• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAROLDZapomněl jsem si violoncello u guvernéra. - Nejpraktičtější věty z konverzačních příruček a jazykových učebnic
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    To mi připomíná, že jsme kdysi s kamarádem našli v Liberci v antikvariátu hodně staře vypadající učebnici maďarštiny (leč bez vročení), kde hned v první lekci byla část "Důležité fráze", a tam takové to Jó regelt, Jó napot a podobně, jenže před tímhle vším, prima inter pares, byla fráze:

    Tóth nem embér = Slovák není člověk
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Praktické téma. :)



    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GOBERS: Však jasný. Já sem toho Miltnera překlofu brzo celýho. :)
    SONA1
    SONA1 --- ---
    Tak přihodím svou oblíbenou, snad jí na kráse tolik neubírá, že je poněkud fiktivní: „Pošlete pro portýra. Zdá se, že mám v bidetu žábu!“ (z Červeného trpaslíka, kurz esperanta)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Ha, tady mi nekdo uzmul mou oblibenou Miltnerovu hlasku...;-)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SONA1: filisteismo - od filištínských.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    ZUZKAOU: Japa se asi italsky řekne šosáctví....

    Půvabné.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak rychlolistování první půlkou učebnice jazyka italského pro obchodní akademie a refrormní reálná gymnasia. Sestavil Dr. František Praus, vydání druhé, opravené 1929

    přeložte:
    Pochybuji, že moji úředníci nebudou se mnou spokojeni.

    Každý z nás měl by míti vlastnosti řádného člověka. Byl by jistě užitečnější všeobecnému dobru, než člověk, který takových vlastností nemá.

    Kdo by neznal tré jmen největších sopek italských?
    Rakušané jej odsoudili k smrti, ale pak mu dali milost a poslali ho na Špilberk s jeho přítelem Maroncellim.
    Peřina je velký polštář plný peří, který se klade na postel, je-li zima.
    Abyste věděli, jak mě urazil, vylíčím krátce podstatu věci.
    Vykonám svou povinnost, jen když on vykoná svou.
    Jsem jist, že celník, skonče prohlídku, označí mé věci křídou, aby ukázal, že tam není nic zakázaného.
    Raději obětuji vše co mám, než abyste neměli zajištěnou budoucnost.


    Mrzí nás, že jsme neslyšeli těchto rad, byli bychom jich ihned následovali. Byli bychom se vyhnuli šosáctví.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Há - mám po babičce sadu jazykových příruček z 1. republiky. Byť teda ta nejlepší byla očórována kýmsi kdysi dávno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam