• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAGUMI: vyvazeny znamena co? :) 1:1:1 asi ee.. Zkusim nejdriv jeste trochu teda shodit a pak nejaky sacharidy pridam podle mnozstvi namahy, jsem na to zvedava :) jinak me to totiz zadim docela vyhovuje :)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KABIS: Dietou s vyváženým množstvím sacharidů, bílkovin a tuků :-). Někomu low-carb vyhovuje víc, někomu míň, v určitých situacích se to dá použít jako dobrý prostředek k dosažení konkrétního cíle, ale určitě to není nic samospásného.
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAGUMI: a jak se to neco mezi resi pokud nechces byt vylozene v keto? Jedu primal, na marksdailyapple mark doporucuje pridat 100g sacharidu na hodinu cviceni, ale to nevim jestli jde ruku v ruce s tim, ze chci shodit jeste par %bf
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    MAGUMI: jj, asi to tak budu muset delat...naposled jsem se takhle vycerpana citila, kdyz jsem mela napichane protihladove cinske jehlicky a jedla asi 1000 KJ denne
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    LEONKA: Co se týče sportu, existují studie, které ukazují, že adaptace na tuk jako primární zdroj energie může být výhodná pro ultravytrvalostní sportovce; bez sacharidů se dá podle mých zkušeností docela dobře obejít i v silově-výbušných sportech, kde tělo jako hlavní zdroj energie použije ATP a kreatinfosfát (powerlifting, vzpírání). Ale u aktivit, které jsou "mezi" a kde tělo využívá jako primární zdroj energie glukózu ve svalech, nízkosacharidová dieta významně snižuje výkon. Existuje ovšem i varianta ketogenní diety, které se říká "targeted ketogenic diet", a která spočívá v tom, že sacharidy přijmeš v malém množství před a po sportovní aktivitě, to by ti možná vyhovovalo lépe.
    KABIS
    KABIS --- ---
    LEONKA: chodim 2x tydne na treninky krav maga a ty vetsinou jezdim na lacno a jsem v klidu. Ale pokud pred tim snidam tak treba 2 vejce do ztracena se zakysanou smetanou, zelenina a kousek sunky nebo slaniny, pripadne smetanovy jogurt s orechy (to teda ted ne, chci jeste trochu zhubnout) a s trochou ovoce, nebo michana vajicka s kouskem avokada a zase zelenina...
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    tak jsem vcera neutahla trenink beach volejbalu....utavila jsem se po 20min, ackoli normalne zvladam 2h...je teda fakt, ze jsem primo predtim nejedla, ale to jsem nedelala ani v dobe pred low carb...co jite pred sportem, abyste na nej meli energii?
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    ha, tak uz to vidim, spenat je non-starchy, supr
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    KACERR
    KACERR --- ---
    ja myslim, ze spis nez to jestli je inzulin spatnej (souhlasim, ze neni, akorat je asi dobry byt si vedom toho, ze je potreba s nim zachazet tak, aby nedelal neplechu) resime ten debilni clanek ;-) (na kterym jediny dobry je ten titulek), a abych nekecal, tak mozna i nektery ty studie na ktery se odkazuje (nestudoval jsem je ovsem), nicmene zavery z toho vyvozeny jsou pritazeny za vlasy prevelice.
    KACERR
    KACERR --- ---
    asi jsem se uplne netrefil s insulinovou reakci na proteiny (pouze), zrejme bude vetsi nez velmi mala, ale stale vyznamne nizsi nez na sacharidy

    ovsem to tvrzeni ze proteiny + sacharidy = nejvetsi insulinova reakce, to si pamatuju dobre, ovsem neznam uz moc podrobnosti o tom, jak moc to ovlivnuje pomer sacharidy:proteiny (jestli staci ke steaku prihodit par brambor a inzulin jede, nebo jestli tech brambor ma byt hodne a steaku jen sousticko)

    nicmene diky za upozorneni (v mailu), nicmene z toho doporucenyho clanku: http://suppversity.blogspot.cz/2012/06/whey-more-insulinogenic-than-white.html mi uplne neni jasny co je vlastne zaver?
    KACERR
    KACERR --- ---
    tak jsem ten clanek rozecetl a pripadne mi FAKT SPATNEJ
    a to si myslim, ze jsem dost otevrenej ve smyslu jestli high carb / low carb, nebo high protein, nebo cokoliv .... jsem ve stadiu, kdy zjistuju informace a snazim se tomu porozumet

    ty MYTHS, ktery on tam bori jsou bud totalni nesmysly, nebo neco co vypada jako neco co je soucasti low carb "hype", ale ve skutecnosti je to trochu pozmeneny (vstupni podminky, nebo zaver co z toho ma vychazet).

    napriklad uz driv jsem se docetl o reakci inzulinu na koncumaci stravy:
    tuky : velmi mala
    proteiny: velmi mala
    sacharidy: velka
    sacharidy + proteiny: vetsi nez sacharidy

    takze pan udela "low carb" jidlo 75g cukry + 75g proteiny a zjisti, ze po tom je nejvetsi hladina inzulinu, na argument ze to neni "low carb" argumentuje tim, ze to je jedno, ze to srovnava s jidlem, ktery je mnohem vic "carb" - 150g sacharidu

    nevim jestli se mi to chce cist dal,
    prosim neco lepsiho ;-)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MUI: taky si myslim ze to neni presny, ale prislo mi dobry sem dat i neco jinyho nez davam vetsinou, uz jen k vyprovokovani tehle diskuze
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: a inzulín je špatný? Mohl by se propříště vyhlásit boj třeba kortikoliberinu nebo erytropoetin?

    Problém nastává, pokud jsem si kombinací nezdravých návyků vypěstovala metabolický syndrom, ne?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    jeden clanek ktery haji spis druhou stranu (at jsme tu vyvazeni) o tom, ze insulin neni az takove zlo
    http://weightology.net/weightologyweekly/?page_id=319
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KABIS:
    KACERR: resi to tam spis povsechne, jaky je vliv insulinu na moznosti pouzivani ruznyho paliva, nezabredava moc do biochemie.
    KABIS
    KABIS --- ---
    FRONEMA: je tam reseny lowcarb pro ty nevytrvalostni ale spis explozivni sporty?
    KACERR
    KACERR --- ---
    muzes z toho vypichnout nejaky dulezity veci? ja se na to vyhledove kouknu, ale at mam predstavu o cem se tam mluvi
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Videos & Presentations | Art and Science of Low Carb
    http://www.artandscienceoflowcarb.com/videos-presentations/

    ted jsem zkoukla tech prvnich pet videi, je toprednaska Volka, je to +- zakladni povidani o tom, proc je low carb dobry pro sportovce, doporucuju
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KACERR: tak jsem si to konecne precetla a teda ten pribeh toho maratonce nevim nevim, nikde se tam nezminuje ze by poctive doplnoval sodik a draslik, a to co popisuje ze se mu stalo je presne to co phinney a volek ze se stane kdyz budes mit v tomhle nedostatek. nechci delat moc chytrou, ale mne to nepresvedcilo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam