• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Rovnou se zeptam na automat idealne do 20 tis, ideálně máčknu tlačítko a mám kafe.

    At to umi ty ruzne latte a cappucino

    Co treba https://www.alza.cz/delonghi-dinamica-plus-ecam-37070b-d6638995.htm

    Nechapu ze maji 20 kavovaru a vlastne ani nevim cim se lisi :) (ok neco umi ovladani pres telefon, to asi si muzu nechat odpustit, resp pokud to pouzivate tak proc ne)
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    DAVIDOWITCH: tak co s odstupem, spokojenost, zase resim co koupit :D

    btw kapslovy by vysel draz ne? tam si priplacis za ty kapsle ranec (ok ale stroj je levnejsi)
    TUILE
    TUILE --- ---
    RATTKIN: vyzkouseno a naprosto bozi.
    uz jinak cestovat nebudu.
    horka voda se sezene dycky, rozmer a hmotnost minimalni a kafe z toho leze velmi pitelny!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    trochu to teče ale je to mnohem lepší. Stejně bych to za pumpou přetěsnil.
    Našel jsem spoustu velmi podobných těsnění na https://www.prokavovary.cz/nahradni-dily_c284850821005325/tesneni-o-krouzky_c284850821005345
    tak já asi prostě nějaké koupím?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOLU: dík, rozebral jsem to. Kromě vodního kamene jsem tam nic zajímavého neviděl.
    Zítra to složím zpět a kdyby to zase teklo, zkusím koupit nové těsnění
    KOLU
    KOLU --- ---
    to cerpadlo je nastrceny do tech gumovejch drzaku z kazdy strany, nic nevrtej.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teče mi z kávovaru voda. je to asi v místě připojení hadičky od čerpadla viz obr.
    Zdá se mi, že čerpadlo je přinýtované, tak to asi budu muset odvrtat.
    nebo co poradíte?
    Kávovar Catler

    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MATEJICEKKK: Baratza sette.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TUILE: pro tip: nejdřív horkou vodou nahřát. Pak vylít, naplnit podle návodu, ale vody dát víc, bude větší tlak.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    EAT_ME: Tak je to asi prostě počítadlo :) Viz manual k PL162T.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Ja jsem na domaci espresso naprosto spokojenej s Mahlkoening x54.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Tak uplne ne, kdybys mi rekl ze chces predjizdet v aute ve 250 km/h, rekl bych kup si audi A6..a budes to mit tak tak, kdyz to chces mit s jistotou, kup si o 2mil drazsi rs6.
    To je jedno.
    Mel jsem na mysli neco, co si koupim domu jako hobik abych treba vykouzlil neco lepsiho na tom IMS.
    Je mi celkem jasny, ze kdyz si budu ochotnej koupit mlynek za 60k, tak uz chybu neudelam a bude z ceho vybirat. To si ale fakt domu kupovat nebudu.
    Takze spis jestli ma treba smysl menit ten mignon manuale za ten s vetsimi kameny (speciale myslim) nebo neco podobneho treba do 15k.
    To jsem mel na mysli.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MATEJICEKKK: to je asi jako zeptat se jaky si mas koupit auto...
    odpoved na takovou otazku by zabrala celou knizku. jako nejobecnejsi pravidlo lze rict ze cim vetsi kameny tim lepsi, od 64mm plochych nahoru je to cajk (Mazzer Super Jolly a vyssi typy, Anfim Caimano, Mahlkonig K30, ... typu je nepreberne), popripade konicke 63mm a vetsi (Mazzer Kony, etc).
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Ještě k tomu Lelit PL81T. Verze LCC je 1.14c (letošní), ale manuál je furt na nějakou předešlou.
    Tohle by mělo být asi "Partial and total doses counter". Alespoň podle mauálu k PL162T.
    Co to přesně v praxi dělá?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Popripade jakej bys doporucil mlynek abych to mel vsechno v pohode?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Okej. Prostuduju to a uvidim. Nastesti jsem s espressem spokojenej i v obyc misce.. Ale bavi me si s tim hrat a mit to lepsi, pokud toho jsem schopnej s tim co mam docilit. Diky za rady
    KOLU
    KOLU --- ---
    MATEJICEKKK: S tím mlýnem budeš mít hodne těžký vykouzlit espresso na precizní misce. To je asi bohužel nejslabší článek v tvým kávový řetězci.
    WDT (Weiss distribution technique) je naprostá nutnost.

    A pak se můžeš pokusit ten Mlejnek vyrovnat (googli burr alignment, nacmaras na kraje kamenů fixou, utáhnes je ze o sebe skrtnou, tam kde se nedotkli podložís kameny kouskem alu fólie a opakujes dokud nejsou co nejvíc rovnoměrně ale s ohledem na výrobní tolerance tehle 50mm hraček je možny že to nepůjde vůbec - už jsem taky viděl prohnuty kameny a podobný zvěrstva).

    Zvys dose, začni s WDT.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Ok. Vyzkousim.
    Ano mignon manuale.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MATEJICEKKK: Strc za sucha minci na povrch puku a asad ho a zas vyndej z hlavy. Když nebude ani trochu otlacena, je to málo kafe. Ze zkušenosti potřebujou ims trochu víc kafe.
    To máš eureka mignon manuale nebo jakej model?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Mlynek mam Eureka manuale. Pid regulaci to bohuzel nema, ale pohrat si s opv muzu. Kosik je na 16-20g, takze delam normalne 18g. Sprchy se to nedotkne. Zkusim stahnout tlak o bar teda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam