• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    CORNHOLIO: Právě na to zkrátka ptal, když nejsou, tak nejsou.
    JULIANNE: S těmahle autorama jsem to nesrovnával já, ale Zandl, ale jinak díky, něco takového jsem chtěl vědět.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    MAIMONIDES: jiné recenze, než na které dával odkaz GROBENIUS, nenajdeš. Na stránkách autorky je celkem rozsáhlá ukázka k přečtení. Pokud tě nic z toho nenalákalo, tak to prostě jen nebude knížka pro tebe, Se s tim smiř:)
    ROMI
    ROMI --- ---
    MAIMONIDES: koukni na komenty na legii a jestli tomu neveris, tak to necti ;) jeste zandla treba zkus
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    MAIMONIDES: Eganovské Mycelium rozhodně není. Nejde o hard SF a nevyskytuje se v něm prakticky žádná technická pasáž, zápletka závisí prioritně na postavách a pravidlech daného univerza (psychotronika, což má k hard SF hodně daleko).
    Ale s Kotletou, JFK atd. bych to nesrovnávala už vůbec; Mycelium má skvěle propracované postavy i svět, a i když tam jsou akční scény, v žádném případě nejde primárně o akční fantastiku.

    Nejvíc bych Mycelium ze zahraničních prací přirovnala asi k Duně (důraz na postavy, hodně dobrá pozvolná gradace, budování napětí, intriky...), ale obsahově je to samozřejmě úplně jinde. Dost těžko se s čímkoli srovnává.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    MAIMONIDES: No a četl jsi od VK Lunapark Luna, nebo povídky v reedici Na pomezí Eternnalu? Čili něco trochu recentnějšího? Jestli jo a líbilo se ti to, Mycelium se ti bude líbit taky.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    BORGDOG: To nemůžu sloužit, ale hledám recenzenta, co tohle všechno četl a umí to srovnat a zařadit:-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MAIMONIDES: Spíš by mě zajímalo, jak by na to nahlédl někdo, kdo četl - ideálně nedávno - cyklus Atevi od Cherryhové.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    RICARDERON: Díky, tu jsem už četl a moc mě netěšila. Rozplývá se nad dějem, má pocit, že kniha je mírně nečitelná(viz konec) a srovnává jí s Žambochem a Kotletou a JFK... Srovnání s autorama zahraničníma podobnejma((Egan třebas?) nikde. Navíc PZ je jen nějakej tech redaktor/blogger. Lepší Čermáka, ale stejně..


    Kniha je dlouhá, předchozí arg. série jsem kdysi četl, ale ty současný oslavný recenze mě od knihy trochu odrazujou, tak jsem tu zkoušel najít nějakou vyrovnanější.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    MAIMONIDES: a Marigold?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZUZKAOU: Stamets je skvělý šílenec. ;) V první chvíli mne samozřejmě dětinsky napadlo odkázat na Psilocybin Mushrooms of the World: An Identification Guide, ale jeho návody na pěstování různých bizarních hub doma mi přijdou mnohem zajímavější...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ALONSY: Ano, tak bych se o sobě neopovažovala přemýšlet. :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: To já taky ne, ale zato nejsem normální :))
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    MAIMONIDES: Já jsem autorku stále ještě osobně neviděla. :-D Splnila bych?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    VANEK: Díky, hledal jsem nějakýho normálního recenzenta(a taky třeba někoho, kdo zároveň autorku nikdy neviděl:) ), což Adamovič nesplňuje:)
    No a ten "text" z idnesu, to neni recenze.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    MAIMONIDES: seznam internetových zde
    Jantarové oči / Mycelium (1) --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/kniha/14628-vilma-kadleckova-jantarove-oci
    VANEK
    VANEK --- ---
    MAIMONIDES: Zřejmě jen WITTGENSTEIN. Ono taky recenze v mainstream publikacích prakticky zanikly...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Už vyšla nějaká recenze v mainstream publikaci?
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    GROBENIUS: Tak konečně
    RECENZE: Vilma Kadlečková, Mycelium I.: Jantarové oči | sarden.cz
    http://sarden.cz/recenze-vilma-kadleckova-mycelium-i-jantarove-oci-1
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A už bude druhý díl?

    (mezi tím si pořídím toto http://www.amazon.com/Mycelium-Running-Mushrooms-Help-World/dp/1580085792 )
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Musíš se konečně smířit s tím, že ta knížka je fakt hodně dobrá. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam