• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Lucinko, když to budeš škrábat, bude to akorát horší.
    VANEK
    VANEK --- ---
    RIP: A lingvinista specializovaný kuchař/barista.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Přesně :D Plus tam někdo okamžitě do komentářů psal "odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim lingviníkum."
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: To je jasně typ temperamentu - cholerik, melancholik, flegmatik, sangvinik a lingvinik. Představuji si ho jako flegmatika, který se změní na cholerika jakmile zahlédne gramatickou chybu.
    RIP
    RIP --- ---
    Ligvinik by mohl být milovník italské kuchyně se zaměřením na linguine!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Zrovna mi přeletělo přes facebook... to možná zdejší tvůrci slovníku ocení :D

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ARGANNAH: Tak mi tak v mysli vyvstala představa top manažerů Warner Bros, jak se po práci sejdou a hrají si na Vilmu Kadlečkovou ...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Těch je sedm. To jen filmaři si zahráli na Mycelium a rozdělili poslední svazek na více dílů. :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Bel-Shamharoth je mocný.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KAVEN: Wow
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a Johnakův Sektor Hirano má taky osm dílů... no jo, jsem trapná, opičím se :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HARALD: A těch je dokonce taky osm, žejo? To číslo je nějaký zakletý :D
    HARALD
    HARALD --- ---
    BRAMBOREENA: To samé platí třeba o sérii Harryho Pottera. :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Takže össenský slovník je k dispozici tady: https://1drv.ms/x/s!AuVdiftnloLhg_kmdCUW16M8_foZhA?e=Yg3tby . Spolu s nějakými komentáři, ve kterých je jak jsme k tomu došli.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ona ta gradace vzniká úplně přirozeně, já o tom světě na začátku taky skoro nic nevěděla. První díl teď na mě působí jako taková lehká skica tužkou, zatímco osmička už je olejomalba s několika vrstvami pastózní barvy; na to aby měl člověk majzlík a škrabku na brambory, kdyby se tím chtěl prohrabat :D (Disclaimer: tohle nemá nic společného s "kvalitou" - nemám ponětí, jestli je osmička "lepší" nebo "horší" nebo jestli to celé vůbec za něco stojí, povedená skica klidně může být "hodnotnější" než monumentální třímetrové plátno pomateného mazala; mluvím čistě jen o míře ponoření do toho světa a promoření textu reáliemi). Dostat někdo osmičku jen tak bez přípravy, tak to fakt nerozdejchá :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Já se musím připojit k PEGA a HARALDovi - beru to úplně stejně. K tomu přispívá i skutečnost, že v prvních dílech je skoro všechno záhada, a i Lucas (natož ostatní) se k tomu dostává z pozice vcelku normálního pozemšťana. Takže tu postupnou gradaci prožívá současně Lucas i čtenář - oba si postupně zvykají, že se věci dost mění. Podle mě je to úplně supr.

    Slovník - děkuji a rdím se. Odtajníme ho co nevidět, akorát tě ještě poprosím o něco v poště.
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: Přesně, jak píše HARALD. Já to vnímám také jako příjemnou gradaci a těším se na strhující závěr :)
    HARALD
    HARALD --- ---
    BRAMBOREENA: Vidíš, já bral postupnou proměnu stylu jako autorský záměr, který vnímám velmi pozitivně. Postupné přitvrzování co se týče děje, slovníku i náročnosti na znalost světa umožňuje čtenáři se propadat do toho světa příjemně postupně. U každého dílu jsem už pak posun očekával a těšil se na něj. Třeba vnímání Ürümäe v prvním díle a v dílech posledních jsou zcela odlišná kafe. Ber ten svůj vývoj pozitivně. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam