• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  PRISCILAReformace a protestantské církve a související témata
  PRISCILA
  PRISCILA --- ---
  LEON_KOWALSKI: Já jo, sice jsem vypsaná, ale to mi prý nepomůže...Jsem tedy asi římskou katoličkou do smrti a nic nenadělám:)
  LEON_KOWALSKI
  LEON_KOWALSKI --- ---
  já ne
  PRISCILA
  PRISCILA --- ---
  Můžem si to jednou vyzkoušet, stejně jsme (skoro) všichni díky protireformaci pokřtění v katolické církvi:)
  OMO
  OMO --- ---
  GOBERS: Tak si to nechte, stejne je v tom nejaka certovina ;) ;p
  GOBERS
  GOBERS --- ---
  OMO: To se dozvíš jenom pokud konvertuješ... to jsou mystagogická tajemství, která se v protestantských fórech nesdělují. ;-) :-p
  OMO
  OMO --- ---
  HARALD: Akorat pravoslavni bratri se jeste neukazali (ani jako ctenari, ze neprispivaji bych pochopil, taky do pravoslavi nic nepisu a do katoliku jen sporadicky). Ale je dobre, ze i reformace uz ma svuj klub.
  OMO
  OMO --- ---
  GOBERS: No, v tom pripade nechapu, proc by nekdo na smrtelnem luzku (v nasem prikladu pan Novak), daleko od sboru, kde je VP vysluhovana, mel neco prijmat nebo byl vubec v teto uvaze relevantni. Nebo takove vysluhovani soukromych msi, napriklad.
  HARALD
  HARALD --- ---
  Tak jsem dočetl až k nejnovějším příspěvkům. Nový klub, staré ikonky. Jenom Priscilina fialová září novotou. :-)
  PRISCILA
  PRISCILA --- ---
  A co třeba vypsaná římská katolička, může stát s ostatními frontu na chleba?:)
  PRISCILA
  PRISCILA --- ---
  GOBERS: Jak jsem už řekla předtím, to že nepokřtěný přichází k Večeři Páně není ideální, ale trvám na tom, že je na svědomí každého, zda chce stolovat s ostatními či ne. Ti, kteří se nemohou zodpovědně rozhodnout (malé děti apod.) mohou dostat alespoň požehnání. Krom toho, Večeře Páně je sice důležitá, ale není spásonosná...
  HARALD
  HARALD --- ---
  GOBERS: Dlužno podotknout, že CB na svých shromážděních členství ve sboru k účasti na Večeři páně nezmiňuje a při neformálním dotazu mi bylo sděleno, že je třeba být pokřtěn a mít ke sboru nějakou sounáležitost. To ale evidentně není oficiální stanovisko.
  MACSKA
  MACSKA --- ---
  Já můžu předvádět jenom epesní koprolálii, ale zatím se držím.
  GOBERS
  GOBERS --- ---
  LEON_KOWALSKI: Tak tak... ale zjistil jsem, že studium starověkých předovýchodních jazyků má pro proniknutí do těchto kruhů zásadní výhodu: mohu na požádání předvádět epesní glosolálii... ;))))
  LEON_KOWALSKI
  LEON_KOWALSKI --- ---
  Ahoj :o))
  GENTIANA
  GENTIANA --- ---
  Book, tady taky bude veselo.
  LEON_KOWALSKI
  LEON_KOWALSKI --- ---
  GOBERS: aha, tak to jo, speciálně v charismatických kruzích a v hnutí víry, to má i jiné roviny než je obvyklé :o))
  GOBERS
  GOBERS --- ---
  LEON_KOWALSKI: To bylo na to znovuzrození, protože to je termín, který napříč evangelikálními a letničními církvemi nabývá leckdy různého významu.
  GOBERS
  GOBERS --- ---
  OMO: Katolicke pojeti pilulky na spasu nesdilime.

  Víš... já jsem teď v Izraeli a docela se tu teď stýkám s chasidy, takže Ti na tohle odpovím jednou chasidskou historkou:

  Jednoho dne viděl berdiševský rebe Lévi Jicchak, jak proti němu na ulici kráčí místní apostata, ateista... S laskavým úsměvem k němu rebe přistoupil, objal ho a povídá: "Neboj se, v toho boha v kterého ty nevěříš... v toho nevěřím ani já."
  OMO
  OMO --- ---
  GOBERS: No moment, ja nerikal, ze podminka znovuzrozeni (a dobre, i krtu) odporuje duchu evangelia, jen, ze neni na vysluhujicim toto soudit. Nam se proste fakt nestava, ze by v VP chodil nekdo, kdo se neciti byt krestanem
  OMO
  OMO --- ---
  GOBERS: U Jiriho nezalezi na osetrovatelne, ale ja jeho schopnosti si sam vzit a podat kalich dal, pripadne na tom, zda osetrovatelce nazanaci, ze chce. Ale to je cista teorie, takovy pripad u nas neni...

  Zasadni je si uvedomit, co pro koho ta Vecere Pane symbolizuje. Pro nas je to pritomne spolecenstvi s Kristem a pripominka Jeho obeti za nase hrichy. Katolicke pojeti pilulky na spasu nesdilime. Proto se nase postoje musi nutne rozchazet
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam