Různé přírodní zdroje krom DMT mnohdy obsahují i různé jiné látky, často v nepředvídatelném poměru.
Nedávno mě zde na NYXu někdo upozornil na to, že např. v ČR hojně rostoucí "Chrastice rákosovitá" obsahuje krom n,n-DMT i (často dokonce převážně!) 5-meo-DMT, což je triptamin s jiným průběhem, efekty, i dávkováním, než "klasický" DMT (= "n,n-DMT") (zdroj k chemickému složení Chrastice je např. zde:
http://deoxy.org/trypfaq.htm#67). Některé druhy Phalaris obsahují i poměrně toxickou a nežádoucí látku jménem gramin (ang. gramine;viz zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gramine).
Takže jednoduchý extrakt z chrastice nebude obsahovat pouze DMT, ale v nepředvídatelném poměru i 5-meo-DMT, která se např. nesmí (!) kombinovat orálně s IMAO (á la "analog Ayahuascy"). 5-meo-DMT jde prý sice chemicky od n,n-DMT nějak oddělit, ale asi to nebude nic úplně jednoduchého... A "vyrobit" n,n-DMT z 5-meo-DMT nikdo bez doktorátu z chemie a solidní laborkou fakt asi nedokáže... :-)
Jako "nejspolehlivější" přírodní zdroj DMT považují psychonauté, zejm.na západě, kůru z kořenu "Mimosa hostilis" (je to tradiční přísada do amazonského nápoje Jurema, této geografické varianty Ayahuasky, kdy se k B.Caapi jako zdroj DMT nepřidává Chaliponga nebo Chakruna, nýbrž právě Mimosa...)