• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    IDLE: Ještě jeden podobný canc a začnu vydání dalšího dílu zdržovat. Máme oči, opravdu. Můžete se přijít podívat...
    IDLE
    IDLE --- ---
    A ještě k tomu sledování žebříčků, e-kniha na Kosmasu čtvrtá. Doufám, že si toho odpovědné osoby všimnou a u dalšího dílu se s ní nebudou tak courat. :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: Lukjaněnko už není východoevropská fantastika, ale středoasijská.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Z toho vyhlížení je doufám zřejmé, že líbilo. :) Asi si budu muset sesumírovat nějaký názor, ale momentálně si nějak nemůžu vybavit žádnou výtku, snad teda až na to, že je to jen první díl a čekání na další bude dlouhé.

    Se srozumitelností jsem fakt neměla problém, naopak, jak vidíme jednotlivým postavám do hlavy a ony jsou v myšlenkách ukecané, tak jsou jejich motivace krásně přehledné.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: ... a já děkuju :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: ... a já se v tom šťouřu, protože mě to baví.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: A...? Na tvůj názor jsem doopravdy zvědavá, ty míváš (takhle různě na sf serverech) zajímavé postřehy... :)

    WITTGENSTEIN:
    JULIANNE:
    Máme teď nějakých padesát stránek překladu od Johna C. Zatím jsem ho nešířila - poslala jsem ho zatím Gentianě, která si o něj sama řekla, ale nikoho s tím jinak nechci obtěžovat, dokud si to sama nepřečtu a aspoň nahrubo nevychytám nejhorší odchylky (krásu jazyka v angličtině neposoudím, na to prostě nemám). Zatím to leží, má to nízkou prioritu, protože bohužel přesně souhlasím s WITTGENSTEIN. Napřed musím dodělat dvě povídky a přečíst po sobě druhý díl. (Ten jsem tu v tom vedru vytáhla, datum poslední revize je 30. 10. 2010, právě ho tu dočítám a žasnu, co to tam všechno vlastně je :D)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    WITTGENSTEIN: Ale no tak... Ti tři nic nevydali půl až tři roky.:)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    IDLE: Mně se zase líbí, jak Mycelium v žebříčku Arga drtí Coelha, Browna i Hoega. Tak to má být :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    Dobrý večer, hlásím, že mám taky dočteno, tak už si sem troufám :) a vyhlížím další díl.

    (Mimochodem, ten e-book na Kosmasu ještě poskočil na sedmé místo. Pěkné.)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    JULIANNE: Safra, myslela jsem nejvyšší čas, ta šance mi tam nějak vlezla, jak jsem četla WITTGENSTEIN; to bude tím vedrem...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WITTGENSTEIN: a ani rusové ne?
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    WITTGENSTEIN: Souhlas, ale nejvyšší šance to změnit ;). Navíc povídky publikované v Interzone a F&SF Magazine, stejně jako příznivá česká prodejní čísla, jsou celkem slušná reference.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    JULIANNE: Přesně tak to Vilma myslím udělá. Ale ta šance je malá, vždyť z východoevropské fantastiky vyšel v zahraničí jen Sapkowski. (V románovém rozsahu, tedy.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    WITTGENSTEIN: ty bys šířil stín Akkütlixův jen až ti nškdo slíbí mrzký groš?
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    WITTGENSTEIN: Na druhou stranu, když se to nezkusí... Nechat přeložit kus, sehnat agenta a nabídnout přes něj rukopis vhodným nakladatelstvím mi přijde jako proveditelný, byť samozřejmě ne jednoduchý plán.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    RUFO: Ještě než bych se pustil do překladu cyklu o 2000 nms nebo ho někomu zadal, fakt bych jako autor radši držel v rukou smlouvu s anglickým nakladatelstvím. A ne že by prorazit na anglosaském trhu bylo kdovíjak snadné, když i z původních rukopisů vyberou tak jeden z tisíci.
    RUFO
    RUFO --- ---
    Tak jsem Mycelium pujcil dale. A treba i ten preklad do anglictiny by z toho mohl vypadnout ;-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MEANKITTY11: jo, ale nejdřív musím udělat měsíční uzávěrky, pak budu mít čas na srandičky. (mezi bitím poddaných a patláním další knihy...)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    GENTIANA: Někdy předloni sem měla žabky, co měly vrstvu takovýho dost hrubýho plastovýho mycelia, aby noha větrala. Ten materiál by mohl bejt zajímavej.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Je na obzoru překlad do angličtiny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam