• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    ARAON
    ARAON --- ---
    Ne vylozene male, ale ta snaha o nezavislost by tam byla.
    https://www.facebook.com/NowThisFuture/videos/1174676859240159/
    TSOH
    TSOH --- ---
    něco z ,,vlastní zahrádky,, [ TSOH @ DREVOSTAVBY ]
    pokud by měl někdo nějaké doporučení na dotaz k izolaci tak sem s nim... :)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    taky pěknej projekt:
    The DIY greenhouse of the future offers a year-round private oasis
    http://www.theplaidzebra.com/the-diy-greenhouse-of-the-future-offers-a-year-round-private-oasis/



    jestli se me nekdy stane, ze nebudu rozlitana jak blazen, tak by se mi podobny skleniko obyvak taky moc libil
    EDAK
    EDAK --- ---
    SKINNER: Obcas se neco objevi zde.Ale neni toho moc a je to hned pryc. http://vsezaodvoz.cz/
    SKINNER
    SKINNER --- ---
    Neměl by někdo nápad kde sehnat v Praze a okolí větší množství použitého a použitelného dřeva na stavbu malého zahradního domku? Prkna, fošny, hranoly,trámy, všechno zdělám! :) Chtěl bych to postavit kompletně z "odpadu", je to jen sranda experiment, nehodlám v tom bydlet, spíš si to vyzkoušet. Koukám, že existujou i firmy co starý dřevo ze staveb vykupujou, tak nevim jestli je šance si to z nějaký demolice prostě odvézt... Díky za tipy!
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    EGGH: spíš než na výrobu cihel bych koukal směrem na dusaný stěny z hlíny, jílu, kamenů (a popř cementu/ betonu) do bednění, není to technologicky a časově tak náročný jak ty cihly. Bohužel to budeš muset chránit proti vodě/ vlhkosti stejně jak ty cihly .
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    pěkná zašívárna. snad nebylo.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EGGH: buchty (=nepálené cihly) se u nás v Polabí používaly skoro na všechno. Dokud byl dům obydlený a měl střechu, tak to stálo a fungovalo. Ale u země a v rozích byly použité kameny nebo pálené cihly. Komu to zaplavila voda, tomu šel dům dolů. A že to po povodni 2002 byly stovky domů.

    Náš dům má v nejstarší části opuko-buchtové zdivo a stojí. Ale kurník, ten jsme měli cihlový. Ten je mokrý a postupně se plní mokrýma slepičincema, to by se drolilo a pomalu sesulo.
    Jo a ty buchty, ty bychom radši neměli. Dneska je to souvislá vrstva lehce křivá, dost drolivá a jsme rádi, že nosnou práci odvádí kámen. Možná to drží jen omítka navrch. A šířka zdiva je 60-80 cm;)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    EGGH: tak to pak dej vědět, co to udělá v čase. Dost mě to zajímá.
    Přecijen zrovna kurník je pomerně agresivní prostředí - kolísavá vlhkost (den/noc), výpary atd.
    Kamarád se poslední dobou vzhlídnul v https://en.wikipedia.org/wiki/Rammed_earth, tak na to jsem taky zvědavej.
    EGGH
    EGGH --- ---
    LINKOS: Díky, už zkoušíme - teď z nich plánujeme stavět kurník.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    EGGH: vzhledem k tomu, že každá hlína je tak trochu originál, jediné co ti zbude je udělat si vzorky. Podle zákona nejsou na nosné zdivo, což asi neřešíš. Nevím na co to máš, ale výroba cihel je poměrně náročná časově. Od přípravy hmoty, samotné výrobě cihel až po jejich sušení. Navíc zdění s takle malými cihlami co jsi schopen vyrobit pak moc nepřibívá. Osobně se mi nechce dělat ani s těmi malími z bouraček a raději si koupím velkoformátové.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARUMA: to mi zní spíše jako kdyby to stavební pozemek nebyl, ale obec by souhlasila s nějakou vyjímkou v případě smysluplného využití, pak bych tam ten domek ani nezkoušel. Ona realitka toho hlavně dost nakecá ale realita je někde jinde. Neznám za svou dlouholetou sbírku zkušeností s makléři jediného kterýmu by se dalo věřit :-(
    Vše si ověř důkladně na úřadech!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Už jsem viděla maskování rekreačního sídla jako kemp - budova recepce s bytem správce (=chata), bazén a kurt (=rekreační zázemí), místo pro 8 stanů (=trávník).
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    77WHITE: Jojo, možná to jen špatně zdefinovala realitka do inzerátu, ale co jsem mluvil s makléřkou tak právě půjde asi o tu funkčnost. Asi budu muset chytře vymyslet jak zamaskovat barák tak aby vypadal jako stodola s maštalí haha
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    DARUMA: ano, proto se často předepisuje jak to má vypadat v regulačních plánech (co by tuším měla mít každá chráněnka definovaný tak jako tak). Nebo rozdělení podle funkcí, na výstavbu smíšenou, zěmědělství apod. Vysloveně specifikovanou ekofarmu, to zní fakt podivně. Definovat kolik objemů, jak velký, okna/sklony/krytiny/povrchy, to všechno je normální, říct že to má sloužit zemědělský výrobě:) Sem zvědavej co ti řeknou, pak to sem schválně dej:) Jestli to budeš řešit přes stavební úřad, vyžádej si ty podmínky papírově s razítkem, ať předejdeš nějakejm průserům když by se vyměnili za pár let úředníci a najednou bys mohl mít problém...

    CUKI: vysloveně povinnost nemají, nicméně bez něj jsou stavební možnosti a stavební regulace obce velmi omezený. V praxi ho má v podstatě každej jak píšeš, ty nejmenší občas mají ÚP sdílenej s jinýma obcema právě kvůli minimálním pořizovacím cenám, který pro obci o pár obyvatelích mohou být moc vysoký.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARUMA: no a co tam chceš stavět ty? Pokud se jedná o pozemek určený k zástavbě tak ti mohou mluvit do toho jak stavba vypadá, ale ne jestli je to ekofarma či co... Co si představit pod pojmem ekofarma. Podle mě je to jen líbivý název, aby to dobře vypadalo. Nebo je to nějaký terminus technikus?


    77WHITE: Mám pocit že obce tuto povinnost nemají, nebo alespoň neměli, jen to bylo v jejich zájmu. Ona to není většinou legrace za pár kaček, takže kdo jim to může nařídit? Pokud máš nějaké lepší informace sem s nimi to je docela zajímavá informace. Je pravda že teď už má minimálně valná většina obcí (pokud tedy ne všechny) územní plán, ale ještě nedávno jsem se s tím v praxi setkal že neměla. Cca 5let nazpátek...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    77WHITE: Podivně? Já sám docela chápu, že ti na Šumavě v malé vesničce nedovolí postavit cokoliv. :-) Zachování rázu krajiny.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    CUKI: Dokonce ho obce mit musi. Takze pres ten by sis mel zjistit jasnou definici co tim tvurce myslel. (Tzn pouzit webovky a nahlednout do planu a do legendy, nebo kontaktovat stavebni urad).Zni to ale vyslovene podivne, proto se ptam.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARUMA: tak to se pak netýká stavebního zákona, ale územního rozhodnutí, to bude mít každá obec jiné. Musíš na obec zeptat se na UPI (na to maj měsíc) Pokud splníš tohle a pak stavební zákon, tak jsi v pohodě. Většinou se nejvíc dozvíš územního plánu, pokud obec má.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    77WHITE: To mi bylo řečeno realitní makléřkou. Stavět se může, ale za splnění určitých podmínek. Tjn. stavební úřad nepovolí postavit dvougeneracni rodinný barák ale povolí jednopatrovou stavbu s stodolu a stájema. Dává to smysl? Taky v tom plavu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam