• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEADMT - "duchovní molekula"
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TADEAS: ad pamela lyon, je otazka, do jaky miry je to u prokaryot vedomi, ve smyslu nahledu na sebe sama, kritickyho mysleni a do jaky algoritmus kodovanej genetikou.
    Je otazkou, jakyho vedomi jsou schopni mravenci, natoz pak bakterie.
    Takze mame mechanismy, vne nervovy soustavy, scitajici podnety, a diky tomu k vedomi uz mozek nepotrebujeme? Nebo jakej je zaver?
    A DMT meni teda vedomi jak? Hromadenim srazenin v palci u nohy? Nebo ucinkem na serotoninovy neurotransmiter? A ten dela co? Meni latkovou vymenu bakterialnich kolonii, nebo ovlivnuje zakladni system prenosu informaci v neuronech?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    PALEONTOLOG: ad "inteligentni projevy organismu jednoznacne souvisi s cinnosti neuronu" -- z jineho soudku nez grof - [ TADEAS @ SCIENCE of CONSCIOUSNESS ] , [ TADEAS @ SCIENCE of CONSCIOUSNESS ]
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    STARSIGN: jako s jednou veci souhlasim, cim dyl se budes predvadet, tim min chces odhalit svou identitu. Je to v pripade kombinace takoveho kokotismu a nestastne povahy nezbytny obranny mechanismus ;D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VEX: tak to by me zajimalo v jakym ses tedka stavu? dojezd?
    VEX
    VEX --- ---
    VYHULENY_UFO: Napsal jsem, ze to vyzaduje vic nez nudu, opisem, jestli nejsi schopnej porozumet psanemu textu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    tady bude jasna diagnoza: sezral sem hromadu psychedelik, mluvil jsem s nekolika bohy, vsechno chapu a vubec mi nehrablo.
    STARSIGN
    STARSIGN --- ---
    AMBIENTIUM: my sme nemerali nic
    ale nechce sa mi o tom s tebou bavit
    nauc sa spravat k ludom a odpoveddz ako si na tom s dvojickami
    ak nie si zbabelec
    nemas moralne pravo sa ma nic vypytovat, dokial neodpovies
    to ta rodicia nenaucili?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AMBIENTIUM: o.britva neni vec viry, je to zalezitost te pravdepodobnejsi moznosti. To je ta, ke ktery nemusim hledat neexistujici organy, neexistujici vysilace.
    Aktivota vedomi a mozku je dobre kvantifikovatelna aktivitou limbickych center, cili vedomi a mozek jsou spojene nadoby. Tedy spolu nedilne souvisi. Mozna se motame kolem jednoho slovicka, bez kteryho se vskutecnosti obejdeme.
    STARSIGN
    STARSIGN --- ---
    AMBIENTIUM: btw, s dalsim z tych skolitelov, Buzekom, som mal rozhovor v casopise Zivel :)
    podal si osobne ruku s japonskym cisarom, napriek tomu, ze je to proti cisarovmu protokolu
    som sa k nemu hlasil na postdoka, ale isiel na rodicovsku dovolenku a jeho doktorandi ma nevybrali
    oni robia v inej oblasti zas a nie je to problem
    STARSIGN
    STARSIGN --- ---
    AMBIENTIUM: ja nemam potrebu tebe ani nikomu tu nic dokazovat
    kludnwe mi never, ale netrep ze klamem
    a ked sa nevies ospravedlit, tak bud ticho aspon
    nebol si schopny odpisat mi na jednu moju otazku, resp. dve a posielal si do desat..
    cneviem sco si o sebe myslis, ale nie si moj skolitel
    jedine ak zbabelosti by si mohol byt
    nevies napisat svoj nazor na dvojicky ani v poste
    ja by som si ho nechal pre seba
    preco by som ja mal tebe verit, ze budes diskretny?
    uz netrapos s tymto bud tak laskavy
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    STARSIGN: zajímavý ale je, že nic odbornýho z tebe ještě nevypadlo. Téma disertace jsi nesdělil, jaký jsi měl výsledky jsi taky neřek, když jsem se tě ptal v poště co konkrétně jste kde a na čem (na jakým aparátu) měřili, jak jste model aplikovali, zda potřeboval korekce atp atp. nevypadne z tebe nic kromě urážek. Já jsem po 11 letech schopnej odcitovat svou disertaci z fleku. Takže se nezlob, ale prostě to vypadá spíš tak, že si vymejšlíš, kolego.
    STARSIGN
    STARSIGN --- ---
    AMBIENTIUM: toto mi zabralo par sekund
    to len ukazuje jaky si neschopny, ked si sa znizil k tym vyrokom v poste, ze klamem
    a keby si mal stipku slusnosti v sebe, tak sa za to sopravedlnis
    tu mas 4 Dubnickovych doktorandov z FU SAV
    a VSETCI maju odbor jadrova a subjadrova
    Obhájené dizertačné práce
    http://www.fu.sav.sk/index.php?id=defences
    to je co?
    no a ja som medzi nimi
    papa a teda to sorry ocakavam
    STARSIGN
    STARSIGN --- ---
    NEZBIS85: 8 rokov stary clanok? a ktory?
    ad "si agresivní, znevažuješ názorý ostatních, ponižuješ tu lidi, o kterých víš nic a tohle vše se rovná čemu? rozumu? toleranci?...spíš ne."
    akos om uz pisal aj tu a inde, aky pozicaj, taky vrat
    ja som zacal davart do par for, ktore su o veciach v com sa vyznam,nejake linky a komentare
    hned na mna zautocili besni libtardi, ktorych je tu pobuznane
    este satanisti su ti slusnejsi tu v tejto opiciarni
    takze kazdy dostal to co mu pravom patrilo
    a tak to aj bude, som tzv. clovek zrkadlo
    a za co mam akoze platit? kto zaplati premium, nedostane minusy a RO od tych top zebrakov tu? alebo
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VEX: tomu volnejsimu programu se strucne rika nuda. ono je proste problem, ze stejne neci uplne o cem diskutovat, protoze ani ti slavni mravenci nekomunikuji telepaticky, kvantove, ale normalne chemicky, feromony jsou uzasna vec, fungujou i u lidi.
    VEX
    VEX --- ---
    VYHULENY_UFO: mit chut bavit se s nespolupracujicim chytroprdem s jasnym a nemennym pohledem na svet, vyzaduje vic nez volnejsi program.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VEX: bych to spis videl na patecni nudu v praci.
    VEX
    VEX --- ---
    AMBIENTIUM: ses zlatej:) takovou trpelivost sem dlouho nevidel.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    AMBIENTIUM: zatim bezpecne diky magneticky rezonanci zhruba vime, co se v mozku deje pri ruznych situacich a jak tam litaj elektricky signaly. a nevim, jestli magneticka rezoznace zachytila nejaky vysilany signaly z vesmiru.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    PALEONTOLOG: :) jak jsem psal níže, occamova břitva je v tomto případě záležitost víry, nikoliv důkaz. Nemáme žádnej důkaz pro to, že vědomí pramení z mozku. Ale začínáme se opakovat. Je na čase diskuzi skončit. Všechno už bylo řečeno.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: urcite mu neco rika, protoze se s ni ohanel, kdyz mi argumentoval. akorat kazdej tu britvu ocividne vidi jinak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam