• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    RIP: A navíc jsem to psal já, to by si Vilma nedovolila takhle veřejně. Doufám.:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: To bych si nedovolila, nadávat komukoli do dementů! A) je správně! :)

    A jinak... program je tak nabitý, že kdo to tam přežije až do šesti a přijde se podívat i na houby, je nefalšovaný hrdina.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Dementi jako že to dementuješ, anebo jako že ti, kdo slibujou, že něco prozradíš, jsou dementi? :-))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---

    Tak už je k dispozici program Světa knihy: http://sk2014.svetknihy.cz/cz/home/program/program-v-pdf/

    Kopíruju z programu na 17. 5.:

    18.00–18.50 SÁL fantaSY & SCI-fI – PRaVé KřídLo 6
    Mycelium – beseda s Vilmou Kadlečkovou
    Vilma Kadlečková, úspěšná česká spisovatelka fan-
    tastiky, se po dlouhé odmlce vrátila k psaní a první
    dva díly její pentalogie Mycelium zabodovaly mezi kriti-
    kou i čtenáři. Na knižním veletrhu autorka představí
    třetí díl celé ságy a během pořadu obeznámí čtenáře
    s tím, nač se mohou těšit ve zbývajících dvou knihách.
    [ Nakladatelství ARGO

    Dementi: zní to pěkně, ale kdepak, kdepak, zásadně NESLIBUJU, ŽE COKOLIV z dalších dílů VYKECÁM! :D
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ROMI: tak možná ne 100%, ale na oslavách se u nás nepije, nebo se ve 30 lidech otevřou dvě lahve vína a tři piva
    ROMI
    ROMI --- ---
    MOIRAIN: v cechach se najde cela rodina abstinentu???
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GENTIANA: já se posledně dozvěděla od tetiček, že jsem příšerně negativní, ale už je to lepší, před pár lety se to se mnou prý nedalo vydržet vůbec (poté, co jsem vysvětlila, že jít pracovat do Němec na určitou pozici není až taková sranda, jak si to představují)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MOIRAIN: můj alkoholismus je předmětem legend a přehánění, přitom dám tak láhev vína týdně, obvykle. Takže v nejhorším dostojím pověsti. Ale momentálně spíš vymýšlím, jak se z toho vhodně vykecat, aniž bych si musela způsobit průstřel nebo zlomeninu.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GROBENIUS: A Joanna to překládá do polštiny pro nějaké konkrétní nakladatelství, nebo jen tak do šuplíku?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: kromě toho dostatečná opilost pak vede k tomu, že příbuzní mají problém s tebou, ne ty s nimi ;)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BRAMBOREENA: krásná teorie, bohužel mezi mým příbuzenstvem to příliš aplikovat nejde, je to banda hnusných abstinentů, už takhle vyčnívám, ještě se nechat prohlásit alkoholikem, to by nedopadlo dobře
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Se tam pěkně opij! :) Příbuzní jsou mnohem snesitelnější, když je člověk vidí dvakrát. Tím se to rozředí a nekoncetruje se to všechno do jednoho místa.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZOIDBERG: V Krně, právě, s pařbou v jakési Horní Dolní ve sklípku. Takže už plánuju, kam budu odskakovat, protože své příbuzné mám ráda, ale v menších dávkách. Do Holešovic ovšem z ruky, takže Vilmu zvu na kafe ve čtvrtek či pátek.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GENTIANA: Jestli se žení v Praze, tak si můžeš odskočit i na veletrh.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    A doprdele, to se musí bratranec ženit zrovna tehdy?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: O víkendu kolem sedmnáctého. Mělo by to být víc o sci-fi, než bývá běžné, mají to jako jedno z témat - http://sk2014.svetknihy.cz/cz/home/program/ - a já se tam rozhodně budu vyskytovat celou sobotu; od tří má být vyhlašování Akademie (kde je Mycelium v nominacích), pak snad bude cosi jako beseda s nominovanými, kam tedy nejspíš budu zatažena, no a od šesti večer bych měla mít povídání o Myceliu, při kterém se odbude i křest třetího dílu. To je předběžně, oficiální program ještě není.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Kdyže je hentén svět knihy?
    VICKE
    VICKE --- ---
    BRAMBOREENA: Aha, tak takové to tedy je — össtrá scéna, össtrý obraz:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    TOM: Össeanům, jejich pohlaví a delikátním rozdílům kdečeho bude v trojce jistý prostor věnován. :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A ještě abych ilustrovala, o čem jsem mluvila v souvislosti s obálkou a náčrtky - zde je prapůvodní zárodek obálky na jedničku; jako, tedy... člověk by potřeboval dost fantazie a vhledu, aby při pohledu na toto dokázal vytušit, co se z toho následně vyvine, a nemůžu říct, že by se nám to bylo bývalo tehdy podařilo :D)
    (Tím chci říct... všichni jsme mu to pěkně zdrbli :D)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: Cože? Joanna to PŘEKLÁDÁ?! Týjo... Tak to mám radost! Vyhlídka na případné šíření hub v katolickém Polsku každého přívržence Církve potěší. :)

    (Jinak já jí trojku prostě poslala v předstihu ve Wordu... poté, co přijela na křest druhého dílu na otočku z Pardubic, kam opět přijela na tři dny z Polska na konferenci, a ani nečekala, až si Led koupí na křtu s třicetiprocentní slevou, nýbrž si ho sehnala už v Pardubicích, aby ho měla o půl dne dřív a mohla číst ve vlaku... no, zkrátka, takové strašné oběti je třeba ocenit, to by se i Akkütlix ustrnul :))
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Pohled odjinud, napsala mi polská bohemistka Joanna C.:
    Dočetla jsem třetí díl Mycelia a stále žasnu, jak je to perfektní. Pomalu překládám první díl, a musím říct, že to teda je opravdová literatura, to nelze přeložit jedna k jedné, Vilma si krásně hraje se slovy a právě u překladu to je vidět nejlíp.
    To mi přišlo jako zajímavý postřeh, pro nás je čeština totéž, co pro rybu voda a často si ji všimneme, jen když je špatná, a pochválit jazyk Mycelia musí až Polka :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam