• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    KABIS
    KABIS --- ---
    MUI: tak umela sladidla jsou prasarna vseobecne znama...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SIVER: to uz fakt nevim, ty nejvetsi presly uz kdysi davno s paleem
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    MUI: me to zajima, napis do posty i me pls:)
    SIVER
    SIVER --- ---
    FRONEMA: po jaké době? si přestala mít chutě na sladké?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: sacharidy ti fakt neodhadnem kdyz nenapises kolik a jake zeleniny, ale obecne to vypada ok, uvidis jak pujdou dalsi dny
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak jsem nakonec dneska měla:
    jogurt bílý, 150g, + mandle a lněné semínko, káva s mlékem
    hrst mandlí
    sojové maso se zeleninou v sýrovo-smetanové omáčce
    kešu oříšky, káva s mlékem
    1 ks grilovaného hermelínu se zeleninou, cola light
    k pití celý den voda ochucená citronem


    Kolik to může být odhadem sacharidů? Není to hodně low carb?
    Unavená jsem se celý den necítila, chuť na sladké jsem měla jen jednou odpoledne, ale s kávou to přešlo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: to je ale dost slabej článek. Zhruba tak na úrovni ženy.in

    Cukr není toxický a závislost je něco trošku jiného. Nukleus acumbens se ti aktivuje při orgasmu, na povedeném koncertě, při dobrém vtipu a nebo při pohledu na oblíbené paleo jídlo čekají na stole.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    bylo vedle v paleu, ale myslim ze je to velmi relevantni i tady http://fitplan.cz/co-skutecne-potrebujete-vedet-o-cukru/
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    FRONEMA: zakladni inspirace je odsud:

    Pixynergia » Rychlé květákové karí
    http://pixy.cz/pixynergia/2012/07/17/rychle-kvetakove-kari

    (karí pastu volim budto bez cukru, pripadne si udelam vlastni)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: díky za odpověď. Maso nicméně nepřipadá v úvahu.

    DOCKINEZ: sojového masa plánuju aspoň těch 50-60 g, možná i víc. Tofu cca 75 g.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    DOCKINEZ: jak delas kvetakovy kari? to zni dobre...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ECLECTICA: mne to prijde v pohode, ale bez udani mnozstvi napr. toho sojovyho masa a tofu si nedokazu udelat predstavu. U mne to dneska vypada nejak takhle:

    snidane: lucina :)
    svacina: jablko
    obed: hermelin 120g, chilli, rajce
    svacina: zatim neresim, ale nejspis olivy
    vecere: zeleninovy salat se ztracenym vajickem nebo kvetakovy karí (jeste uvidim)

    V kazdym pripade mam po vynechani podstatny casti sacharidu vseobecne daleko mensi hlad, takze mi to v pohode staci.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    FRONEMA: asi bych si k tomu masu od kolegyní musela přinést nějaký přídavek mno...bude to zkrátka ještě trochu řešení, ale tak nějak se to udělá.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Tak jsem docetla http://www.amazon.co.uk/The-Science-Carbohydrate-Living-ebook/dp/B005CVV2AE
    Je to naprosto vyborna knizka, ve ktere se dozvite odpovedi na vsechno co vas muze v souvislosti s low carbg a ketozou zajimat Resi tam proc i jak. cituji a komentuji mnoho studii, popisuji jak funguje spalovani i vse kolem, je tam i kapitola receptu a ukazkoveho jidelnicku. Cist to muze i clovek ktery je jinak laik, ale jeste prinosnejsi to bude pro lidi ktere uz maji v tomhle ohledu nejake vzdelani (obzvlast doporucuju Cornele, usetrili bychom si mnoho diskuzi ktere nas tu jeste pravdepodobne cekaji. Nekolikrat tam vylozene mluvi k doktorum.)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CAMELLA: takovy bezne vypadajici jidlo je treba maso s fazolkama.. nicmene vetsi problem budou ty obedy od ostatnich, kdyz si das jenom maso z normalni porce, tak je to asi malo...

    ECLECTICA: nemam uplne v oku, co resne jak je, ale rekla bych, ze bys klidne mohla pridat na tuku, doufam ze aspon ten jogurt bude plnotucnej, a to mleko v kave taky, vejce udelat na masle, atd. osobne bych jeste vymenila sojove maso a tofu za realne maso...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Na zítřek plánuju:
    Snídaně: bílý jogurt + semínka (lněné, dýňové) a mandle, káva s mlékem
    Svačina: sýrová rolka s lučinou 1 ks + kousek papriky
    Oběd: sojové maso na zelenině a smetaně
    Svačina: káva s mlékem, jablko
    Večeře: vejce na cibulce 2 ks + tofu, zelenina

    Není to pro začátek moc radikální?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    máte někdo nápad, jak řešit low carb když potřebuju cca 4x do měsíce uvařit oběd sobě i ostatním, plus zbylé všední dny vždy vaří některá kolegyně? Máme v práci nastavený obědy takto komunitně, nechce se mi to uplně nabourávat - už jsem kolegyně připravila na to, že když přinesou maso v omáčce s bramborem/rýží, tak si dám jen to maso...ale když přinesou rizoto, pizzu, těstoviny, tak to je docela blbé :)
    Plus teda navíc jedna z kolegyní nejí nic s pacičkama a vepřové a navíc skoro nejí tuk...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MUI: navrhla bych nahradit bananem nebo jablkem, ale vim, ze na schuzich je casto koukano na jedeni ovoce jako neco min vhodneho nez na jedeni muffina...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: do toho se da asi skocit po hlave bez vetsich problemu, s tim, ze ze zacatku bych, byt tebou, neomezovala nijak mnozstvi zeleniny, a v pripade ze bys mela chute a pocity ze je to na nic, tak snedla i nejaky kus ovoce. a az ti v tom bude prijemne treba tyden, dva v kuse, tak se pripadne zabyvat tim ze treba ovoce omezit uplne, pripadne kolik jake zeleniny jist.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: to mi nějak vypadlo, ano.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam