byla hustá omáčka.

    Krok dvě (10 minut)
    Nasekejte jednu cibuli a česnek najemno, nakrájejte kuřecí prsa na malé nudličky (osolte a opepřete) a střední část chřestového pazochu nakrájejte na jemno (viz obrázek v odkazu), aby to připomínalo rýži. Na oblíbeném tuku opečte kuřecí prsa a vyndejte ven. Na tuku pak nechte zesklovatět cibulku s česnekem, přidejte k tomu nakrájený chřest a vraťte opečené maso. Zalijte cca 1 dcl vína a nechte víno odpařit.

    krok tři - (3 minuty)
    Chřestové špičky nakrájejte na velikost jednoho sousta a spolu s kaší vmíchejte do "chřestové rýže" s masem a ještě tak minutku, dvě povařte, aby špičky změkly. Kdo jí, tak tam přidá parmazán.


    Nalijte na talíř, posolte a popeřete, případně posypte něčím zeleným.
    FITH
    FITH --- ---
    ALONSY: Paleo mě fakt nestresuje, ale přiznávám, že když jsem plně vytížená, tak zapomínám jíst, což se mi dřív nestávalo. Na druhou stranu už mám 10 kg dole :o), juchuuu!
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    mně na paleoblozích akorát rozčilujou, teda na jejich fb profilech, jak furt postujou ty vtipný obrázky o tom jak kdo miluje slaninu, protože tady svou pravidelnou dávku streaky bacon prostě nemám, a navíc mi vlemi teskně chybí jíst 5x týdně uleželý prorostlý rib-eye :((

    konec dramatického výlevu.
    NYX
    NYX --- ---
    ALONSY: No ten ortorekticky aspekt palea je asi neoddiskutovatelny :) Sisson je s tim cheatovanim spis vyjimka nez pravidlo mam pocit.

    Ale zas Melissa je silena drama queen.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Když se z jídla stane posedlost: http://huntgatherlove.com/content/breaking-paleo?utm_source=feedly

    V tom článku jsou nějaké zajímavé argumenty a v něčem s ní souhlasím. Ale celkově mi přijde, že to strašně moc hrotila.
    Padají tam argumenty, že je paleo na hranici s hladověním a anorexií (?????) a že za každý "prohřešek" tě nějaký neviditelný "paleo guru" zmrská.
    (Při tom paleo leadeři většinou nějaké ty podvůdky sami propagují).
    Diskuze podobná (někdo si stěžuje, že jedl jen vajíčka a nefungovalo mu to a podobně).

    Podle mě to kult být může, když k tomu má člověk sklony, ze všeho může být kult. Tohle vypadá, že paní hledá sama sebe a nějakou "víru" ke které by se mohla upnout.

    Stresuje vás někoho paleo tak strašně moc jak píše ona? :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    LUCIASHECK: tak na to bych radsi pouzila kravicku.

    vepre sem hodila vcelku do trouby a dobry :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    TUILE: Ja miluju uz od skolky maso v mrkvi :-D
    TUILE
    TUILE --- ---
    co si mam udelat z veprovyho plecka?
    dlouha vyrobni doba vubec nevadi..
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    tak to zkusím vylepšit... co tohle?
    http://paleospirit.com/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    NYX: taky mě to zarazilo... původně jsem myslela že to bude pěkná alternativa bez masa, ale koukám že je to i bez vědění :D
    NYX
    NYX --- ---
    AOTEAROA: slunecnicovy olej, margariny, tofu/tempeh/atd..., sojova omacka...no radsi to zase zavru
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    tenhle blog znáte? název mě pousmál, ale obsah není vůbec špatný!

    https://veganpaleo.wordpress.com
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    nějaké novinky ohledně nákupu hotové mandlové mouky? já našla pod 250 Kč jednu tadyhle, tak beru a uvidím:)
    Mandlová mouka 100% 1 kg
    http://dortisimo.cz/eshop/2894-mandlov%C3%A1-mouka-100-1-kg.html
    PMPM
    PMPM --- ---
    IKA: Gin Tonic s okurkou, to je paráda :-)
    IKA
    IKA --- ---
    MARTENX: Super je dať si do vody uhorku. Samotnú, alebo s mätou, alebo so zázvorom. (A nechať to nejaký čas odstáť.)
    Chuť nie je výrazná, ale aj tak veľmi dobrá.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    NYX: jo ty omegy jsou mi uz jasny ale jde mi prave o ten pomer SFA:MUFA:PUFA
    NYX
    NYX --- ---
    FRONEMA: u polonenasycenych bych se klidne ridil konvencnimi nazory, viz priloha z PHD (z kindle cloud readeru mi nejde kopirovat :))

    v ramci palea casto zazniva jako idealni pomer n6:n3 1:1, ale ten je nedosazitelny pokud do sebe clovek necpe tucne morske ryby horem dolem (coz ale neni spatny vubec napad :))

    SFA/MUFA uz se pak tolik nehroti

    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    mam dotaz, jaky si myslite ze je odealni pomer nasycenych, mononenasycenych a polynenasycenych tukum ve strave? narazila jsem na nejake cisla na netu, ale kdyz v tom clanku na zacatku reknou neco jako "hlavne je potreba jist tuku co nejmin" tak jim pak uz nic neverim. mate tip kde najit nejakej pomer od nekoho, kdo si mysli ze je dobry napad jist vic tuku?
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    MR_DAN: No vida ho, mně vždycky přišel jako celkem rozumný člověk.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MR_DAN: jeste dodam ze ten kamarad jsem ja a informace v otazce byla co si mysli o paleo strave v kombinaci s naprosto zadnym pohybem, proto ty dodatky na konci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam