• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SIVER: dobry web je napr http://www.paleolifestyle.cz/ jsou tam odkazy na prodejny a eshopy.
    SIVER
    SIVER --- ---
    AOTEAROA: ale je to dražší, já co ted držim lowcarb tak jim převážně maso,šunky,,mléko,ryby,tvarohy polotučný a tučný,bílé jogurty,kefírové mléka,mléko,vajíčka,ořechy a semínka,cottage,sýry 30% a 45%,kávu a instantní kávu meltu,kávu do presovače,zelené čaje a maté,mražená zelenina,čerstvá zelenina a minimálně ovoce a přijde mi že tam nechám vždycky spousty prachů..
    SIVER
    SIVER --- ---
    FRONEMA: už tři měsíce jedu lowcarb kvuli posilovně,takže žádné pečivo ani mouka nic jen minimálně brambory a rýže...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    já jsem vždycky tak nadšená v supermarketu, když mi stačí projít asi třetinu regálů a do některých oddělení už jsem měsíce nevkročila :D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SIVER: chod do toho samyho kramu co jsi zvyklej, jen tam proste budes mezi tema regalama rychle bez povsimnuti prochazet, dokud se nedostanes k masu nebo zelenine :-)
    teda zezacatku budes chodit kolem svejch oblibenejch regalu a rikat si "tohle nemuzu", "tohle nesmim", "tohle bych nemel" az te to prestane bavit a proste to jen prolitnes :-)
    na druhou stranu se clovek rychle nauci si k ty zelenine treba cuchnout, jestli hezky voni a tim padem je dobra....
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SIVER: byt tebou bych to neprekombinovavala, kdyz zacnes tim ze vyloucis vsechny vyrobky z mouky, tak to bude dobry krok i kdyz jeste parkrat budes smazit na slunecnicovym oleji. Snaha zacit dokonale akorat odsouva dobu kdy doopravdy zacnes.

    ale jinak snad vsecxhny druhy oleju najdes tady http://www.zdrave-oleje.cz/ ale staci i zajit do DM drogerie a koupit kokosovej olej tam.
    SIVER
    SIVER --- ---
    FRONEMA: mám v plánu nějaké ořechy,oleje a samozřejmě i mléčené výrobky,které chci ubrat...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SIVER: co myslis paleopotravinami? na odrazeni se ti staci mistni reznik a mistni ovoce-zelenina
    SIVER
    SIVER --- ---
    Zdravim,je někde nějaký český web ohledně nákupu paleo potravin,aby se začátečník mohl od něčeho odrazit.Díky
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    jedno hezke video o low carb
    Very Low Carb Performance - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=hB7aGnfLB-8
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    rybi olej je prave najlepsie prestudovany len v suvislosti so srdcovymi chorobami
    zatialco ukazali nejake ciastkove pozitivne vysledky u chronicky chorych, tak u zdravych ludi neboli dokazane ziadne pozitivne vysledky
    dlhodobych studii bolo malo, ale ukazuju negativny vplyv, vyssiu morbiditu aj mortalitu

    preto akakolvek potreba aktivnej suplementacie je kontroverzna a ovela ucinnejsie a jednoduchsie sa javi vyhybat sa hlavnym zdrojom omega 6


    ANA_CO_MA_DOST: co sa tyka zanetlivosti tak sa spekuluje, ze je to kratkodoby ucinok neutralizacie omega6. vzhladom na vyssie uvedene negativne ucinky suplementacie je imho rozumnejsi pristup omezit O6 a nestresovat so suplementaciou. Omega 3 su velmi krehke a oxiduju este skor ako omega 3, takze je velke riziko ze suplementy mozu byt oxidovane kym sa dostanu k tebe

    telo vyzaduje pre svoju cinnost len velmi malo EFA
    odporucam cely clanok

    Precious Yet Perilous - Weston A Price Foundation
    http://www.westonaprice.org/know-your-fats/precious-yet-perilous
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    SKORZENY: jenze citujes ze studie ktera se zbyvala pouze ucinkem na srdce a srdecni onemocneni a naslednou umrtnost a ten odstavec vyzniva jako ze nema zadnej ucinek, ale co ucinky na mozek a zanetlivost tkani?
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    Jo jinak trochu mimo omega 3, ale v Lidlu prodávají 81% čokoládu ve 100g balení za cenu kolem 30Kč. Pokud jste někdo zatíženej na mlsání a nechcete za to vyhazovat ranec, tak imho ideální volba.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    Teď píšu vlastní laická názor, ne nějakou univerzální pravdu.
    Píšou o jednom gramu denně. Ten ti podle mě opravu změnit ten poměr moc nepomůže. Já jsem se ustálil na 4g denně.
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    [There is no] evidence that healthy people benefit from taking fish oil or that doses higher than one gram of omega-3 fatty acids per day provide any benefit over smaller doses. The results of the DART 2 trial are particularly concerning because, like the results of the Wadsworth Veterans Administration Hospital Study (see sidebar on page 29), they suggest that high intakes of PUFAs may increase the risk of morbidity and mortality when consumed over the course of many years.

    Zdroj Chris Masterjohn, Weston and Price
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SKORZENY: abysme byli zdravi :-) pochybuju ze si v nasich koncinach nekdo muze dovolit jist tolik morskych ryb, aby tech omega3 nemel malo...
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    SKORZENY: Pro zvýšení příjmu omega 3. Resp. zlepšení poměru omega 3:6.
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    preco vlastne beriete ten rybi olej?
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ja davam tenhle tekutej, i kdyz nenavidim rybi chut a doslova z toho zvracim tak ten s prichuti po rybach neni cejtit vubec
    Omega-3 HP Natural citron | Nutravita
    http://www.nutravita.cz/produkty-prodej/omega-3-rybi-olej-natural/omega-3-hp-natural-citron
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FRONEMA: ja si denne davam tohle
    ma to nejlepsi pomer cena/epa+dha co jsem tak zkoumal....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam