• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GENTIANA:
    Byl jednou jeden domeček,
    v tom domečku stoleček,
    na stolečku mistička,
    v té mističce vodička,
    v té vodičce rybička.

    Kde je ta ryba?
    Össean ji obětoval.

    Kde je ten össean?
    Houby ho sežraly.

    Kde jsou ty houby?
    Lucas je vypil.

    Kde je ten Lucas?
    Mezi Loděmi.

    Kde jsou ty Lodě?
    Jejich pramáti je pustila k vodě.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: houby ho dostaly.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    LASHANA: ja sem jeste opacko nezacla. Cekam, az tzady Bramboreena bouchne sano, ze dopsala posledni tecku!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KASUMI: jj, Martin Pilař (šéf OneHotBook) mi před měsícem volal, jestli mu můžu poslat rukopis šestky, aby to udělali naráz, tak jsem mu řekla, že to má 580 stran (to už teď neplatí) a ještě to není celé... načež se ozvalo zalapání po dechu, a pak tupá rána a ticho na lince.
    Tak nevím, jak si to vykládat...
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    KASUMI: obavam se, ze z ni budou delat audio az ve chvili, kdy ji budou moci nahrat i s sestkou. takze si jeste pockame :-(
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja ted dokoncila 4 audiem
    A petka neniiii :(
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LASHANA: Nikdo mi nezabrání přečíst si to třeba třikrát!
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    Vážně už to čtete znovu? Není to moc brzo? Já jen, že na argo píší, že to vyjde koncem června, ehmmm no jo jenže obálka zatím není, ze zkušeností už víme, že když je obálka, tak kniha bude vydaná za měsíc.... a za měsíc se to pohodlně sfoukne :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Já jsem v půlce trojky :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Tak jsem najel plnou rychlostí na opáčko. Už jsem na začátku 2ky. Je to skoro tak dobrý jako poprvé :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    GENTIANA: Ah, I get it now! Na me musis pomalu, jsem trochu autista obcas... :)

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BOB_GALLOWS: nadsázka, nadsázka.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    GENTIANA: Nevim, co to znamena "vsichni", ale imho primerena homo-jizda byla v petce a dal to, doufam, uplne pokracovat nebude... Nebo jen v nasi latentnich homoerotickych fantaziich (Perthün Pride, gay klub v tom Aštarově věžáku, kdo vi co za zrudnosti jsme tu jeste vymysleli, Bramboreena musela dost koukat, jakym morbo-bizzárem jsme byli schopni okorenit uz tak dost silny pribeh :).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BOB_GALLOWS: Homojízdu očekávají všichni už od druhého dílu, i to, že Fionu potká něco kreativně ošklivého.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    ... A jakpak asi dopadne chudak Kamele. Z nekterych stripku si skladam mozne zakonceni pribehu (i kdyz verim v prekvapeni), ale u poustevnice v ulite mam vakuum, cerno, prazdno, nevim. :)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    To ma tolik vrstev, prestavam fnukat s odsalujicim se termitem... ctu znovu a nelituju. prozivam to zas jinak.

    Cýregal nebo Pinky mi jsou sympaticti, zacal jsem nenavidet Fiónu a Travise. intenzita meho ambivalentniho WTF vztahu se Starym panem prijemne sili.

    A skoro je skoda, ze se Lucas s Ashem brzo rozkmotri, takova bezva dvojka :) No za dve knihy bude homojizda vlastne, jee to mame casu, nespechame... slast :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    How Fungi Saved the World — Feed the data monster
    http://feedthedatamonster.com/home/2014/7/11/how-fungi-saved-the-world
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    625. Ano, 625. Ale kdo dá 700??? Aááá, támhleta paní v zadní řadě, co se na nás tak upřeně dívá :).
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    BRAMBOREENA: moc to neškrtej, když už se na to tolik těšíme, tak ať ta kniha aspoň dva dny vydrží :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Aktuální počet stran: 625. Nepřibylo tolik, protože taky pořád škrtám, ale jsem přisátá ke klávesnici, nadávám na všechny akce, kvůli kterým ji budu muset opustit, a když děti chtějí jíst, tluču je pantoflem. Naštěstí je jim jednadvacet a podobně, tak to berou stoicky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A ještě Pegascon, kam jedeme s Františkou Vrbenskou:
    http://multiverzum.sk/pozvanka-na-pegascon-2018/

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam