• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak tohle mě zaskočilo, podobnými slovy se svolávají demonstrace. "Příští pondělí na Letné, ukážeme vládě že má rezignovat a zajistit levnější benzín ..." :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo, ještě... Příští pondělí na Letné: https://www.facebook.com/events/1069199157395773
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Nevyjdou nějaké e-booky? Tady by se třeba hodilo info.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: "Mykokompozit", to je ale blbý slovo... :( kokokokodák! Ale jinak to samozřejmě nemá chybu, houby rulez!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RICARDERON: "Mykokompozit je vhodný k izolaci obvodových zdí, podlah i střech."

    ..takže na clony, akorát se to boji říct veřejně, protože psychotronika ještě nevstoupila do mainstreamu?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Je to tu.

    Mladí experti vyvinuli materiál budoucnosti. Mají s ním velké plány - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/projekt-samorost-testy-financovani-investice-vyzkum.A230913_095605_podnikani_sov
    MVEK
    MVEK --- ---
    XCHAOS: Oni i v té Berušce se tomu vyhnuli, nakonec o tom hrdina pořád ani po určitém finále neví, jen jeho milá:-).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MVEK: on hlavní záporák, ze kterého vypadne "I am your Father" je tak trochu archetyp :-)) (ještě, že Mycelium z tohohle stereotypu zajímavě uhnulo stranou...)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Tajemná bytost houba - Nedej se! | Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/222562248420015/
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Když tu MVEK nedávno zmínil Kouzelnou berušku a černého kocoura, tak pro zajímavost: https://youtu.be/B6XLsHRGaHA?si=ZqVCRlBzd_0M8xkS&t=278 . Tahle scéna (cca do 4:40 - 8:30) mi svou atmosférou silně přípomněla Pinky, Gilesem pozvanou na šálek gömeršaülu :-)

    To jen jako ilustrace k tomu, že Gabriel Agreste má jistý hildebrandtovský nádech.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    HARALD: BTW vypěstovat houbu i s plodnicí na petriho misce bývala prý docela frajeřina. Výzkumníci se už asi naučili, jaké finty jsou k tomu potřeba, ale i tak smekám! ;)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HARALD: Pardon, já totiž zapomněla, že automatické náhledy na Twitter už nefungují (fungovaly, že?) a posílala jsem to z mobilu
    HARALD
    HARALD --- ---
    HARALD: No jo. Nepopsaný odkaz na Twitter. Ne každý takové příspěvky rozklikává. Myslím, že to bude řadě dalších příjemnější takto.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    HARALD: Idle před dvěma příspěvky dával přesně na tohle odkaz :-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    Houba vypěstovaná na petriho misce, krásně tak můžeme vidět jak ve skutečnosti vypadá. Její podstatnou část totiž tvoří mycelium, které běžné nevidíme a je ukryté v půdě. To co jsme zvyklí označovat jako "houba", je ve skutečnosti jen její dočasná část - plodnice. Autorkou fotografie je Aimee Cornwell.

    Mycelium (podhoubí) je shluk vzájemně propletených vláken, charakteristický zejména pro houby a některé bakterie. Vlákna mohou být rozdělena septy (přepážkami) na jednotlivé buňky, nebo tato septa chybějí a celé mycelium je tvořeno jednou buňkou. Mycelium pronikající půdou se nazývá mycelium bazální (vegetativní); část nad půdou je mycelium vzdušné nebo reproduktivní (tvoří-li spory).

    Kabinetní kuriozity@Facebook

    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Hele, na Palmknihách už jsou k dispozici "Mycelipedie" a "Mycelium - Povídky". :-))
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    MVEK: letos jsem měla příměstský tábor na téma Berušky, bylo to fakt super, všichni účastníci byli fanoušci :) a ta paralela se mi líbí (a teda když jsem na závěrečném UV vystoupení tančila s rukavičkami a kravatou Gabriela, resp. Lišaje, tak mě fakt překvapilo, že se mi dostalo od děcek adresného potlesku a požadavků na společnou fotku :D))

    proč to říkám: Gabrielové/Gilesové zjevně mají své kouzlo :D
    MVEK
    MVEK --- ---
    KAVEN: Napíšu soukromou zprávu. My seriálu propadli kvůli dceři a zhlédli vše letos.

    Nicméně jo, je to nucené, ale přece jen oba svého otce nenávidí a vidí jako monstrum:-).
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    MVEK: Já jsem docela fanda kouzelné berušky, resp. býval jsem asi tak první tři série, pak už mi přišlo že to točí pořád dokola a zbytečně ta odhalení oddalují. Poslední série jsem už nesledoval ... přišel jsem o něco? Už je to zakončené?

    Nicméně máš pravdu, že Gabriel Agreste se Gilesovi opravdu trochu podobá, to mě nikdy nenapadlo :-) Ale s tím Adrienem a Lucasem už je to přeci jen trochu nucené.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    tady se zda ze neco melo byt zastaveno a nebylo:

    "harvesting our suffering to sate the hunger of gnostic entities beyond your comprehension"

    [QWWERTY @ oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam