• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLOREnergetika a energie v politické a hospodářské perspektivě
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    SHEFIK: oprava, za kwh :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PAN_SPRCHA: Ajo, pravdu dis, voni to posilaj takhle dopredu ty esemesky.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    MAKROUSEK: to bude až v dubnu, tenhle měsíc platíme 2,75.
    Každopádně mi přijde že u Tedomu jsou teď všichni.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SHEFIK: Ja mam vod TEDOMu flex silovku 2,46 a plyn 1,3.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Ppas zlevnuje od 1.3. v tarifu hez zavazku cenu za silovku - 3,49kc/mwh
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    Jak dodal Beneš, budoucnost české energetiky bude založena na obnovitelných zdrojích a bezpečné jaderné energetice. Už nyní 74 procent našeho zisku vytvářejí bezemisní aktivity. „Rychle se tak měníme, ještě před dvaceti lety tvořilo uhlí hlavní zdroj zisku,“ říká Beneš.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    ▶ Vysočina umožní stavbu větrných elektráren, chce je koncentrovat do konkrétních lokalit — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/regiony/vysocina-umozni-stavbu-vetrnych-elektraren-chce-je-koncentrovat-do-konkretnich-lokalit-347354
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    OMNIHASH: Klidne muzes, myslim, ze hraci mtg Ti to jen potvrdi :)))

    Jinak me to treba bavi to sledovat a cist si to tady, takove obohaceni a dava mi to pak naboje do podobnych hospodskych diskuzi… :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: já nemám rád třeba Magic: the gathering. Přijde mi to jako uměle vyhypovlaná hra, co se tvářila jako čerstvej vítr v žánru, ale přitom ho zabetonovala na pozici, kterou sme měli opustit už generaci zpátky. Mám proti ty hře spoustu morálních a ekonomických připomínek, a myslím si, že to jednoho krásného dne skončí průšvihem jak vrata. Ale, a tady pozor, nejdu se dvakrát tejdně rozčilovat do auditka kartičkářů a vysvětlovat jim, jaký maj díry v úvahách.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Mohl by mi někdo, prosím pěkně, vysvětlit takovou věc? Když je na světě tolik moudrých lidí, na které narážím v klubech o budoucích energetických zdrojích, proč ještě nikdo nevynalezl motorovou pračku? Nejlépe s dvoutaktním motorkem, ano?
    Někteří milovníci spalovacích zařízení, jako třeba Čtyři tankisté a ..., by to ocenili.
    Děkuji předem za odpověď a omlouvám se.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    OMNIHASH: To je ten typ magora, co už 10 let hrozí, že příští rok to bude jeden blackout za druhým.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    PES:
    ... prostě ta technologie na to není připravena a dokud se nevyřeší lepší skladování energie (v ohledu kapacita/hmotnost/rychlost nabíjení-vybíjení/opotřebení), tak je zrovna tohle jen ta "horší a delší" cesta.


    Ta technologie není připravena. :-) Dokud se ono se nevyřeší...

    Neznám technologii, která by někdy šla sama do produkce definitivně a dokonale připravena. Ty spalováky tu čmouděj se skoro stále stejnou účinností už od 19. století.

    TY nejsi připravenej, tvl! :-)
    PES
    PES --- ---
    OMNIHASH: Poslouchaj, hašišák, až se tu přestane nekriticky zbožňovat věškerá OZE kravina, tak nebudou ani ty negativní komentáře... jednoduché, ne?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: poslouchají PES, čistě ze zvědavosti, přečetli si tu někdy něco pozitivního? Páč co mi paměť sahá, tak je to samý nejde, nemůže fungovat, krádež, tunel...naprosto vážně a bez zbytečného hejtu, nechtěli by si najít nějakej přinosnější koníček, tento jim zcela evidentně nedělá dobře na nervy aj na karmu?
    PES
    PES --- ---
    HANZS: Hmmm, od statistického počítání samovýroby už je jen krůček k dani ze samovýroby elektřiny... ( #staytuned )
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    HANZS: to celkem vysvětluje ty vyhaluzený loňský statistiky
    HANZS
    HANZS --- ---
    Ehm...
    Energetika je zelenější, ve statistikách chybí samovýroba z fotovoltaiky. ERÚ chystá rychlou nápravu - Ekonomický deník
    https://ekonomickydenik.cz/energetika-je-zelenejsi-ve-statistikach-chybi-samovyroba-z-fotovoltaiky-eru-chysta-rychlou-napravu/
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: mno, minulej tejden sem byl na služebce v tom progresivním západním Berlíně, odvez mě tam kolega elektrickým bávem na jeden zátah, řek bych, že technologie je připravená víc než ty.
    PES
    PES --- ---
    NECROMAN: jasně, takových predikcí už jsem v časopisech četl, třeba...

    Z časopisu ABC - rok 1960 | Srandovní texty | KOMIK.CZ
    https://www.komik.cz/texty/667-z-abc-1960/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PES: doporučuji autorovi PES koupit si aktuální číslo Svět Motorů Speciál, které se věnuje elektromobilům a všem podobným otázkám.
    Pokud si dnes někdo kupuje auto za mega+ a má doma garáž se zásuvkou, tak je pro něj dnes v 95 % už jasně lepší volbou elektromobil.
    Do pěti let to bude platit i pro auta 500k+ bez ohledu na to, zda můžete dobíjet doma.
    Časopis SVĚT MOTORŮ SPECIÁL - 1/2024 — iKiosek
    https://www.ikiosek.cz/svetmotoruspecial
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam