• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKDRAGONUmění jak vést partnerský vztah
    Táto diskusia vznikla za účelom zdieľania názorov, postrehov, skúseností a vlastných osobných filozofií v oblastí vedenia vzťahu. V dnešnej dobe ľudia venujú veľa času, snahy a energie škole a práci, ale tak málo si niekedy dajú záležať na vzťahoch. Tento klub vzniká preto aby si ľudia vedeli navzájom poradiť vo veciach vzťahov, aby si mohli vypočut rôzne iné názory ľudí na vec. Je určený pre tých, ktorí vidia a vedia, že za dobrým a kvalitným vzťahom musí niečo stáť...
    rozbalit záhlaví
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    BLACKDRAGON: nemyslím, že je na to nejaký návod, vychytávka, ako zistiť, že s daným človekom budem dlho/celý život. prikláňam sa ale k tomu, že najlepšie dlhodobé vzťahy vznikajú z priateľstva.

    každopádne mám pocit, že základom dobrého vzťahu je mať zhruba podobné očakávania. ak by som chcela zakladať rodinu, tak asi nie je dobré začínať vzťah s človekom, ktorý sa k tomu stavia negatívne. a naopak... a nie len čo sa týka rodiny ale i spoločného trávenia voľného času, bývania a spústy iných vecí.

    ďalším základom je dobrá komunikácia. komunikácia spoločne so schopnosťou nie len počúvať ale fakt počuť. a schopnosťou zrozumiteľne sa vyjadriť. ak budem rozprávať v jinotajoch, tak partner nemusí pochopiť o čo mi vlastne ide. komunikácia mne osobne príde často ako kameň úrazu. keď sa človek bojí pýtať na niečo, pretože sa obáva negatívnej odpovede. ktorá by ale v skutočnosti mohla byť i pozitívna, keby ta otázka ozaj zaznela...

    dôležité je tiež byť pravdivý k sebe samému. poznať samu seba a vedieť čo skutočne chcem, aké veci som ochotná dlhodobo znášať a čo by mi po chvíli ozaj vadilo. v zamilovanosti ma človek ďaleko väčšiu ochotu sa prispôsobiť. preto sa asi hodí od toho nadšenia zvládnuť odčítať toto chovanie a podľa toho konať. čo ide docela ťažko a možno je to v tej fáze nemožné :o)

    vzťah by sa mal rozvíjať aby dlhodobo fungoval. väčšinou to ide najmä spočiatku prirodzene - dvaja začnú spolu chodiť, potom bývať, potom majú možno nejaké to zviera, zoberú sa, prvé dieťa, druhé dieťa,... no a potom už prirodzený vývoj končí a vzťah prestane fungovať. niekedy už predtým... takže kľúčom je to rozvíjanie, tak aby vzťah nezakrnel. bezdetné páry to majú v tomto ohľade zložitejšie.
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    zaujimal by ma hlavne nazor zien, zensky pohlad

    do akej miery vlastne chlap moze vychytat odhadnut aby si nasiel zenu s ktorou mu to vydrzi :) niektori ludia sa daju dokopy uz na gympli a vydrzia spolu cely zivot a ini to striedaju :) je to o nastaveni?

    mam pocit, ze som nikdy nebol nejak mega narocny na dokonalost, dost som bol narocny na to aby som sa zalubil, bez zalubenia by som si s niekym nezacal, ale ked sa stalo, odradilo by ma od toho cloveka, asi len nieco extremne, alebo to keby on nelubil :)
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    THOMASMORTA:

    vies o tom, ze vyborne prekrucas? vyberies si nejaku cast, ktora sa ti hodit - citujes ju a potom ju prepovies vlastnymi slovami, kedy povies nieco uplne ine, mozno ti to funguje na inych ludi, ale na mna ti to fungovat nebude, to je Straw man argument - utok na slamennu babku

    a mimochodom ma mrzi, ze tuto diskusiu stale a opatovne posuvas len do polohy, kedy sa snazis pretlacat svoje pravdy, prepac, ale neverim ti, ze ti naozaj zalezi na tom co zalezi mne, inak by si k tomu pristupoval inak, snazil sa dozvediet, nechodil vsade len so svojimi mudrostami

    ak ide o tieto veci, je fajn, mat balance, mat tak polovicne agnosticky pristup, lebo ak sa jedna o ludi a vztahy, clovek nie vzdy bude vsetko vediet, vsetkemu rozumiet a podobne, to nie je ziaden uzatvoreny system s obmedzenym vyctom moznosti a psychologia sice vyuziva logiku, ale nie je striktne postavena na logike, ludia sa dost riadia a aj keby tie procesy boli logicke, vela z tych procesov si clovek neuvedomi a neodhali ich :)

    a navod na vedenie partnerskeho vztahu tu snad nikto ani neocakaval, je skoda, ze to ale zavrhujes, to ze niecomu nemozes rozumiet uplne, neznamena, ze by si nemohol viac

    napriklad som sa aj s tebou opakovane snazil ist do diskusie, kde si budeme davat obohacujuce nazory, ale nie, ty to zas a zas stavias do konfliktu, je to neprijemne bavit sa s takym clovekom, akoby si si sem prisiel honit vlastne ego na svojej mudrosti, ale ja sa z toho tvojho pisania naozaj nic nedozvedam

    ked budes vnimat vsetko tak fatalne, co ti mam na to povedat, ano mas pravdu, vzdy ked vsetko prekrutis budes mat pravdu, utop sa vo svojej mudrosti :) takych ludi nestretavam casto, ale napriklad teraz viem, normalne citim, zeby som nedokazla byt ani priatel s takym clovekom ako si ty, ktory je za kazdych okolnosti najmudrejsi na svete a tym zahati ostatnym, aby poznali viac, lebo on ma tu svoju najmudrejsiu pravdu a zaroven vidi vsade vsetko ako je nepoznatelna, je to take sebavylucujuce, vlastne nechapem preco si sem prisiel

    prosim uz na mna nereaguj a nepis na mna, nechcem sa s tebou bavit :) budem sa radsej bavit s ludmi, u ktorych uvidim uprimny zaujem a nie to ze si iba potrebuju honit ego, toho som si dost uzil davno ked som este blogoval, bohuzial je takych ludi prilis vela a ostavaju pre mna rovnako nezaujimavi ako boli vzdi, proste su iba hnidopichovia
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    SETEC: spíš nerozumíme, teda já tobě určitě moc ne ;)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SETEC: Tak teď nevím, jestli to s tím sexem myslíš vážně, nebo je to jen projev Tvého smyslu pro humor (který může v mluvené podobě fungovat skvěle, ale v pasné podobě je prostě těžko rozlišitelné, kdy mluvíš vážně a kdy ironicky).

    Já právě nevím, co říkáš. Pro mě má sloveso "obětovat se" jasnou implikaci, že dělám něco, co nechci, jenom proto, že by se to tak dělat mělo (s čímž já až tak souhlasit nemusím, ale chci se přeci chovat "správně", ne?).
    Od té doby, co jsem ze svého pohledu na svět vyškrtl rozlišování na to, co je dobré a co je zlé (mimochodem, víš, co bylo Prvotním hříchem? :-D), ale řídím se tím, co chci, co nechci, co je efektivní a co není efektivní, tak mi koncept "obětování se" nedává žádný akceptovatelný smysl:-)
    SETEC
    SETEC --- ---
    THOMASMORTA: No to je prece zakladni podstata sexu ne? :) Ale nerikam, ze nechteji. Nebo jo ?
    SETEC
    SETEC --- ---
    THOMASMORTA: Rika, ze dbala o jeho zdravi. Modre z nebe nechavala pro sebe ;)
    SETEC
    SETEC --- ---
    SABRIEL13: Hlavne ze si rozumime :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SETEC: Heh - ty si vážně myslíš, že by se lidé měli pro druhé obětovat? Ve smyslu "dělat něco, co nechtějí, jenom proto, že to tomu druhému udělá radost"?
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    SETEC: oukej, to asi ne, ale rozhodně jsem ho nezneužívala :)
    SETEC
    SETEC --- ---
    THOMASMORTA: Ve srovnani s diamantem je to barbarske. :)
    SETEC
    SETEC --- ---
    SABRIEL13: Jasně, ty ses pro ten vztah uplně obětovala a nosila mu modre z nebe. :))
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SETEC: To sice ano, ale cucflek si můžeš dovolit i v šestnácti:-)
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    SETEC: nic - žádná nevěra, nemlátila jsem ho, nešikanovala jsem ho ani psychicky - proto se sakra ptám jak jsi to myslel! :)
    SETEC
    SETEC --- ---
    SABRIEL13: Vida, vypada to, že nebudu daleko od pravdy. Tak povidej. Copak jsi mu provadela? ;)
    SETEC
    SETEC --- ---
    THOMASMORTA: proto vzniknul diamant a Omegy, ne? :))))
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    SETEC:
    Já to chápu jako problém v komunikaci - on nepochopil, co já jsem se mu snažila vysvětlit, a já jsem to možná vysvětlovala dost blbě a nepochopitelně. Ale jinak jo, o co nemusím bojovat, toho si nevážím.
    SETEC: co? jaká etika? jaký černý svědomí? jak to myslíš? :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SETEC: Třeba v případě škrábanců a kousanců z Kamásútry nebo evropských cucfleků nechat svému partnerovi nějakou dlouhodobější památku, která mu připomene, co k němu cítíš, v době, kdy s ním zrovna nejsi:-)
    Neumím odpovědět obecně, protože IMHO neexistuje uneverzální schéma takového rituálu. Ale jak říkám, podmínkou je oboustranná dobrovolnost.
    SETEC
    SETEC --- ---
    THOMASMORTA: Co je cílem v ritualizovaném násilí? Pokud se při tom zraňuje?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SETEC: Ale to je to klíčové - v ritualizovaném násilí vůbec není cílem zranit (tedy pokud nejsi sadista, který si to potřebuje kompenzovat nějakou bezpečnou formou, jenže to je specifický případ). Je to jen vedlejší účinek, podobně jako když chceš nosit naušnice, tak Ti někdo musí propíchnout ucho...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam