• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JOHN_LENON: Držím v ruce druhý kus S22U co mi dnes přišel z Alzy. Ještě to mam chvilku, na soudy je příliš brzo. Ale GPS zatím naprosto bez problémů. Jsem moc rád, že jsem to vyměnil, ne všechno musí být SW problém, mohou tam být tiché revize nebo mohou existovat vadné kusy, kterým nic nepomůže.

    Stejně jako jsem nečekal zda a kdy můj kus spraví SW update, doporucil bych Ti to vrátit.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JOHN_LENON: hele teď mi telefon zamrzl v zamykací obrazovce, svítil a nepomohlo nic, až Hard reset. stejně tak se mi od čtvrtka asi 4x odpojila a po minutě připojila e Sim. hodí to do menu karet a pak to zase zmizí. na to, ze ho používám od čtvrtka celkem tristní.

    myslíte, že mám čekat na nějakou aktualizaci, nebo jsem mel smůlu na kus a jít ho vrátit?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak jo, Galaxy Buds Pro za korunu právě objednány :-)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Pánové, je normální aby telefon začínal v menu pravidelně mrznout tři dni od začátku používání? s22. restart to vždy vyřeší, respektive každý den večer restartuju. 😕

    takhle jsem si tu s22 úplně nepredstavoval
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Je to feature a12. nicmene trosku half-vaked jako obvykle

    Resi to drivejsi problem co jsme tu resili ze mas doma repro a.musel jsis nastavit ze neslouzi k poslechu hudby, avy ti to automaticky neprepinalo
    VAGABUND
    VAGABUND --- ---
    LAUNCHER: uz vyreseno, viz MATEJCIK: kazdopadne taky dik:) a ted otestovano i na tech FENDA speakers a taky maka:)
    a prihazuju aspon jeden vikendovej mesic z ruky (si stejne myslim, ze to stahuje od nekad z netu..)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VAGABUND: Muzes prosim zkusit jeste jine BT zarizeni, misto tech HD 450, na kterych to ukazujes ted?

    Kdyby nic nepomohlo - co network reset, nebo jak se to jmenuje? Musel bys teda znova zadat hesla pro WiFi.
    VAGABUND
    VAGABUND --- ---
    MATEJCIK: to je vono, muchas gracias!!! tam sem se nejak zapomnel podivat..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VAGABUND: Ve Spotify když si rozvineš tu aktuálně přehrávanou skladbu, tak tam úplně vlevo dole máš takovou ikonku na kterou když ťukneš tak se objeví seznam zařízení a tam si vybereš na čem to chceš přehrávat. Pak by se to zařízení mělo objevit níže pod názvem přehrávané skladby, bude tam taková zelená ikonka sluchátek a název těch sluchátek. Sice myslím že Spotify by snad mělo automaticky vzít připojená sluchátka, ale už si nepamatuju jestli tam musel být napoprvé nějaký takovýhle manuální zásah.
    VAGABUND
    VAGABUND --- ---
    LAUNCHER: jj YTmuzik nemlich to samy..
    jako i mi ve sluchadlech zahlasi, ze paired..
    hodinky pres bt normalne pripojeny
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    VAGABUND: to vypadá jako "Samostatný zvuk aplikace" (příšernej češtin, něco jako Separate app output??)
    typicky se používá opačně, tj. že pošlu zvuk ze Spotify do bluetooth repráku a ostatní zvuky hraju z mobilu
    je to v nastavení zvuku někde u konce nabídky
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VAGABUND: Nemam spotify, jak YT, YT music? Stejne? (nebudu mit do 1. dubna ani S22U, ale tohle me nezlobilo kdyz jsem mel prvni pokus az do reklamace)
    VAGABUND
    VAGABUND --- ---
    uz si prijdu jak debil uplnej - s22u - zparuju jakykoliv audio bt zarizeni (zkouseno i na repracich), ted sluchatka - bt se tvari, ze pripojeno cajk, device management taky (viz pic), ale hraje to stejne z telefonu o_O

    nenapada Vas nekoho, co jsem opomenul / udelal spatne???

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud chcete radeji video formu a misto, kde lide baterky resi:
    The Truth About Tesla Battery Degradation – and Other EVs
    https://www.youtube.com/watch?v=IHz-Kx5h_Tw

    Jsou tam take uzitecne zdroje.

    U mobilu se ukazalo, ze nikomu na tom nezalezi.
    Vyrobci dodavaji nabite telefony, prestoze za 2 roky je z nich eWaste co potrebuje novou baterku. Vyvojari zamykaji funkce pod root uz skoro deset let. Dostavame zpet pouze drobnosti. Uzivatele vymenitelne baterie nechteji a tak porad resime rychlost nabijeni a power banky.

    Do urcitemiry se to da prisoudit umyslu, ale prevazne je to proste nedbalost vsech zucastnenych.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jenom bacha, ze slovo cyklus neznamena o kolik je nabita a jakym zpusobem. Pouze ze jsi vkuse nabijel X minut.

    Takze pokud ti nejaka publikace rika, ze baterie vydrzi 1000 cyklu, tak si musis precist jak ho definuji. Protoze kratky cyklu mezi 70 a 85 muze baterie vydrzet tisice a 15-100% stovky.

    Ale BFU pravidla jsou 3:
    - Neskladovat vybite (pod 20%, 15% se vypne). Riziko zniceni baterie a rychlejsi chemicka degradace.
    - Neskladovat plne nabite (At uz je mobil v nabijecce neco v supliku vypnuty) Pri pokojove teplote baterie v supliku ztraci cca 30% kazdych 6 mesicu pri 100% nabiti. Oproti tomu pri 50% nabiti je to v radech procent. Proto nahradni baterky od vyrobce nechodi nabite.
    - Nevystavovat baterii horke teplote (Telefon nema byt horky na dotek) Baterie udrzovana v konstanti optimalni teplote degraduje nejmene. Nezalezi na tom zda se nabiji, vybiji ci lezi v supliku.

    Doporuceni jsou z pozorovani, protoze degradace lithium-ion baterek jsou alespon 3 nezavisle procesy a kazdy z nich je ovlivnen ruznymi faktory. Takze kdyz vam nekdo rekne nabijet mezi 30 a 85%, tak to neznamena ze baterie dele vydrzi tim, ze pouzivate ty nove 65W nabijecky 1x denne :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Lithium-ion baterie by se pokud mozno nemela vybijet pod 10-20% a nabijet nad 80-90%. "Pod" si musite ohlidat sami, nabit do max 85% muzete zapnout v nastaveni novejsich Samsung zarizeni (podobne BEV atd). Nicmene souhlas, ze primarne by tu ten mobil mel byt pro vas, ne obracene. Jak tu uz padlo, v nejhorsim nechate baterii u starsiho mobilu vymenit. A jak tu take padlo, pokud vam po 300 cyklech 0-100% moderni Li-Ion baterie prijde o vice nez 20% sve puvodni kapacity, spise to bylo spatnym kusem. Ale kdyz nemusite, nedelejte to a drzte to viz predchozi.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SMOKY: Tak já to nenechávám umřít pokaždý, párkrát se mi to stalo, ale dělal jsem to také ze zvědavosti abych věděl co od toho telefonu čekat.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON: Je to mozny , pravda ze asi se nevyplati se tim zabejvat a proste kdyztak si nechat tu baterku vymenit, kdyz odejde
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SMOKY: ja si nemyslim,ze jeto takovy problem, to vybijet. S S10 sem to delal neustale protoze sem si rekl, ze aspon jednou prestanu baterii v mobilu resit. Vydrzela mi dyl nez u kamose s10. Imho to ty baterky uz umi tak dobre, ze je vicemene jedno, jak se k tomu dneska clovek chova.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Ja uz sem spokojenej, telefon mi da nejakych 4-5h sot pri mem zpusobu pouzivani, coz sem cekal a staci mi. Az opravi wifi drain bug, tak to bude lepsi. Podle mne tam je jeste bug v Google Play Services drainu , bere mi to denne nejakych 8-10% .

    NEVILL: To nedelas moc dobre baterce to stabilne vybijet do smrti.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tedy vlastně celý den a dvě hodiny, dokonce! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam