• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IVANA_ANAVIČeská strana sociálně demokratická (ČSSD)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    IVANA_ANAVI: Tak to přesně není - na ty platy asistenta si sice poslanec přímo nesáhne (proto chtěl Chaloupka půlku od asistenta - nejde to přes jeho ruce). Takže buď se domluvíš s tím, kdo je asistent/poradce/konzultant, nebo je to tvoje neteř/milenka... ale tady patrně nešlo o tyto peníze, ale o paušální náhrady (poslanec nedokladuje cesťáky, stravné, reprezentačné, atd.) - a to jsou dost slušné peníze.
    TEoreticky lze odkládat většinu.
    Bokem lze ulít i výdaje na kancelář - stačí se umět správně zařídit.
    IVANA_ANAVI
    IVANA_ANAVI --- ---
    DOCKINEZ: Já myslela, že náhrady se vydávají pouze při prokázání, že je co nahrazovat, tzn. pokud nemá poslanec asistenta, nechodí mu náhrady na mzdy asistenta atp...
    IVANA_ANAVI
    IVANA_ANAVI --- ---
    BOBR: O důvod víc, proč jim nedat důvěru :)

    (Teda, já bych jim důvěru nedala, ani kdyby mi slíbili pět kilo Toblerone...)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Za prvé nás bude zajímat, zdali vláda přispěje ke zlepšení života občanů

    No, zivot nekterych konkretnich obcanu dozna zlepseni zcela jiste...
    BOBR
    BOBR --- ---
    http://www.ceskatelevize.cz/...5260-sobotka-rusnokovu-vladu-podporime-da-li-cssd-v-budoucnu-prostor/

    Ach jo, proč ČSSD tak klickuje? Tak vágní podmínky nelze nesplnit.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ...rika pan, ktery si z poslaneckych nahrad nasetril na byt.
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    B.Sobotka: Ministr Fischer je nedůvěryhodný, měl by být odvolán - 18.7.2013 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=TG5lXyPXkho&feature=youtu.be
    BOBR
    BOBR --- ---
    Liška, Václav Láska, Libor Michálek a Tomáš Průša o zelených řešeních korupce v ČR.

    http://www.zeleni.cz/korupce/tiskova-konference-18-7-11-55/
    IVANA_ANAVI
    IVANA_ANAVI --- ---
    BTW Dneska jsem ve tři hodiny zahlédla před vchodem do Senátu člověka, který vypadal úplně přesně jako první místopředseda strany. Přišlo mi to zvláštní, protože v tu dobu probíhalo hlasování o rozpuštění Sněmovny a všech 54 členů ČSSD bylo na jednání přítomno. Tak si říkám, kdo to byl, případně jestli jsem už z toho vedra neměla halucinace :D
    IVANA_ANAVI
    IVANA_ANAVI --- ---
    PFAUST: Já jsem měla štěstí, že jsem zjistila, že jeden stranický kolega se v nyxáckých vodách taky potuluje, a když jsme to oba zjistili, navrhl mi, ať to založím, a hned dal této diskuzi hlas :)
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    book, jsem volič ČSSD. žádal jsem o založení auditoria strany, avšak mi to bylo zamítnuto. proto správci gratuluji.
    OMO
    OMO --- ---
    IVANA_ANAVI: Tak ted mam dilema, jestli dat palec nahoru nebo dolu - souhlasim, je to smutny vyvoj. Aspon je videt, o co te byvale vladni koalici jde, kdyby jim slo o blaho zeme, nemeni nazory a hlasuji pro predcasne volby.
    IVANA_ANAVI
    IVANA_ANAVI --- ---
    Tak se dívám na hlasování, ale bohužel to vidím dost bledě...
    OMO
    OMO --- ---
    IVANA_ANAVI: Tak aspon v tom nejsme sami... :)
    IVANA_ANAVI
    IVANA_ANAVI --- ---
    OMO: Tak ono se to bohužel asi děje i v zemích, které si neprošly totalitou (minimálně v Británii to tak je). Politika, především ta vysoká, má špatnou image a pozorovatelé mají tendenci vytvářet implikaci, že pokud vstoupím do strany, budu souhlasit s jejím vedením úplně ve všem. Moc té imagi nepomáhají kandidátky - hromada nesympaťáků, vychcánků a frikulínů, další hromada neznámí lidé. První skupinu asi není třeba řešit, druhá skupina není moc vidět a je otázka, jestli se o to vůbec snaží...
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    OMO: k tomu nemám co říci
    OMO
    OMO --- ---
    KEMAL: Kazda strana ma predevsim zastupovat podstatnou cast spolecnosti, nejake vetsi hodnotove celky spolecnosti. Na tom byl stranicky system postaven. To, ze maji dnes strany malo clenu, patri ke krizi stranickeho systemu. Byt clenem strany by proste melo patrit k prestizi, ne naopak, jak vidime dnes. Myslim ten nazor, ze kdo je ve strane, asi mu jde o koryta a prospech... Je to jeste dedictvi minuleho rezimu? Nebo neco noveho?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    U stran se často zapomíná, že ony sami jsou poměrně slušně demokratický organizace. Mají svoje vnitřní volby, konference, probíhá tam vnitřní +- demokratický souboj. Aspoň co se teda funkčních stran týká. Kdyby se tohle mělo nějak potlačit, tak je to cesta do pekel - 200 "osobností", kdy by je pojili maximálně ekonomický zájmy by nebyl moc dobrej stav.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    OMO: z těch osobností se ale strana skládá především, nemyslíš ? Bez osobností není strana. Zatímco naopak to fungovat může naprosto bez problému.

    Stranu vnímám jen jako takovou platformu pro sdružování momentálně názorově souznících osobností a jako pomůcku při zefektivnění kampaně. Politická moc se ale podle mne nemá koncentrovat v anonymních stranických sekretariátech (byť to tak fakticky bývá, proč to ale ještě chránit?), ale v rukách jednotlivců z masa a kostí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam