• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KBN: taky jsem neplanovala a neplanuju abstinovat stoprocentne, ale uz to bude 8 mesicu bez, porad se to nabaluje! :)

    O vikendu jsem mela jet na muj nejoblibenejsi festak Mighty Sounds (kde bych za ty tri dny urcite nevydrzela a kalila a 8 mesicu snahy v prdeli), ale pritel si zlomil nohu a ja jsem porad hodne nemocna, takze to asi neklapne, a kdyz uz tak pojedem na den na otocku a budu ridit takze sance zmatlat se nebude :D
    DAREBAK
    DAREBAK --- ---
    KBN: ajaj. tak hodne stesti, sokoliku.
    KBN
    KBN --- ---
    KEB: do půl roku už minimálně jedno pivo vypiju. neplánuju abstinovat stoprocentně
    KEB
    KEB --- ---
    KBN: Congrat :) (za půl roku ti napíšu CONGRAT )
    KBN
    KBN --- ---
    druhá meta splněna. 30 dní abstinence. přežil jsem pár pracovních víkendů kde se to bez piva a panáka neobejde, pivní slavnosti, několik večerních návštěv hospody u sodovky nebo birrela a dnes večer mě čeká akce, jenže řídím tak to bude bez problému ;)
    KEB
    KEB --- ---
    KBN: congrat :)

    SA_KRA_: ...komu není rady... :D
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    hm a ja jsem si vcera dala dve piva s tim, ze na lepek kaslu.
    A lepek kaslal na me, jsem osypana jak kdybych mela lepru :)))
    KBN
    KBN --- ---
    první krok mám za sebou ! letos poprvé týden bes chlastu. a nejspíš za poslední cca 3-4 roky taky i nejdelší doba. ikdyž jsem dnes v podvečer měl menší krizi a chtěl si nalít panáka, tak jsem to překousnul ;)
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI: Tady jsme se asi nepochopili :) Nic se ti nesnažím podsunout. Spíš mám pocit, že tu stále někdo něco podsouvá mně. :D Není nad diskuzi, kdy si každý stojí na své straně zákopu a odmítá vyklidit pozice :D No snad si z toho Andrei něco odnesla.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    a zkouseli jste to delat jako ANDR3_I:? V nedeli jsem mela Sophiinu volbu v kubanske restauraci. Rekla jsem si o nealko mojito (=limetkova limonada s matou, ze) a prinesli mi to nazdobeny jako klasicky mojito, sklenice narvana ledem a bylinkama, to me moc bavilo :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    co se tyce nealko piv.... davam si je vetsinou v lete pri grilovacce, nebo nakym mastnym jidle, protoze mi to prijde jako jediny vhodny nealko k tomuhle ucelu....jeste maximalne tak caj se na to da...limonada ani mineralka k tomuhle ucelu moc nefunguji...
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    SA_KRA_: To není ve vztahu k tobě byl to jen rychlý výčet mého střetnutí s jógou a vege tam prostě patřilo
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Zprasit se můžu kdykoli, opilost jen tak nevypnu. Volbu mám furt.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    VOLEMIKI: mam pocit ze nevim o cem mluvis, vegetarianstvi? Coze?

    ja alkohol neoddeluju od zbytku myho zivota, ktery je dost chaoticky. Celkove potrebuju zklidnit, poznat se - tohle je muj proces "ozdraveni". Na konci neho nema bejt reseni, jestli je vetsi svinstvo lit, nelit nebo nealko, ale uplne jiny veci. Jsem za tohle rozhodnuti rada, hlavne proto, ze jsem k nemu prisla jak slepa k houslim.
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    SA_KRA_: Z jógy jsem ve finále chroupal jenom Norbu Rinpotcheho a z cvičení jsem si do posilování přenesl malé zátěže a dlouhé série . Jinak vegetariánství mě dovedlo na 58kg-196cm a na JIP . Máš pocit že ti v tomhle funguje princip vásán ?
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    KEB: Rozhodně neroubuju , kámo , neroubuju . Jenom mě fascinuje jak se mi to snažíte podsunout ! Vyjadřuji svůj názor , svou zkušenost ! Nikde nenajdeš nechlastej birella ! Jo a kámo další životní zkušenost , ten kdo takhle bojuje za svoje ač mu to nikdo opakuji nikdo nebere , ten si není moc jistej !
    KEB
    KEB --- ---
    ANDR3_I: Nevím proč lhaní do kapsy. Je to kec a sračka. Prostě jdu do hospody s kamošema oni glgaj pivo já glgám birrela a jsem spokojenej. Co bych tam měl pít kofolu, kafe čaj? Nealko je fajn. Sice to není pivo a za pivem to zaostává, ale pořád to tu chuť má. Takže proč ne? Jen proto že to nějakej chytrák napíše do nějakého článku? To určitě :-P Plnej souhlas se zeppákem zde: CLOWNZEPPA:

    VOLEMIKI: Znáš to, co člověk to názor a problém kqaždého je jiný. Těžko se dá tvoje řešení a tvůj přístup naroubovat někomu jinýmu na hlavu. Takže buď rád, že seš tam kde seš a drž se ! :)
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    Ja jasme prave zacala pracovat na tom, abych odstranila ty priciny, kvuli kterejm jsem driv pila. Strach, nizky sebevedomi, deprese, pocit bezmoci, nezapadani do kolektivu, ve kterym se dalo vydrzet jen tim, ze se clovek nalil.
    Prijde mi to efektivnejsi, nez bojovat s chlastem, coz je logicky nasledek (ale i tak nepiju, ja nastesti vodu muzu, ted v tydnu jsem si koupila snad dva nealko birrely a vypila je s klukem na balkone).

    je to teda daleko delsi cesta (meditace, dala jsem se na jogu - tu teda delam uz dyl, desne me bolej zada) a je mi lip. Pocitove.
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    CLOWNZEPPA: Víš když jsem byl na nevím , dně dnes vím že se dá jít hloub , tak jsem našel tohle auditko . A byl jsi to ty kdo mě přesvědčoval že člověk má najít psychyatra v sobě . Další že psychyatři jsou řezníci a vari , jiný nech se hospitalizovat . Zkusil jsem vše a zatím vítězí tvoje pravda i když já na ty tři cíleně nejdu . Psychyatr mi po třetím sezení málem se slzou doporučil najít si silnějšího terapeuta . I když já nechtěl ani jeho . Chtěl jsem jen klepky abych usnul . Dodnes je tady mám stačilo 6 prášků na čtvrtky . Stejně než jsem je dostal tak to trvalo 10 týdnů , ze dna mě sebral člobrda nezištně který mi v baráku kde jsem netopil , nefungoval , živořil , nespaní práce nespaní práce totální kolaps , řekl takhle ne !! A do tý doby než jsem nastoupil na tu psychyatrii mě všude vodil sebou jako medvědář medvěda . A taky jelikož mě dobře a dlouho zná nevěřila , její partner už vůbec . A celou tu dobu a ani dneska mě nenapadne přemýšlet a plánovat do jakýho klubu , hospody nebo jiný prdele půjdu a hlavně co tam budu pít ! To mě hlava nebere a hlavně ať si někdo , kdokoliv , nefandí že je mým cílem ho o něčem přesvědčit a už vůbec ne o mojí pravdě . Jenom ventiluju svůj názor . Dřív jsem na kole najel pět kilometrů prolez šest hospod a udělal třicet piv , vrátil se dobitej a s osmičkou . Samozřejmě ne s lodí . Teď třicet čtyřicet kilometrů a pokud se setkám s někým kdo mi řekne pojď dáme oběd a jedno tak to beru , není to ze mě , nezatěžuje to mě , nepřemýšlým nad tím . A moji přátelé moc dobře vědí že jsem alkoholik . Nabídnou mi pivko u grilu . nikdo se nepozastaví nad tím že si ho dám , a nikdo mě nediskriminuje , chceš , nechceš . Nestydím se za to ! jsem jinej a vždy jsem byl . Změnu vidí všichni někdo ji vnímá pozitivně , jiný se strachem , někdo fandí a jiný se snaží svézt . Ale základ je to že já dělám co chci , co mě v danou chvíli těší a nechci a varuju před přemýšlením tak kde to nealko . Mě to opravdu posralo jak nic . Nealko mě stálo deset let života v temnotě . Máš basu nealka a najednou sáhneš vedle . Každý takovýhle přemýšlení a volby by mě sráželo zpět . Pro mě je to ta samá otázka jako ožrat se nebo ne ? Dlouhé dilema s jasně daným koncem . Dnes byl krásný den , udělal jsem na zahradě co jsem chtěl a něco navíc , s čistou hlavou . Zítra to bude jiné . Jedu pracovat na týden pryč , beru gril a je mi jasný že se tam kolegové zrumplují někdo víc někdo míň . A mám jistotu že si dám jedno dvě končím . Na začátku jsi mi to říkal ,nechtěl jsem ti ze srachu věřit , někde ve mě něco prasklo , zlomilo , umřel jsem a vím že od té doby už nic není jako dřív . Mám z chlastu strach , vidím co mi vzal , ale na druhou stranu mi i dal . Našel jsem svůj spouštěč , ten má alkáč , schizofrenik , a v podstatě i rakovina . Proč mám neustále přemýšlet co kde , na koho bacha . S tím pitomcem z minula mám společnej ksicht , občanku , ale jinak je to uplně někdo jinej . Tak možná řízená schizofrenie ? Nechci nikomu nic cpát , cumlejte si dle libosti co chcete a já vám přeju dvojnásob všeho dobrého toho opravdu dobrého . Ne co si každý myslí že pro něj dobré je , ale já svůj názor řeknu tím spíš že s tím zkušenost mám . A tím spíš že po dnešní diskusi alko nealko birell ATD v brzké době přijde diskuse , ty vole já to podělal . Tyhle zkratky oklikou znám . A fakt se na mě nezlobte ale můj názor , moje zkušenost , necpu , jen sděluji pocity z vaší diskuse . pokud jsem se někoho dotkl pardon . Ale příště zřejmě znovu . Od toho to tady je aspoň myslím .
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    VOLEMIKI: Já si myslim, že je lepší lámat nealka než li alka, když už to jinak nejde. Lepší než nějáký količky, čajíčky a sračičky, který Ti ve větší míře akorát překyselujou organismus. Věř mi, že číňan nejsem a vylomil jsem jich na zátah snad 30, možná i víc a až na to přefouknutí mi bylo celkem krásně druhej den i ten večer. Hlavně ten pocit. Pivo jsem nikdy nepil primárně pro účinek ale prostě proto, že mi chutná. Nicméně abstinenti jsou celkem dost diskriminovaný, protože kromě chlastu, kterej většině z nás škodí tam maj prakticky jenom hegeš, kterej je nepitelnej a ve výsledku necháš v hospodě víc než, když bys kalil. Je to člověk od člověka a o kolektivní sugesci tipu...Ty jsi alkáč atd...Člověk by sám měl rozpoznávat, při nejmenšim se učit tomu rozpoznávat své meze a umět sám se sebou komunikovat. Já si stále stojim za tim, že každej extrém je špatnej...je to celý o tom čemu uvěříš. S jakým záměrem to děláš a rozhodně se to netýká jen chlastu!
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    ANDR3_I: A k tomu fesťáku kámoš sebou všude tahal idiotskej samovar . Časem ,jsem musel uznat že ty rusové nemají v hlavě jenom nasráno . Je to vynález a věř že člověk je rázem středem pozornosti . Uděláš z toho jenom čaj nebo kafe cokoliv teplého takže pivaře nepřitáhneš !
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    ANDR3_I: Zkus doma dělaný studený čaje , ledový kafe , bylinné maceráty atd . není jen alko nealko koktejl nebo limonáda alá americký sen
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam