• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    ZKAZENYHLEMYZD: Do Bohnic Tě vezmou hned, ale musíš přiznat, že máš sebevražedný myšlenky...což v mém případě byla už bohužel pravda.
    ZKAZENYHLEMYZD
    ZKAZENYHLEMYZD --- ---
    ZKAZENYHLEMYZD: do toho cervenaku jsem právě volal, když jsem sondoval kde se jak dlouho čeká, tak mi řekli ten půlrok
    ZKAZENYHLEMYZD
    ZKAZENYHLEMYZD --- ---
    VOYAGER: to taky netvrdím, jen píšu zkušenost z nedávný doby
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    ZKAZENYHLEMYZD: to je ale individualni... lecebna neni samoska ...

    - ten kdo prijde pod vlivem do bohnic ten bude poslan na zachytku .
    ZKAZENYHLEMYZD
    ZKAZENYHLEMYZD --- ---
    THEMAKARESH: brácha nastupoval před měsícem do Bohnic, cekacka byla 3 týdny, v červeným dvoře je půl roku
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    ..jde o to jestli se chce clovek vylecit nebo ne
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    VOYAGER: Detox je top v rámci léčby.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    VOYAGER: Na léčení přišlo hodně lidí nalitejch, v Kroměříži to museli vychodit, než je vzali, jindě Tě berou hned. Na nikoho se za to nedívali jinak, koneckonců jdeš na léčení, protože nejsi schopnej přestat a v zásadě všichni pacienti v tý situaci byli. Personál taky už viděl leccos. Takže rozhodně lepší přijít na léčení na nečem, než vůbec. Mluvíš z vlastní zkušenosti nebo odkud to máš?
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    ...na leceni, rozhodne nechodte pod vlivem cehokoliv..
    ...min. budete automaticky izolovani od ostatnich (detox)
    ..urcite to zmeni postoj k Vám..
    ...ostatni si muzete snadno domyslet
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: To stigma Bohnic je předsudek a kdybych mu neuvěřil. Ušetřil jsem si spousta času a nesmyslů. I když to vypadá, že se tam zastavil čas. Je tam dobrej team terapeutů. A taky tam probíhá nějaká proměna jak to tam je dnes a bylo dříve. Ale buď trpělivý. A absurdity i to, co v tobě úplně nerozenuje ber s rezervou. To jak tě to tam ze začátku vcelku sere se mění k lepšímu a člověk se adaptuje a to je znát. Byl jsem ten, co podepisoval reverzy a pak je sám jiným rozmlouval. Víc mě sraly a demotivovaly někteří pacienti, u kterých jsem nechápal proč tam jsou. Ale jsou tam i fajn lidi a na ty se soustřeď a to tě bude chránit a dávat ti postupně smysl tam být. Ono mnohé, co mě tam sralo a bral to jako že jsou vlastně mimo mísu mi zpětně dává smysl a až dnes chápu, že většina z personálu vycházela z nějaké zkušenosti a bylo snadné je nevnímat jako ty, co mi mají něco předat. Ale ač budeš mít občas pocit, že to nedává smysl. O to víc pak budeš překvapen, jak moc velký smysl to mělo a ty sis měl něco uvědomit. Ale v ten moment to nebylo možné a to byl možná i jejich záměr. Hledej na tom to dobré. Spolupracuj a když narazíš na dobrý lidi, kteří si ještě úplně neodpálily duši a zdravej rozum, který tam taky jsou. Nebude se ti chtít s určitou nadsázkou pryč ke konci. Našel jsem tam dobré přátelé a nelituji svého rozhodnutí. Bohnice nejsou tím, jak jsou mnohdy prezentovanè. Má to hodně nedostatků, ale jde především o to, že jakmile pochopíš, že ti chtějí pomoc a lépe než to prezentují to neumí a vychází z nějaké zkušenosti. Pak více budeš duchem tam. Což mi úplně proměnilo prožitek a vnímání toho všeho. A motivaci v léčbě. A největší zlom v tom prožitku byl pro mě to, že jsem si uvědomil, že jsem správně. Čemuž jsem se bránil a zbytečně si to tam dělal horší. Ten program je tam celodenní a když chytneš rytmus. Začneš cítit posun. Má to smysl.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    COPS192:
    CLOWNZEPPA: Díky za postřehy.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: A možná bych doporučoval tam přijít nakalenej a symbolicky se tak rozloučit s tím kým nejsem a nechci být, ale hlavně z toho důvodu, aby sis prošel detoxem a tvůj sebeklam a alkopýcha dostaly zaslouženě direkt. Protože to nechceš a může tě to zpětně dost motivovat a vidíš tam mnoho podobenství toho s čím si nevíš rady. A i defekty, které u chlastu a jeho schopnosti měnit strukturu mozku a chování jsou v pokročilejší fázi nevratné. A to taky nechceš a opět ti ti zpětně může pomoc až se bude ozývat a vábit tě svými kvality. A je to I pak velká změna, když usoudí, že jsi zralej na to jít dolů a být součástí komunity a moc příjemný jev, který na sobě tolik nepozoruješ je ten, že jak se dolů za tebou budou přidávat i ty, kteří na tom byli hůř než ty a působili, že tohle je konečná a jsou ztracený. Tak hodně z nich po překonání absťáku a toho, že začnou pravidelně jist v jistém smyslu rozkvětu a nevypadají jak z komparsu na Piráty z Karibiku. A z trosek a ignorantů se pak promění vcelku na lidi, kteří tam nahoře nebyli. A ta proměna je i zkouška toho zda li si něco pochopil. Což se u těch, co se nechtějí léčit dost vzácný a jakmile neberou ještě trochu formy. Tak mizí za branami domněleho blázince do blázince venku s pocitem svobody, kterou mu tam chtěli brát a nechápe, že už svobodný dávno není. Zvaž to no. Detox je dle mě užitečný warm up a zátěžovka pro ego, které mnohým už neslouží a je spojencem zavislosti a demonstruje se v té sebedestrukci každého alkoholika. Taky je dobrý si uvědomit či mít alespoň snahu si nějak uchopit fakt, že se jdeš tzv léčit, ale s něčím, co vyléčit neumí medicína, ale jen ty sám. Takže léčba je spíš takový výcvik jak se sebou umět žít a s tímhle bojovat tak, že s tím bojovat nejde, ale lze to umlčet a být zas sám sebou. Takže skutečná soutěž začíná po léčbě, kde už nemáš nikoho, kdo tě bude hlídat a snažit se ti pomoc. Pak je vše na tobě, protože ty máš žít svůj život. A jaký bude je tvá zodpovědnost, kterou většina závislých postupně ztrácí se svobodou a smyslem existence samotné. Hodně štěstí.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: Určitě je to o přístupu. Je tam hodně toho, co se ti nebude líbit a je jen na tobě zda si to budeš chtít znepříjemňovat a nebo něco odnést a hledat na tom to dobré či podlehneš svému egu a budeš se soustředit na to, co se ti nelíbí. A je to i štěstí na koho v léčbě narazíš. Zda li tam budou bouračky, které tam jsou spíš kvůli nabití formy nebo lidi, kteří to myslí aspoň trochu vážně. Bude tam obojí, a někteří jedinci umí člověka demotivovat a ještě více ho ujistit v tom, že tam mi nemůžou pomoc. Ale je to proces a ač to vypadá, že tě tam nechávají mimo program jen tak být. Sledují tvé chování a těch, kteří až příliš okatě ohrožují průběh léčby se umí velmi rychle zbavit. Je dobré mít na paměti, že jsi tam kvůli sobě a že ti chtějí pomoc. Těch výhrad proč tam nebýt bude ze začátku víc. A bude tam víc důvodů proč tam nebýt a možnost podepsat reverz bude lákavá stejně jako se zas napít. Spousta absurdit a některé sestry ti pocit, že tam už nebudeš ani minutu a že tam nepatříš budou dávat na podnose už při výdeji léků, kde se budeš cítit jak v lágru. Ale vše tohle můžeš vzít za jiný konec a dát nějakou sebedůležitost stranou a čerpat z toho pokoru, kterou každý závislý ztratil a učit se sebeovládání a nezapomínat proč tam jsi a to jsi jen Ty sám. Ten pocit ze všeho tam je nestálý a pak se časem stabilizuje a cítíš posun a dává ti větší smysl důvod proč tam jsi a že jsi správně. Není snadné si přiznat, že tam patříš, když se rozhlèdneš. Což je i nepřijmutí toho, že nebereš vážně svou závislost. A jakmile si to přiznáš. Pobyt tam je snesitelnější a ten čas se krátí a ta změna k lepšímu i přístup k tobě je jiný. Je tam matoucí a zrádné, že není problém tam najít víc toho, co mě sere než naopak, ale ty tam nejsi za odměnu a nejsou to lázně. Je to důsledek tvých rozhodnutí a nemoci, kterou sis sám vykrmil. Nebude ti tam nikdo foukat bebísko, ale můžeš si odnést leccos z toho čeho budeš součástí a uvědomit si to, co by ti jinde nedošlo. Přijmeš pak zodpovědnost, že ani ty některé sestry, který jsou fakt píče a dávají ti často důvody proč tam nebýt než naopak nejsou to proč tam jsi. A můžeš z nich čerpat Ty. A vlastně si uvědomit, že ona má problém a nevidí ho. Stejně jako si to měl ty a být píčou je možná i horší než být závislý:) Protože to nikde nelèčí a je lepší mít s ní spíš soucit a říct si, že jsi na tom vlastně ještě dobře, protože ona se z toho nevyspí a má to prostě tak. Pozval ses sám a nikdo tě nezval. Sestry naopak hodné tě budou motivovat a přestaneš tolik analyzovat nějaký nesmysly a víc se pak bude možné soustředit na sebe. Není to za odměnu a můžeš si z toho odnést to, co si venku úspěšně hubil. Sebedůvěru, pokoru a odvahu jednou pro vždy hrát slepé hry s něčím nad čím nejde nikdy vyhrát. Je to velký krok a kdo tam jde s čistým úmyslem řešit svůj problém, který prostě nezvládá. Má bez pochyby větší koule než si uvědomuje. Držím palce...
    COPS192
    COPS192 --- ---
    THEMAKARESH: Bohnice jsou OK, ale je to asi hodně o tom, co vlastně čekáš... nejedeš na dovolenou a nejsou to prázdniny u babičky... pro mě Bohnice splnily účel na 100%... ač někdy drsnější, o to více to zůstane v paměti (ale nemám žádné srovnání - prvoléčba / přes 7 let střízlivý)...
    držim pěsti!!!
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    THEMAKARESH: Jo oni i chtějí, aby ses objednal sám. Akorát čekačka je třeba 3 měsíce. Do Bohnic bych možná na poprvý nechodil, resp. to mi řekla psychiatrička, že tam posílá lidi jen, když jí padaj na hubu v ordinaci a je to na záchranku. Jsem taky v Prahy, ale řikal sem si, že zase tak neznám Moravu a šel jsem do Kroměříže a byl jsem spokojenej (oddělení 15). Psychiatrička mimo tohle doporučovala taky Bílou Vodu nebo Červeňák. Jihlava je myslim taky ok a to neni ani tak daleko. K těm Bohnicím: týpek, co v Kromclu vydržel měsíc a půl se nechal přeložit do Bohnic a tam vydržel dva dny... Ale zase vim, že tady to kluci bez problému absolvovali. Na detoxu jsem byl asi týden v Kosmonosích, tam bych asi nechodil, je to tam tvrdší, byť tam maj koně apod. Počítej teda čekačku třeba 3 měsíce, dneska už možná i dýl. Ještě bych taky možná zkusil Ondřejov, potom co to šlo do prdele to koupil nějakej doktor a jde to prý zase nahoru. Tam je stacionář, kterej mě teda osobně dal víc než ta 3 měsíční léčba, pač je hlavně o psychoterapii, která v té léčbě byla vlastně jen 2x týdně a to ne vždycky. Kdyžtak klidně napiš soukromě, zodpovim cokoliv budeš potřebovat.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    Tak už jsem na tom taky tak, že si potřebuji dát oraz a hlavně pomoct. Vím, že už to tady proběhlo 100x, ale to jako stačí zavolat nebo napsat email a pak čekat, kdy mě vezmou? Musím se přiznat, že mám fakt strach, ale jinak to nejde. Jsem z Prahy, takže čekám že mě čekají Bohnice.
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    SDN33: pocitej ze ty AA jsou trochu i o víře atp.. jestli to ma cenu ? .. to asi jak pro koho .. za mne: nevzdavat se ..hledej nebot pomoc pokud je treba muzem najit kdekoliv treba i v sobe ..
    LAZARIUS
    LAZARIUS --- ---
    SDN33: zkusit anonymní alkoholiky nebo nějakou adiktologickou kliniku pro začátek
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Prosím vás, ad těhotní. Kam nejlépe s tímto člověkem na léčení, když nechce jít do odmašťovny, antabus brát nemůže, ale léčbu nebo pomoc jako takovou neodmítá? Má to vůbec cenu nějaké podpůrné skupiny nebo neporadilo byste něco? Děkuji moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam