• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    RUM
    RUM --- ---
    DEMONOFANARCHY: jj z banggood to mám objednaný už týden. posílali mi ještě navíc nějakej kupon, tak to vyšlo na 466 Kč. Jako počítám, že tak do konce května žádný pořádný využití pro nebude :D mám z aliexpresu objednáno asi 10 kousků příslušenství a to chvíli pocestuje :-)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    tak mi4 uz je doma:) naprota spokojenost:)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    RUM: Tak jsem ji vzal taky no, jen jsem teda nasel ze gopro pouzdro mi na to nebude pasovat, tak to bude radost sehnat pasujici

    Xiaomi Yi Sports Camera Unboxing
    https://www.youtube.com/watch?v=VG3MvA0MrMI
    RUM
    RUM --- ---
    EAT_ME: xiaomiforsale.com odtud to máš do 2 dní doma, klidně i na dobírku, jestli chceš
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    RUM: Neobjednával si z IBuyGou? Vyplatí se to?
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Někdo kdo už chvíli používá Yi? Dojmy?
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    BUCCI: Děkuji, tu možnost jsem přehlédl, a že jsem tušil, že miui to někde v sobě ještě má :)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    VLAKODLAK: Jojo, je to v nastavení aplikace downloads. Včera jsem to zjistil po asi měsíci. Byl tam v mým případě přednastavenej limit 1 MB.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    VLAKODLAK: čeká to, protože na play to sice povolíš, ale MIUI má vlastní mechanismus, je to v ve stažení, nastavení, tam je limit (standardně tam je tušim 10 nebo 50 MB - větší pak stahuje jen přes wifi... ale vypnout to lze, takže no problemo
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    VLAKODLAK: Jenom teda trapně dodám, že pokaždé, když třeba v googleplay chci něco stáhnout a ono se mě to zeptá, jestli chci přes data nebo jenom přes wifi, tak dávám, že chci přes data a stejně to pak na tu wifi čeká :(
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    Kde se prosímvás dá nastavit, aby při stahování větších souborů nečekal telefon na wifi a prostě jel skrze data?
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    RAINBOF: Dyť já vim, dřív jsem to všechno sledoval a trávil noce zkoušením nightly buildů, ale jak to člověk chvíli přestane hrotit, tak ví za chvíli zase hovno, známe...

    md5 sedí s info na stránce mirroru miuios.cz, tak snad. Dám vědět. Zatim díky.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LAKSHMANA: oni se tu kluci snažej jen jsou občas unavení dokola stejnými dotazy a to víš pondělí, venku hnusně...

    (nepochybuju že i v real životě jich mají mnoho)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    RAINBOF: Bezva, dík. Konečně někdo, kdo si dá tu práci a poskytuje vyčerpávající a opravdu použitelné informace.

    Zkusíme tedy tohle... :-)

    MIUI CZ&SK • MIUIv5 4.12.5 OFFICIAL RELEASE
    http://miuios.cz/viewtopic.php?f=230&t=6900
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LAKSHMANA: ale je to unoffical. Jinak stejný název soubor není zárukou toho že to je skutečně ona. toho je zárukou pouze stejná md5/sha1 a velikost*.

    MIUI CZ&SK • MIUIv6 OFFICIAL RELEASE
    http://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=253&t=8658

    ted koukam že tu SE verzi tam maj taky. V každym případě je to oficial release kterýmu bych třeba já věřil.

    SE verzi jsem nikdy nezkoušel a nejsem si jist zda bych do ní vůbec šel. Bral bych klasiku.

    * okénko k MD5, MD5 je kontrolní součet který by neměl být stejný pro dva různé soubory stejného kontextu (tedy napriklad pro dva word dokumenty). Takze pokud sedi MD5 a velikost můžeš říct s velmi velikou pravděpodobností že se jedná o soubor nezměněný po cestě.

    jak to ověřit ? md5 (jinak též md5sum) bývá uveden jako dlouhé číslo například:
    63cb52403353f2daa7268263a26c068a  xiaomi.eu_multi_aries_5.4.10_v6-5.0.zip


    stáhneš si soubor který chceš ověřit a pomocí některého z nástrojů na výpočet součtu ho ověříš. Pokud je vypočítaná hodnota staženého souboru stejná jako ta která je na webu máš (téměř) jistotu že jsi stáhl to co připravil autor.
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    LAKSHMANA: Tady je uvedená jako FINAL MIUIv5

    MIUI Weekly ROM Releases | Unofficial International MIUI / Xiaomi Phone Support
    http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/


    Ale to by mělo být ok, ne?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LAKSHMANA:
    tak to je jednoznačně nějaký mod. Ta tlačítka jsou od nahrávání hovorů :) po hovoru se rozhodneš zda si ho chceš uložit nebo ne.

    Osobně bych ti doporučil zkusit to přehrát na ofiko MIUI CZ z MIUIOS. v zásadě je fuk jakou tam nacpeš, určitě jdi cestou že to celé wipneš a nahraješ znovu. Protože co ta původní rom obsahovala "navíc" za poklady nevíš.

    Ještě k samotnému tématu romek "odněkud" z internetů bych poznamenal že je to stejný problém jako s craknutými windows, většinou v tom bývá backdoor takže ti celkem reálně hrozí že je telefon členem nějakého botnetu, může ti snadno ukrást číslo kreditky, zduplikovat údaje do bankovnictví, zavolat v noci na nějaké drahé číslo, nebo ti vyluxovat účet. (skryje ti sms o převodu a přepošle ji majiteli a tím získá autorizační kód).
    Nebyl bys ani první ani poslední.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam