• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    FRDK
    FRDK --- ---
    Čau. Možná si na mě vzpomenete, před pár lety jsem se tady dělil o své úspěchy i neúspěchy v otázce abstnence. Bohužel se mi to během covidu kompletně vymklo a hlavně poslední dva roky jsem byl prakticky permanentně v lihu a na kratomu. Na podzim jsem se s pomocí terapeutky v poradně konečně definitivně rozhodl a dnes Vás zdravím z hospitalizace v zařízení, kde už se přes čtvrt roku snažím přijít na to, co v životě změnit. Dal jsem po třiadvaceti letech výpověď v práci a až tady za měsíc skončím, chystám se na svou Cestu, po které dlouho toužím.
    Po návratu bych měl některé věci dělat trochu nebo možná více jinak, tady jen dostávám recept, podle kterého bych pak dál měl vařit. Mám z toho samozřejmě strach, vím, že teď už je to jenom buď a nebo...
    Tak mi držte palce, prosím :)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Jak přestat pít alkohol a proč. Příběh bývalého alkoholika, který dnes pomáhá jiným.
    https://www.youtube.com/watch?v=lmuJa2pgwLc&ab_channel=KarlovyK%C3%A1sty
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Rad bych rek ze ne ale 25 let chlastani prinasi sve … ggt nebo tuky v krvi nebo tinitus nasledne denni zrani prasku na tlak cholesterol na dnu a ted kdyz mi je 43 i kdyz uz jenom pochlastavam tak mi je furt tak blbe od zaludku ze si rikam jaky jsem chuj ze jsem nezustal jenomu travy … ale co narobis 🤷🏻‍♂️ a jestli jde treba o pady z leseni ktere byly po ceste z hospody apod tak to neracme zaznamenavat :) kazdopadne uz bych byl rad s tuhym hovnem a cistym ranem … ale copak to jde nejit na jedno po praci? Je to boj … ale jak ja rikam - alkoholismus je nadherna vec … jenom nesmis skoncit
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    SDN33: take se mi vybavuje moje nekolikaleta vyzivova trojkombinace gothaj s cibuli - nakladany hermelin - utopenci, podle toho na jakou to zrovna padlo knajpu
    SDN33
    SDN33 --- ---
    OPERAHYPNO: ta permamentní roky v kuse je na tom nejlepší, tohle mě donutilo to mimojiné začít trochu krotit nebo se do toho i stravovat
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    TITUS_PETRONIUS: rozseklej sval na ruce, rozmrdaný čelo na x-stehů, a samozřejmě věci denní báze, jako je sračka kterou sem měl asi pět let v kuse.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: No jé je!!! Prakticky jen v souvislosti s překalem a racionálnim úsudkem na podrážce se mi něco přihodilo. Otřesy mozku po různejch alkoparakotoulech ani nepočítám. Stejně jako miliony nenávratně odpálenjech spojů a buněk v mozku, který člověku ubraly na schopnosti učit se novému, funkcích paměti atp.
    Naražená páteř nesčetněkrát. Hodněkrát při mě stál zřejmě pomyslnej anděl a měl soucit s mým životem, který jim přestával být a sám se divím, že mě někdo při mých neohrožených a ne zřídka několika denních tazích barech, pajzlech a všudemožných místech, kde byla možnost se napít nezabil. Nebylo to vůbec bezpečné ani v nejmenším a to z pravidla. Koho chceš taky potkat v tepající noční Praze s touhle vibrací a tanečním krokem. Sám sebe v různých obměnách, i když nepopírám, že jsem i mnohdy narazil na báječný a laskavý lidi, kteří můj problém neměli a na rozdíl ode mě nejeli několik dnů v kuse. V Olomouci, kde jsem bohužel nějáký čas žil. Respektive bohužel spíše nežil mi tamější policajti vždy s oblibou vyráželi pěstmi v autě cestou na záchytku dech. Na záchytce jsem tam byl při nejmenším desetkrát. Takže to mám v živé paměti ještě dnes a nebylo to za odměnu. Urychlil jsem si taky cestu k artroze u palce na noze! Když jsem ožralej tak moc, že by se to s přehledem dalo srovnat s tím, že jsem měl hlavu v prdeli z neštastné a neopětované Lásky kopnul s rozeběhem na Žižkově do lampy:)) To nejvíc neblahý byl úraz pravé ruky. Což nebylo jen v souvislosti s alkoholem, ale i LSD, které to spíše mělo odvrátit, ale alkohol a zřejmě konstelací planet. Obzvláště asi příliš nahnutého Saturnu tomu chtěly jinak:))) To jsem si nechtěně při cestě z hajzlu doma při snaze udržet balanc, při které se mezitím mým zavaděním o stolek s pullitry a sklem všeho druhu podařilo to, že jsem na jeden pullitr následně spadnul přímo v oblasti karpálů a přefiknul si v cukuletu tepny, šlachy i nervy. Nebejt tam tehdy duchapřítomnej kamarád, který okamžitě vystřízlivěl a jednal. Pravděpodobně bych nepsal tyhle řádky a na místě vykrvácel. Ale jinak se můžu bavit o štěstí a je mi až záhadou, že mám veškeré orgány jako játra, ledviny, i mozkové funkce relativně v pořádku:) Lil jsem fakt hodně a často a když to člověk sečte. Jedná se o hodně let v životě bohužel! A sociální důsledky ani nemluvě a ztracené věci jen pro představu řádově desítky mobilních telefonů, a skoro 15 občanských průkázů. Jsem vděčný, že tyhle peripetie jsou tu tam....
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    TECHNOBI: Řekl ten, co neuměl chodit a dnes jisto jistě chůzí disponuje, když nemá nemá opici na zádech:) Jde to, když chceš a víš proč to chceš! Kéž se Ti to dříve či později podaří Ti přeju.....
    BRAINWASHER
    BRAINWASHER --- ---
    něco za tim je, skrz co to pude

    Nine Inch Nails - THIS ISN'T THE PLACE
    https://www.youtube.com/watch?v=_g8nAqDu3gI
    TECHNOBI
    TECHNOBI --- ---
    nejde to

    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    CYBORCA:
    HONZA09:
    NAMATHUR: dik za info a aj comming out. nie ze by sme nevedeli ze alkohol skodi a akonzumacia moze byt fatalna, ale zaujimalo ma, ci sa niekto v nasej bubline aj zasiel tak daleko.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Játra nějakou dobu jela hodně na rezervu, mám decentní pocit, že kdybych znova začal, tak slinivka pápá. Pár zubů, které mě opustily, protože jsem sral na zubaře. Zlomený kotník. Rozseknutá pazoura. Dvakrát rozbitej rypák, když jsem měl vysvětlovací náladu (pokaždý brejle za desítku+ a šrajtofle a služební mobil v hajzlu). Balancuju na hranici cukrovky, jejíž nástup jsem vrcholovým litím zrovna neoddálil.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Tři týdny jsem musel jíst brčkem. ;)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Počítá se, když jsem si ožralej na kole rozsekal ksicht, že mi ho museli sešít a vyrazil si zub? :) Jinak asi nic, co bych řešil s doktorem, bylo jasný, že to mám z chlastu nebo drog a řekl by mi, že to je nevratný.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Ja primo ne, ale kamarad si nevratne poskodil konzumaci slinivku.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    otázka do pléna: už si niekto z prítomných vážne ublížil na zdraví konzumáciou? Myslím tým zápaly, ztukovatenie pečene, či horšie... aj PM ak sa to nehodí na board.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Gil Scott-Heron -- The Bottle (Official Version)
    https://www.youtube.com/watch?v=EdhoX1Xu6ZI&ab_channel=downlowpictures
    VEX
    VEX --- ---
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    ZABAKOVA: To nevím, o nikotinu jsem to neviděl.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    HONZA09: muzu se zeptat, neni to i o nikotinu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam