• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    UNREALONE: barota rukavovita, kdo to proboha vymysleli a cim byl zfetovanej?
    Ale je to docela hezka kytka.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    E2E4: já si nedávno vzpomněl na karwil když jsem četl o tomhle
    Barota rukávovitá – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Barota_ruk%C3%A1vovit%C3%A1
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Karwil?

    Scientists find desert moss ‘that can survive on Mars’ | Mars | The Guardian
    https://www.theguardian.com/science/article/2024/jun/30/scientists-find-desert-moss-that-can-survive-on-mars
    CHRISTOF81
    CHRISTOF81 --- ---
    Na Pálavě se našla vzácná houba, která zatím rostla jen v Severní Americe — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/na-palave-se-nasla-vzacna-houba-ktera-zatim-rostla-jen-v-severni-americe-350775
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    We identified a novel biology-based solution to the in situ production of usable structures for space exploration: using fungal mycelial (myco) composites to grow structures off-planet, from habitats to furniture to tableware. As a living material it has the potential to self heal, self replicate, be bioengineered, and enhanced with materials such as metals and melanin.

    Spencer Artisats se hlásej do konkursu!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Česká mykologická společnost sídlí přímo naproti kostelu pražského Jezulátka. náhoda? nemyslím si.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    myko jede

    Soutěž: Hravý houbový zpravodaj Myko | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/kultura/literatura/knizni-soutez-myko-kompletni-zpravodaj-ze-sveta-hub_2406241431_kro
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jé Marie Ladrová dělá ty troudníkové klobuky!

    » Čepice a objekty z choroše
    https://marieladrova.com/objekty-2/objekty-z-chorose/

    ZCR
    ZCR --- ---
    BRAMBOREENA: ale takové zlo v trojobalu, hm hm!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: Viděla jsem včera, jj, houby jsou zlo :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    našli v plicích hubku a pojmenovali ji Aspergillus hubkae na počest českého odborníka Víta Hubky z Mikrobiologického ústavu..

    V plicích pacienta z Íránu objevili novou houbu. Pojmenovali ji po českém vědci - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-v-plicich-pacienta-z-iranu-objevili-novou-houbu-pojmenovali-ji-po-ceskem-vedci-40475810
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Lidské k lidskému v antologii trosky země mohu doporučit, překonává vysokou laťku fanouška Mycelia. ;)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    VANEK: nova generace s novym amaterismem 😁
    E2E4
    E2E4 --- ---
    VANEK: jako přímý účastník oceňuji přesnost a smysl pro důležité detaily!
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    BRAMBOREENA:
    Nenechali přivázat šňůru, jo? To je omezování svobody projevu...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Hele, proti těmhle evangelíkům jsme nespoutaní všichni; paní kazatelka a starší se snaží ze všech sil přiblížit nám neznabohům, ale v těch řadových ovečkách to je jak v koze.

    Chtěl jsem ještě dvě věci. Jelikož jsem se dnes stravoval nepravidelně, uvítal jsem, že pak vytáhly dva talíře "chlebíčků" -- a jelikož se Češi samozřejmě upejpali a než jsem se rozhýbal, paní starší nám je donesa až pod nos. (Hladové krmiti!) Tak jsem si jeden, z půlky toastového chleba (evangelicky racionálně podélně, ne excentricky britsky úhlopříčně) s díky vzal; byla na něm šunka a okurčička, tuším i sýr, a až nečekaně neevangelicky hříšné množství másla -- ovšem v tom byla potíž: zjevně do poslední chvíle byly v lednici, takže zejména to máslo studilo do zubů, a chuť oblohy také neměla šanci rozvinout chuť a stát se něčím hříišnějším než jen bilkovinným ukojením hladu. Přátelé, kdybyste kdo kdy organizovali podobnou akci, neudělejte takovou chybu, nechte je klidně půl hodiny odpočnout v pokoji (a jeho teplotě)!

    (A abych si furt jen nedělal srandu z dobrých lidí, už jsem to zmiňoval osobně, ale nebyla příležitost tobě (prodalas něco?) ani organizátorkám: tříkrálová Rybovka bohužel už předloni tam byla moc krásná, užili jsme si to celá rodina. Ale na tu měli Lidovou muziku až z Chrástu -- a narváno, přijel i Jan Rejžek, který je jejich hlasitějším, ale pozdějším fanouškem než já. Dnes na zpěvy ať už z Taizè, nebo nového Evangelického zpěvníku, v závislosti na verzi pozvánky, jsem se necítil.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Ona je Vilma taková veselá? :D
    Každopádně je to boží reportáž, s odstupem se teprve můžu zamyslet nad tím, co jsem to tam napovídala :D Ještě jsi zapomněl zmínit, že mě nenechali přivázat prádelní šňůru na tu divnou pravoúhlou ozdobu, co tam mají nad oltářem.
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Cestou do mikropivovaru nebylo lze nezaslechnout od skupinky (patrně) farníků, i když bych samozřejmě nikdy vědomě nešpehoval a rychle jsem je předešel, ale byl to hlas zezvučněný sborovou praxí a nestydící se za svou víru: "... já myslím, že to je bohémka, to je vidět už z toho, jak maluje, ona je taková nespoutaná..."
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Pardon, samozřejmě ne S., mně už ten Němec zaměňuje písmenka i celá jména mezi mozkem a prsty.

    Zatím pořád výklad o antologiích, to si jistě všichni umí představit.

    "Abychom stihli ten další program, tak už pomalu..." Dotazy zdá se --- ale ano: "Kterým směrem se vydáte v tom dalším cyklu, který máte v plánu?"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam