• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PASTELMASO-vegetariánům vstup přísně zakázán
    LUKOYE
    LUKOYE --- ---
    WRIGLEY: dal jsem si vlašský, myslím, že to pomohlo. Snad se nedomníváte, že vám diskuse o mase půjde lépe bez veganů? Také byste uspořádali Kongres žen bez mužů, a mysleli si, že hlubiny feminismu prozkoumáte bez příchuti testosteronu? Poznat skutečné hlubiny masa vyžaduje detailně pochopit i druhou stranu, stranu homogenizované rostlinné bílkoviny.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    LUKOYE: precti si jeste jednou a velmi pomalu NAZEV DISKUZE, dej si u toho nejake orechy, pry pomahaji mozkove cinnosti a zamysli se, co tady v diskuzi vlastne pohledavas. Mas rad maso? Ne, tak sem nechod.
    LUKOYE
    LUKOYE --- ---
    WOLFGAR: sýr z mléka je možné vnímat jako alternativu k sýru z rostlinné bílkoviny. Sice méně zdravou a více alergenní, nicméně asi chutnou
    LUKOYE
    LUKOYE --- ---
    WOLFGAR: hodně dlouho se tady v auditku nic nedělo, tak jsem si říkal, že asi všechny přítomné karnisty přestalo maso zajímat a orientují se na vege stranu, tak jsem se snažil rozproudit příjemnou diskusi o etických způsobech stravování
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    LUKOYE: Měl bych pouze dvě stručné, ale řekl bych podstatné otázky.
    1) K čemu je to sakra dobré ve světě kde již existuje zmíněný skutečný sýr?
    2) Co to sakra dělá v auditku o masu?
    KONOPKA
    KONOPKA --- ---
    LUKOYE: Chybí mi tam este recept na vege nivu a eidam, protože bez nich si sýry neumím představit.
    Každopádně recept na vege mozzarellu dost pobavil. Sója, kokos, agar( zelatina z ras), tapiok ( škrob z hlíz americký tropický rostliny), pektin ( zahustovadlo ze slupek citronu) a xantan ( klasicky bakteriální zahustovadlo do jogurtu).
    Na dietní sýr témeř bez chuti dost srani :D
    LUKOYE
    LUKOYE --- ---
    Vegan sýr, díky kterému zapomenete, jak chutná ten skutečný
    https://www.celostnimedicina.cz/vegan-syr-diky-kteremu-zapomenete-jak-chutna-ten-skutecny.htm
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Nevite o nejaky extra palivy klobase s dobrym chilli, treba s Habanerem nebo neco podobnyho? Diky
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Melou ho a neudelaj ti ho před tebou. Maj takovej odbyt, ze by se z toho posrali. Maj to připraveny. Ale fakt prodaj kola denně.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    TATONKA: Já mám pocit, že ho melou. Ale tak jako tak mi vždycky vyhověli, když jsem s tim kterym masem chtel udělat to či ono.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    KAKIHARA: to znamená, že mi to nastrouhaj čerstvě, nebo co si pod tím mám představit? ;)
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    TATONKA: Jj. Jsou tam dost ochotný.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    KAKIHARA: ?
    Naše maso
    Dlouhá 39
    110 00 Praha 1
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    TATONKA: K mladýmu Kšánovi do Dlouhý?
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Kam v Praze teď pro dobrej tatarák? Myšleno řeznictví, ne restaurace. Ideálně Praha 1, 2, 5.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PETR_TNT: nejjednodušší je použít do láku tu zavařovací věc na okruky s konzervantem. Teď nevím, která je s konzervantem a který bez.

    Dalí varianta je zalít je jen vřícím kořeněným octem s dostatkem soli (alespoň 7%) a nechat je uložené v lednici v nulové zóně. A tak dva tři dny před podáváním přendat do větší nádoby a naředit vodou a dosladit tak, aby ti chutnala kyselost a slanost.
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    co dát do utopenců aby se jen tak nezkazily a vydržely až do nového roku ne-li dele ?
    SWIST
    SWIST --- ---
    WOJTYLA: Tak taky odpovím, když už jsem objevil tento klub.. Já suším v troubě, takže to pokaždé dávám na chvíli na nějakou vyšší teplotu.. Mít sušičku tak bych se na to asi vykašlal, jak už zaznělo jde hlavně o zdroj masa. Ale nemyslím si žýe by to mělo zásadní vliv na chuť.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: nekecej :))))) Já se tu přelinknul přes jiný klub na Nyxu, den a měsíc skoro seděl a na rok už jsem se nedíval :)))))))) Ale tak aspon to tu neumře :))))))))
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: díky kámo, skoro na den přesně po roce..:-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam