• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TWORBOgrand trunk road cinema project
    projekt nomadniho kina /projektor, generator, laptop - nalozenej na slapaci cykloriksu/ - a kocovani po Grand Trunk Road /G.T. Road/ ktera spojuje Kabul /afghanistan/ a Kalkatu /indie/ s drobnymi odbockami a zajizdkami.... - kazdy vecer pousteni filmu chudym lidem cestou potkavsim /zvlast zamereno na projekce v slumech a zaostalejch ruralnich oblastech/ -rad bych zacal promitat cca. 11/2013
    rozbalit záhlaví
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    JANDOUR: ja se priznam, ze v tyhle veci nejsem nezaujatej, natoz nestrannej.
    Ale i z logiky to, co rikas pokulhava, lidi se "spinavejma" penezma maji z podstaty veci vetsi ochotu je cpat do nejakejch punkovin.
    Moje zkusenost je takova, ze 98% lidi, co poptavaj penize te prestane zajimat po pul minute pote, co zjistis jejich predstavu o trzni kapitalizaci jejich projektu.

    Nebo ty poptavas investora?:)
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    LA_PIOVRA:

    jedno z možnejch řešení je následující¨)

    - lide co maji plany tvrdi, ze nemohou sehnat čistý penize bez absurdních investorskejch podmínek
    - lidi, co maji špinavý penize tvrdi, ze nejsou smysluplne plany, ktere by jim někdo chtěl jen tak dát
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    JANDOUR: pak je jeste hithit.cz
    ( https://www.hithit.com/cs/home )
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Premyslim, kde je problem v ralne nerovnici:
    - lide co maji plany tvrdi, ze nemohou sehnat penize
    - lidi, co maji penize tvrdi, ze nejsou smysluplne plany
    ------------------------------
    Nekde je chyba, osobne si myslim, ze vic na strane "lidi s plany":)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    sem si myslel ze nakopni.me je zert a a vono neni... :)
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    nakopni.me

    Tyjo, odkaz na modela vařiče kol ti nedám - neživí se tim a nijak extra nechlibí. Ale na jeho posladní model rodinnýho kola jsem celkem čuměl. Precizo...
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    OTAKAR_KUBIN: Ještě k tomu, že to je podpořeníhodnej nápad. Aź to budeš mít o něco víc vymyšlený, zkus si udělat nějakej kickstarter, takovou tu českou variantu moc neznám, teď si ani nevzpomenu, jak se jmenuje, ale asi by to stálo za to. Dělat to na tom americkym myslím odsud nejde. Pak je ještě třeba indiegogo a další.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    jinak samozrejme kdyby se nekdo chtel na jakemkoli useku cesty na chvili pripojit /nejakou pribliznou trasu s mistama a casama dam az se to bude vice blizit-odhadem koncem leta 2013 s tim ze na podzim bych vyjizdel/ tak je vitan...
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    TWORBO: Nemáš zač. Myslím, že jsme se od včerejška odmlčeli, protože si lámeme hlavu, co s tím teda udělat:) Ale fakt mě to láká zároveň jako teoretickej problém, stejně jako je to myslím dobrej a podpořeníhodnej nápad.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    diky diky za prispevky!
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    pardon za "napadli"!! :/
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    zdravim, na kdy Tworbo plánuješ celou akci? možná jsem to přehlíd, omlouvám se..

    jinak včera jsem shodou okoností shlídnul film Gandhi - pokud cim, tak je i v hindi, což by místně mohlo pomoct, jinak v AJ bude určitě taky. jestli je film vhodnej nevim, posuďte. napadli mě ještě filmy od Karla Zemana, tam by to určitě šlo s krátkym komentářem přes mikrofon, navíc jsou dějový linky poměrně jednoduchý..
    pokud bys potřeboval pomoct s napájením, mohl by ses obrátit na nějakej sound-systém, kdybys chtěl, pomohl bych ti s kontaktem, když ne s konkrétnim člověkem..
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    Ten nomadcinema.org odkaz na nástěnce je myslím dost vypovídající, zároveň je to dobře psaný, poučný.

    Např. (Slavonie, Chorvatsko) "We wanted to project “Butch Cassidy and the Sundance Kid”. The people started to gather: the man were bringing benches, the women small stools. When we started to project, the small place was filled with people. They required a microphone to talk. It seemed like we were on Slavinja film festival. But this euphoric moment didn’t lasted long. We forgot the fact that the biggest part of our auditorium were so old that to read the subtitles was a too big effort. Until about the end of the movie, most of the people had left. But not all of them. Next to me an old woman watched the whole movie or maybe she was just watching Robert Redford. The movie ended, she took her chair and Hvala, Dobre noc. "

    Takže že by nakonec třeba návrat do němé éry? Tzn. pouštět Griffithovu Intoleranci a mít tam banšiho, spíkra, který bude vše komentovat, respektive překládat. Myslím, že předpoklad, že lidi na jednom místě budou sdílet aspoň jeden dialekt, či nářečí, by asi měl být pravdivý. Pokud to zrovna bude hindi nebo daríjština/perština, tak tím líp, protože v takových jazycích možná nějaké rozumnější filmy najdeš.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Jinak ale teda myslím, že dokumenty (indický dokumenty) by mohly být fajn...

    Koukám, že třeba na Karagarze je několik desítek indických dokumentů - žánrově od hudby, přes politiku, arthouse až po sociální témata... takže je z čeho vybírat.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    OTAKAR_KUBIN: hele já jsem zrovna tohle nijak moc nesepisoval... měl jsem výhodu v tom, že jsem měl kde promítat (místní neziskovka) bohužel pouze z DVD na televizi, protože nebyly peníze na projektor, měl jsem i publikum, což byly primárně dospělí. Byl jsem ve favele, tak jsem si vybral primárně tři dokumentární okruhy - první: favely a obchod s narkotiky, druhý sousedské soužití a komunity, třetí obecné sociální podmínky od vězení až po další instituce... koncept byl pustit film a následně si o něm povídat. Tu debatu v mém případě usnadňovalo to, že k těm tématům měl každý co říct od 12 letého kluka až po šedesátnici, každý to znal nebo znal někoho, kdo to zná z různých úhlů...

    Pokud bych to měl zhodnotit, tak smysl to mělo především v tom, že to ty lidi vytrhlo trochu z apatie, donutilo je se to koukat na filmy, který jsou jim obsahem vlastně hodně blízký, ale sami by se na ně nikdy nekoukli. Nejpřínosnější byl ten fakt, že jim to trochu nabouralo stereotyp, který by jinak spočíval v tom: vrátím se z práce, vyleju se někde, nebo vytuhnu u telenovely nebo u fotbalu v televizi...

    Ve favele měl každej televizi, DVD, navíc ji lemovaly stánky s vypálenejma nejnovějšíma hollywoodskejma filmama za dvacku, takže šířit tam něco v tomhle směru by postrádalo smysl. Věřím ale tomu, že v tomhle směru to může být v nějakých rurálních oblastech nebo slumech v Indii jiný...
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    TWORBO: Já to "co lidi chtěj" nemyslel vůbec ekonomicky, spíš obyčejně - jak ty říkáš - co jim udělá radost. Proto by mě i zajímaly bližší zkušenosti [ TIGRE @ grand trunk road cinema project ] , rozumím té civilizační afinitě, jinýmu technologickýmu pokrytí, ale zjednodušeně řečeno to má právě ten částečně misionářskej charakter a přitom to zní úspěšně. Třeba to TIGRE už někde psal, stačí link, díky.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    jeste tohle primarne nema ambice vydelavat, jen ty lidi dejme tomu vytrhnout z jejich stereotypu a krzeva film zajistit nejaky zajimavy interakce mezi mnou a jima. nejedu spasit svet a pachat dobro, jedna z motivaci je krz tento projekt /mimo jine/ delat dobre sobe....
    chci je pobavit....a treba poucit jestli nejsem moc velkej idealista
    jinak prave proto jsem to tu zalozil aby tu takova diskuze byla. diky za ni...cynicky a povysenecky to nezni.
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    zajímavá diskuze..

    Nechci to tu bořit, ani znít příliš cynicky, povýšenecky, antisociálně, ale ukazuje se zde starý dobrý problém vztahu kinematografie a "obyčejného člověka". Tzn. se tu řeší obecnější otázka toho, "co pouštět lidem", kterážto množina zhusta neodpovídá tomu "co lidi chtějí vidět". Myšleno v nejlepším, ale když už se "chudý lidi" dostanou do kina, jsou opravdu rádi za tu klasiku, kterou mají rádi i ti "bohatí lidi". V těch zbastlenejch, garážovejch impro-kinech za pár rupek se přece taky hrajou bollywoodský trháky, i když staršího data.

    Nevím co s tím, jen chci upozornit na ty obecnější souvislosti, podobně bych si lámal hlavu i kdybych dělal kočovnej kinematograf po českých vesnicích. Chtějí lidi vidět naše oblíbený svěží kritický dokumenty, nebo jsou vůbec rádi, že přijelo kino? Nemusí promítač polknout misionáře v sobě? Fakt nevím. Ale držím palce, i kdybys jezdil s Titanicem.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    to mam na dvd uz leta. dziga vertov, a soundtrack cinematici. to je intelektualstina.... to by lid prosty nebavilo domnivam se...
    BOREC
    BOREC --- ---
    Muzes jim pustit treba man with the movie camera, navrch jsou dve zvukovy varianty jedna origo a druha od cinematic orchestra. Jinak krom hudby je to nemy film, ale krasnej, zcekni
    JEUX
    JEUX --- ---
    TWORBO: myslim ze bude spis poptavka po tzv blockbusterech , ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam