• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    NYX
    NYX --- ---
    ale asi tim dost zamicha fakt, ze strip mluvi o prumernem veku (tj. zijici populace) a ne o prumerne dobe doziti :) (i v neprelozene verzi - http://wumo.com/2013/04/19/ )

    median u nas je ted neco pres 40 let, v USA nejakych 37
    List of countries by median age - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_median_age

    takze pointa toho stripu je vlastne nesmysl :)
    NYX
    NYX --- ---
    FRONEMA: tak pokud zahrnes i destskou umrtnost, tak ti to nejak tak klidne muze vyjit, ne? :)
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    je to dobrej _cizi_ for na kterej si vy nalepite svy logo. demence
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    FRONEMA: Mě to přijde jako dobrej fór :) Nerad bych se dotknul místních antropologů ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    RADAR_PIBTL144: nic proti nadsazce, ale tohle mi spis prijde jako posilovani mytu...
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    FRONEMA: Když člověk drží paleo, tak nesmí brát věci s nadsázkou? :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    RADAR_PIBTL144: skoda ze to s tim prumernym vekem neni pravda :/
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    Něco pro pobavení zdejších paleofanatiků :)

    KABIS
    KABIS --- ---
    To zni fajn :) pivo obcas taky dam, obcas mam chut na neco sladkeho a semtam mam chut na tmave pecivo (ale to jen rano), ale jinak se zatim drzim (ze to ani nelamu pres koleno).. A obcas ze zdvorilosti clovek musi papat i co uplne nechce :D si prave rikam ze jet 100% cely cas je zatim trapeni, i kdyz mi ta jidla fakt chutnaji. No, jsem zvedava jak budu pokracovat :)
    VICTOIRE
    VICTOIRE --- ---
    KABIS: primal, rok. většinou dodržuju úplně, něco ne-primal si dám tak jednou za 3-4 týdny, obvykle ke kávě nějaký cheesecake třeba. a pak tak jednou za 2-3 měsíce porušuju docela dost na nějakých rodinných oslavách, kde si dám kousek pečiva a hlavně zase to sladké (miluju marcipán, karamel a podobné cukroové bomby :) ). když toho sním hodně, tak mám druhý den "kocovinu", bolí mě hlava, jsem unavená, mám pořád žízeň a podobně. jediné, čím primal stabilně porušuju, je alkohol, nějakou sklenku vína si dám 2-3x týdně a třeba jednou za měsíc 3 piva.
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: dodrzuju tak na 80%
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: ca 2 roky s prestavkama. primal.

    dost casto hresim pivem a jednou za dva mesice si nutne potrebuju dat bilou krupavou bagetku s brusinkovou pastikou a tak dvakrat do mesice makovej kolacek.
    uplne vyjimecne hresim testovinama, ale bezlepkovejma (lisovana kukurice)
    KABIS
    KABIS --- ---
    ALONSY: a celkove pocit z toho? :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KABIS: Tři a půl měsíce, za tu dobu jsem měla čtvrtku punčáku a jednou řízky.
    Oboje mi jelo, ale po punčáku se mi rozjel exém a nachlazení.

    Já spíš flákám takovým tím stylem, že nejím neprimal suroviny, ale ani nejím moc dobře. Jsem schopná žít na kafi, smetaně, 95% šunce a salátu/ředkvičkách.
    Taky si sem tam dopřávám "paleo sladkosti"
    KABIS
    KABIS --- ---
    Na kolik tak dodrzujete paleo/primal, jak casto si "ulevujete" (a cim) a jak dlouho uz takhle fungujete?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: já třeba těstoviny z kukuřičný/rejžový mouky můžu úplně v pohodě, oproti stavu po konzumaci běžnejch semolinovejch pozoruju značnej rozdíl...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: No, kukuřice je vedle mouky a cukru to největší zlo - jediné tři věci na které se všechny verze palea bez problémů shodnou, patří do stejné kategorie jako řízek, za který Luciashek schytala mínus :)

    Ale jasně, v normálním dodržování palea na 80% tě nezabije ani řízek ani kukuřice.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ALONSY: tak v nejaky nazipaleo diete asi jo, nekdo jinej zase tvrdi, ze trochu je v pohode takze ja bych se drzel klasickyho "vseho s mirou" ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ALONSY: akorat bacha, jsou dost casto slazeny, nebo jinak odpaleovany

    jo a taky jsem videla nejakou mensi krabicku mandlove smetany v countrylifu. do kafe to bylo moc dobry. ale uz nevim zakolik
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: Kukuřice je v paleo na stejné úrovni jako bílej cukr :)

    Díky za rady, na domácí zatím nemám nástroje, a 70 korun za litr mi nepřijde tak hrozné, vzhledem k ceně mandlí. Vyzkouším a uvidím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam