• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: já nechtěl plašit, jen mě to překvapilo, že se na to přihlásila joanna. jinak držím palce, ať se mycelium prorůstá šířeji a hlouběji ;)

    KAVEN: pozná vůbec maďar, že jde v případě össeanštiny o nějaký konlang? ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KAVEN: To je jako ptát se GRRM, jestli má dopsané Vichry zimy :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Audioverze Mycelia v Maďarštině -:))), nééé! Teda jóóó!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to gratuluji, už začínáš být světoznámá!
    Mimochodem, kdesi jsem slyšel že aby Vrstva ticha stihle vyjít do Vánoc, že by prý musela být dopsaná v červenci. Ten už skoro končí ... jak to vypadá?

    RIP: "Sotva z tvého mycelia poláci upijí, zahrnou tě milióny zlotých". Tak nevím jestli by to umělecky obstálo, to už je skoro jako "Velký kanál na mysli ti tane, vyslov se jasně, Goethalsi".

    BOB_GALLOWS: V pořadí určitě čekají ti Maďaři, kteří se nelekají přehlásek ...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: jakože se joanna k tomu děkanování (říkala žena) nudí a začne překládat mycelium? ;)

    jinak dobře ty :)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BRAMBOREENA: A anglofonní země? Mycelium se musí rozrůst i mimo ČR/PL, musí prostě!
    RIP
    RIP --- ---
    OMNISLASH: Taky bych byl zklamaný lidstvem, kdyby po prvním dílu nechtěli další. Snad to bude jako v tom Cimrmanově verši:

    Jak jen z tvého piva (mycelia) Indi (Poláci) upijí, zahrnou tě milióny rupií (zlotych).
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    OMNISLASH: uf, my :-\
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BRAMBOREENA: parada! prvni krok k tomu, aby mycelialni penta/hexalogie ovladla cely svet a mi se po audio verzi dockali spickovych peti/sesti celovecernich filmu s hollywoodskym rozpoctem :-D
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Pa-rá-da. A Joanna má potenciálně práci a důvod jezdit do Čech na několik let dopředu :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak už je to domluvené: Jantarové oči vyjdou v Polsku. Dohodla jsem se s nakladatelstvím Stara Szkola, které vydává samé české věci (Viewegha, Ludvíka Vaculíka, Bočka a tak). V kontaktu jsme už asi půl roku, důkladně jsem je varovala, že kniha je sci-fi a obsahuje záludné houby a já se je nebojím použít... ale řekli, že vědí a že se taky nebojí. Rukopis před tím půlrokem dostali, tak snad tuší, do čeho jdou :D Překladu by se ujala Joanna Czaplińska, obálku by přebírali českou, termín vydání do roku 2019. Teď jsme ve fázi, kdy jim posílám podepsanou smlouvu na papíře, ale její obsah už je domluvený po mailu. Na světě samozřejmě nic není nikdy jisté, taky se mi už stalo, že jsem měla podepsanou smlouvu v ruce a rukopis v sazbě a kniha nakonec nevyšla, ale jaksi je to pěkný první krok k tomu, aby se to třeba případně doopravdy uskutečnilo.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NoFood is undeniably SF by that measure; the stories are driven by developments like Total Gastric Bypass and the mycelium network.
    Savoy Truffle :: Reviews :: James Nicoll Reviews
    http://jamesdavisnicoll.com/review/savoy-truffle
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    OMNISLASH: To bude určitě někdy v době, kdy se bude psát sedmička :).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RIP: Já si stejně myslím, že tady se vyloženě promrhal potenciál. Bavila jsem se tehdy představou, že by to byl hezký způsob, jak dostat do Zeměplochy Járu da Cimrmana...
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    KAVEN: jsi odvážný .... parní stroj.... ehmmm pravda používá se i dnes, jen nevím jestli to přežiješ...už vidím v šestém dílu n~Kavena v kádi :-)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    jen takova informacni.. petka se nejspis zacne zpracovavat do audio podoby teprve az s sestkou, coz?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LASHANA: Ale ten se hrál na zařízeních poháněných parním strojem
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    Bramboreena existovaly, minimálně vlk s vajíčky :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: Když já to psala, žádný hry ještě NEEXISTOVALY! Celé lidstvo tou dobou teprve vznikalo.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: "Go maim" je pěkný anglický povel do nějaké brutální hry :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Jj, floraín Sargisat~tej~lietar~go~maim~greo - těmi, kteří by případně třeba mohli být líní to vyslovit, familiárně zvaný Sargo.
    Za ty roky jsem nějak vyměkla, lodní össein je mnohem jednodušší.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Zelenej chlap v první knize? Marně jsem dumal o kterou postavu z Jantarových očí by mohlo jít. Ale už mi došlo že to je z pomezí Eternaalu.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Ále, chlap - ženská, co je to proti nekonečnu vesmíru. A zelenej je právě úplně nejlepší. A co víc, je to dědičné - zrovna tuhle mi G. oznámil, že se ve skutečnosti živí těma malinkatejma kuličkama, co jdou ze sluníčka :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam