• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    N_I
    N_I --- ---
    RIVA: podobně teď popisoval james cole lidi na koksu..jak sou ty večírky a rozhovory úplně o ničem..nikdo vlastně neposlouchá..každej jen mele...ale neslyší to nikdo..
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    RIVA:no:))na piku je clovek kral:))) jako fakt ty postoje zvenci..mohou pomoc si neco uvedomit...
    RIVA
    RIVA --- ---
    ZABAKOVA: Mimochodem Gabor Mate je fakt trida!
    RIVA
    RIVA --- ---
    ZABAKOVA: Me s pohledem na zavislosti vseobecne hodne pomohl rozhovor s Danem Bartou co jsem kdysi slysel v radiu. On tam rika jak v jednu dobu cela parta ficeli na perniku a on si uvedomil jak je vlastne trapnej. Ze to chovani pod vlivem vlastne neni on. Ze v dobe kdy jsi pod parou tak mas pocit ze jsi cool, zabavnej, vtipnej, etc a pritom je to vlastne spis naopak.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    "Zvláštní je, že se závislosti nedokážu nikdy tak úplně zbavit, dokud v ní sám nespatřím tu prázdnotu, dokud nepochopím, že to chování není dobré ani špatné a určitě ne vzrušující. Dokud mi nedojede, že je to jen taková vnější věc, kterou jsem se hloupě zaměstnával, abych otupil takovou tu bolest života. Říkám "hloupě", protože žádná závislost v historii lidstva nepomohla od většího utrpení, než jaké pak způsobila."
    Z knihy: https://www.peoplecomm.cz/v-risi-hladovych-duchu
    Knížka je dobrá...kupodivu jsem myslela, že se nedovím nic nového ale překvapila mě.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    S chlastem je to složitější, než si myslíme, ukazuje Vinterbergův film – A2larm
    https://a2larm.cz/2020/10/s-chlastem-je-to-slozitejsi-nez-si-myslime-ukazuje-vinterberguv-film/
    IF_
    IF_ --- ---
    KEB: Jj dost budou dělat turisté a zahr. dělníci, ale i tak. No a doma se víc samozřejmě nasává, ale tipuju, že dost udělá konec prodeje lihovin v klubech.
    KEB
    KEB --- ---
    KEB: anebo tady opravdu tak moc vychlastaji turisti!
    KEB
    KEB --- ---
    IF_: přitom by se nabízelo, že lidi budou nasávat doma. Zajímavé
    IF_
    IF_ --- ---
    Podnikatelům to samozřejmě nepřeju, ale i tak na tomhle vidím alespoň něco pozitivního.

    Prodej lihovin v ČR se letos meziročně propadne o 35 až 40 procent, výrobci tak přijdou o zhruba dvě miliardy korun na tržbách. ČTK to dnes sdělili zástupci Unie výrobců a dovozců lihovin ČR (UVDL).
    VEX
    VEX --- ---
    dokument, kde sice neřeší závislost, ale mluví o různých faktech a mýtech okolo alkoholu
    The Truth About Alcohol - BBC Documentary
    https://www.youtube.com/watch?v=PNq-JcVlYD4&ab_channel=TVDocumentary
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    a víte o tom syndromu (je to něco neuro/mozko), který postihuje pouze pijáky červeného vína (povětšinou levného)? je to nějaký rozkladný proces mozkový, který ale jiné abuzéry (abuzéry jiných druhů alkoholu) nepostihuje.
    RIVA
    RIVA --- ---
    KEB: Surove kocoviny a prujem po cervenem mi fakt v zivote nechybi!
    KEB
    KEB --- ---
    KLATIC: a jak víno krásně huntuje pajšl...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    TEKKIT: Na me ma jedno pivo jedinej efekt a to ze jsem za chvili jak prastenej a sel bych si lehnout :) Od te doby co jsem prestal lejt jsem si pivo nedal, protoze davat si jedno pivo mi nikdy nedavalo smysl ....pozitivni ucinek piva se u me dlouhodobym vyzkumem zacal projevovat po 3.5 pivu ...to jsme ohodnotili jako hranici mezi jeste vyprostovanim a uz chlastanim znovu.... a pivo mi kupodivu nechybi, uz ani nealkopivo nepiju (a to jsem si predtim zivot a vlastne ani den bez piva nedokazal predstavit) ted si dam obcas 0.2 panaka ciste palenky (nejlepe domaci) a to mi prijde ze telo celkove prijima pozitivne...asi je to u kazdeho trochu jinak

    ale jako nestrasnejsi nastroj alkoholika mi prijde vino, nevim jak to popsat, ale clovek je nalitej tak nejak rozplizlejc jinak a muze to prubezne lemtat celej den az se to sleje v jeden zastrenej vinnej tunel...ble
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    RIVA: jj jako přijít k bazénu, nandat plavky brejle....a jít zase domu;)

    jinak s tou únavou to je přesný + taková ta nechuť do čehokoli
    RIVA
    RIVA --- ---
    TEKKIT: Jedno pivo pro me nikdy jako moznost neexistovalo. Kdyz jsem musel prestat po jednom tak se akorat vzdycky dostavila takova vypruzena unavenost. Rekl bych kombinace chmele a sugar-crashe
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: tim chci říct že prostě jedno mi nic nepřináší. Takový ani střízlivý ani nality...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Asi je to individuální, ale ja jsem si nikdy nejel v tom "dat si jedno"(nebo dvě, nebo malý po obědě)...

    Jedno po obědě má na můj organismus jediný efekt a to chuť na další pivo...To že si někdo da jedno, příjemně ho to naladí a on v tom "nedopitym" stavu zůstane a baví ho to, je pro mě nepochopitelné.
    RIVA
    RIVA --- ---
    STICKYGREEN: Pro me je to jasny. Bud absolutni sucho, nebo rychlej spad do modu minimalne ctyri piva a par panaku denne. Posledni leto co jsem jeste pil (2018) jsem si uvedomil ze nebyl jedinej den kdybych nesel spat pekne lizlej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam