• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    POHODAVOLE:
    POHODAVOLE: ok můj názor (čistě subjektivně): jakmile odejde od tebe dokoupí si něco na pak na doma (3 cidery jsou pro člověka co k tomu "má vztah" prostě "startovač"). Pokud to zatím nedělá, což možný samo je, tak je to jen a pouze otázka času...imho

    Ve válečný zóně se můžeš pohybovat, nebo nepohybovat, ale nejde se tam pohybovat bezpečně
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    POHODAVOLE: adiktologie nasazuje jako reseni alkoholismu 100% bezpodminecnou abstinenci nikoli z nejakeho moralistniho kyce, ale protoze je to, jakkoli se to nemusi na prvni pohled cloveku co s alkoholem problem nikdy nepoznal zdat, spolehlivejsi a udrzitelnejsi a v konecnem dusledku snazsi reseni nez:
    - to nejak omezit
    - pit jen venku a ne doma
    - pit jen doma a nechodit do hospody
    - nepit tvrdej
    - ...
    a podobne napady, ktere clovek, kdyz si prizna problem a ochotu s nim neco delat, automaticky generuje.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TEKKIT: jinak prave driv byval uz nacatej, kdyz jsem ho nabiral autem, tak v tom vidim taky rozdil, ale samo nepoznam, jestli neleje doma :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TEKKIT: v klidu, to by me vubec nenapadlo. Diskutujeme, tak jsem rad za poznatky a treba si opravdu reknu, ze jsem byl naivni :)

    Vzdycky jezdi domu prave.
    IF_
    IF_ --- ---
    TEKKIT: Já úplně vidím alkoše, který si dá tři cidery a pak jde pokojně domů spát:)

    (Též to nemyslím zle, většina lidí to zkouší na první dobrou takhle "omezovat")
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    POHODAVOLE: neber to prosím jako nějaký chytráctví, já mu přeju aby mu to vyšlo...ale nevěřím tomu, na to jsem toho viděl už příliš mnoho...

    Btw on u tebe pak i spí nebo jde pak domů? (podle sebe soudím jeho:))
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TEKKIT: aha tak s tim samo nemam zkusenosti, ale od te doby byl u me uz nekolikrat a nikdy se neopil, tak uvidime :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    POHODAVOLE: no hele to imho není super zpráva, což se pravděpodobně velmi rychle ukáže...

    (ale beru to podle sebe a okolí, nemůžu samo vyloučit že kámoš je jinej machr. Každopádně "nepiju tvrdej" by mělo být v učebnicích adiktologie jako nejklasičtější fráze, člověk se až pousměje kolikrát jsem tohle slyšel:))
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    POHODAVOLE: tak mam super zpravu. Kamos si to uvedomil sam, takze se mi sveril a prestal uplne s tvrdym a zbytek omezil, takze si v me pritomnosti dal treba tri cidery, ktery si prinesl a vic nechtel.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DUSIN: takže doktor co tam byl vlastně "dočasně na záskoku" ti řekl, že by s léčbou ještě počkal a že "v tebe věří"...Tohle už kroutím hlavou i já (ne nad tebou, ale spíš nad tím co se to tady vlastně děje)
    XINDL
    XINDL --- ---
    DUSIN: no, dělej jak myslíš, osobně si ale myslím, že čekat do konce srpna, až tě teda případně předá někomu jinýmu se ti může taky krutě vymstít
    XINDL
    XINDL --- ---
    DUSIN: tyjo, nezlob se na mě, ale co je to za doktora????? Na jednu stranu ti říká, že si v takovým stavu, že nemá jinou možnost, než ti napsat rivotril (a přitom jasně ví o tvoji závislosti na alkoholu a předepíše ti návykovej medikament - už to je těžce neprofeisonální) a na druhou stranu ti řekne, že to ještě nevidí na ústavní léčbu. To by mě tedy moc zajímalo, jakej případ je podle něj na ústavní léčbu
    COPS192
    COPS192 --- ---
    DUSIN: na uzkosti mam predepsany buspiron, a kvuli BP depakine doplneny zalastou... urcite bych se poradil o moznosti predepsani "nenavykove" medikace...
    COPS192
    COPS192 --- ---
    DUSIN: ...s diagnozou F102 ti snad prece nemuze nikdo normalni riváč napsat...
    v PNB na 26 jsme meli kluka, co pravidelne utikal a pak se zase za 2-3 dny vratil dobrovolne, protoze proste tezka zavislost na modry vode jmenem Rivotril... slina z koutku ust v rohu kurarny a byl spokojenej...
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    KEB: tak je to asi na tom co chce ten lékař léčit - pokud úzkost, která má za důsledek abusus tak může být i logické, že ho rovnou neposílá na léčení pro alkáče, když třeba jeho stav za alkoholismus nepovažuje. ale nevím - jen hádám
    KEB
    KEB --- ---
    WOTAR: já se ještě vrátím k tomuhle
    DUSIN: to je normální, že misto toho aby ho poslal na léčení do něj rve cimdal větší v podstatě fet? Mně to přijde úplně na palici.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    DUSIN: No hele po dvou měsících s Riváčem může být pěkně v řiti, tak 14 dní je max. Mě, když už byly BZD nutný, fungovalo mít fakt jen pár tablet, třeba 5 tablet a zbytek u doktora. Veděl jsem tak, že když bude nejhůř, mám dost pro zažehnání nejhorší situace, ale nemůžu se tím spát týden v kuse. Díky tomu jsem nějak přestál většinu těch stavů, kdybych si to třeba jinak vzal a docela mi to imho pomohlo, stále to nosim jako jakýsi talisman a říkám si, že v nejhorším si vezmu, ale skoro nikdy k tomu nedojde, ale ten pocit mít k čemu se uchýlit je dobrej. Ta ztráta zábran, volních kapacit a překračování dávek je klasika, ono se to fakt kumuluje, kdyby Ti to příští týden nešlo volně, zkus to aspoň srazit tak, že si dáš jen půlku a večer další, ale ne 3 denně třeba.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    DUSIN: No jestli přihodíš ještě Rivotril, který patří mezi benzodiazepiny, u kterých mohou důsledky abstinečního syndromu trvat i několik let, můeš do té léčby dorazit jako ještě větší zelenina. Jestli to není adiktolog, našel bych si upřímně jinýho doktora. Navíc chlast v kombinaci právě třeba s Rivotrilem způsobuje ještě horší absťáky. Při akutním spojení obou účinků se můžeš udusit, ale většinou je Ti spíš všechno úplně jedno, nic si nepamatuješ a si li mezi lidma, většinou děláš takovej bordel, že ty si to určitě pamatovat budou... Pokud pak tim Rivotrilem (nebo jinym benzákem) tlumíš abstinenční příznaky po chlastu (což se mimochodem dělá i na detoxu u těžších případů), vydžíš s tim chlastem mnohem dýl a uženeš si k tomu ještě závislost na tom a celý Tě to akorát pošle do většího bahna (dělal jsem to taky mimochodem). Pokud chceš pokračovat v ambulatní léčbě, divim se, že Ti psychiatr nenabídl antabus, který by byl pro takovýhle případ vhodný. Mimo to pregabalin s chlastem dělá taky motavý "je mi to jedno" stavy, to Ti dal ať užíváš všechno najednou? No snad Ti zabere ten Elontril, Pregabalin lze brát dlouhodobě, pokud nezvyšuješ dávky, ale s Rivotrilem bych byl fakt co nejníž. Jestli si měl chlast jako já hlavně na sociální úzkosti a úzkosti všeobecně jako takovou první přičinnu, nedivím se, že pak nemáš chuť s tim Rivotrilem. Jo někomu ty BZD ořeže zábrany a jde se pak napít, ale když to nemáš pod nosem a řeší to ty úzkosti, tak to často stačí. Snad Ti ten nový doktor nabídne lepší řešení, jen tak orientačně jak často a kolik toho Rivotrilu bereš? Člověk si totiž snadno nakecává, že je to v poho, ale ono se to kumuluje, delší poločas má jen Diazepam. Osobně jsem třeba zakotliv u Neurolu, kterej si dám jednou za půl roku, protože ten mě "nebaví" a dát si ho víc je akorát vopruz, Rivotril mě bavil (a mnohé další také) a proto je to pro mně prostě droga jako každá jiná a ne lék.
    KEB
    KEB --- ---
    DUSIN: nejsem psycholog ani psychiatr, ale možná bych na tvém místě zkusil konzultaci i s jiným lékařem. Nejsem si jistý jestli neustálá rotace léků a odkládáni léčby je léčba anebo udržování statusu Quo. Dělej jak uznáš a hodně štěstí!
    HLEN
    HLEN --- ---
    SDN33: je to hlavně tím, že endokanabinoidni systém má každý z nás jiný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam