• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    FESTER
    FESTER --- ---
    NEKROMANT: v tom pripade jsi vazne liberal a to hodne nalevo :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Já jsem teď i v zaměstnání. Takže u toho prázdného tlachání a obhajování levičáckých sraček zvyšuji HDP.
    Domnívám se, že přes učení pro kvalifikaci se ze mě bůh nestane, ale je to zajímavý názor.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FESTER: Nevím jeslti jsem liberál, ale opravdu doufám že nejsem conservative .)

    FIONOR: našel jsem kratší Hogenovou kde mluví o horizontu užitečnosti, touze po prosazení vlastní vůle k moci, o užitečnosti atd.
    Anna Hogenová - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=BMJ_pd1dnkQ&t=53s

    A tady je to o té funkci:
    Anna Hogenová - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=BMJ_pd1dnkQ&t=10m23s
    FESTER
    FESTER --- ---
    NEKROMANT: pokud to nevis jestli je to ode me kompliment a nebo vytka.. tak neni co resit...

    BTW :



    a zkus nad tim obrazkem premyslet...

    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    A ještě video jeden argument, pro ty kteří si myslí že kapitalismus zažívá krizi kvůli těm lenochům kteří nepracují:
    Ryba smrdí od hlavy :: Videa a přednášky nejen o filosofii
    http://videafilosofie.webnode.cz/news/ryba-smrdi-od-hlavy/
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    NEKROMANT: Navíc si nemyslím, že právo na život má být podmíněno užitečností (pak se pojďme prát jak moc jsou potřební lidé v NDNkách, mentálně postižení atd. )
    Ohledně mentálně postižených a duševních poruch sem zase hodím video které mi určitě neodpustíte už jen pro jeho délku :)
    Problém péče o duševní zdraví.mp4 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=GbOsIxLeiNQ
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    SHEALA:
    NEKROMANT:
    Ještě K těm lékařům a lékům.. Né každý nemocný se stane pacientem. Někdo se do ordinace vůbec nedostane u jiného nemoc nenajdou i když třeba existuje.
    Mohou být i jiné důvody a motivace proč někdo nechce být v zaměstnání, ale to neznamená že není užitečný pro společnost jinak.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FESTER: Obamu moc rád nemám. Nevím jestli to je kompliment a nebo výtka.

    SHEALA: Nemyslím, že bych se nepotýkal se společenskými odlišnostmi, ale teď mě zas budeš napadat, že chudáčkuji. Nevím také co myslíš běžným vzdělávacím procesem, ale měl jsem ve školách různé problémy a chodil jsem do školy pro žáky se specifickými poruchami učení (a teď už všechno co jsem psal ztratilo váhu, protože jsem porouchaný a nenormální že? :D).
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: Tak divil by ses, ale to co jsem popsala, je docela odhadnutelný. Podle toho jak mluvíš jsi rodilý čech, co prošel bežným vzdělávacím procesem, nikdo kdo by se musel potýkat s nějakou kulturní či společenskou odlišností. Možná to čteš poprvý, ale tímhle si získal docela dobrej start do života, docela hodně zdrojů. Pokud ti to přijde že tě soudím... jo no soudím, dostal si docela hodně zdrojů... a chceš další.
    FESTER
    FESTER --- ---
    NEKROMANT: Obama by z tebe mel radost ...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Jo a mimochodem. Myslím že Jan Keller tvrdil, že dřív když se zaváděl starobní důchod, tak odpůrci argumentovali tím, že by po jeho zavedení staří lidé ke stáru zlenivěli :)
    Takže argumenty proti lenochům jaké tu teď uplatňujete vy také nejsou ničím novým..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Práce: řešení nebo problém? Tomáš Tožička, 15.4.2013 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=7meNGvE_ZMY
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Tak já si nic nebudu dělat z toho, když mi někdo říká že ZP nejde, nebo nejde více než 6k. Ale už to tak v podstatě mám :)
    Ale tohle videu může někomu dodat odvahu.
    Ještě se říká, že to nejde, až do doby než se najde někdo, kdo neví že to nejde a udělá to.
    Bylo ještě jedno video na tedexu od paní co měla rakovinu a do té doby než se o ní dozvěděla všechno odkládala na potom a až s tou rakovinou začala konečně pořádně žít.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    SHEALA: Myslíš, že každý má potřebu si zachudáčkovat? Mě to tak nepřipadá.
    Nemyslím že je férové o někom dělat veřejné soudy a přitom ho vůbec neznat.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Jéje. Ale je to zajímavé kam ta debata dospěla.
    Sám v tohle asi nemám úplně jasno a argumenty.. Přišlo mi to nějak hezké, lidské a samozřejmé ale chybí mi teď argumenty :)
    Ale díky za postrčení..Zjišťuji že ta Hogenová nemluví nějaké samozřejmosti (za což jsem to považoval), ale něco co opravdu naráží.
    Nevím jak moc je to pro debatu ohledně ZP důležitý.
    Jsem ochotný toto neřešit, protože já to neumím logicky odargumentovat, prčo si myslím že to tak je. Ale zkusím si to nastudovat a pak se rád pustím do debat :D
    Příklad s lékařem je sice hezký, ale nevím o čem to vypovídá. V nějaké konkrétní situaci je potřeba aby někdo uměl někomu pomoci a nelhal?.. Ale to neznamená že když to umí nebo neumí že jde jen o jeho funkci..
    Nějak jsem to jako argument asi nepochopil.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: Já se obávám že by se to zvhrlo v to, že by ses mi vylíval jak ti svět nerozumí. Chápu, každý má potřebu si zachudáčkovat, nicméně mám taky svý hranice... Radějí si svouji energii schovám pro blízký ve sračkách, soráč.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    SHEALA: A nevím, proč tomu říkáš můj projekt. Já to nevymyslel, ani nejsem nějaký mluvčí či představený české občanské iniciativy. Jsou lidé kteří prosazují ZP z jiných důvodů než já. Kvůli mě a mím argumentům nemusíte zavrhovat celý "projekt".
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    SHEALA: Neznáš mě, je to složitější. Nejsem si jist, že to chci psát veřejně, jestli máš zájem, tak přes PM...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: Bohužel, tvůj projekt vidím jako asociální zvrhlost. Jinak mě zaujalo jak si psal o pozicích pro OZP. Je smutn, že pozice pro OZP nejsou, pokud jsou, tak jsou takové kde nepotřebuješ ani základní skill set. Hlídač parkoviště, uklízeč. Zaměstnavatel spoléhá na to že lidé s postižením nedostali šanci se pořádně naučit sociální dovednosti. A že OZP vemou občas cokoliv, jen aby se zbavili pocitu že sou neužitečný.

    Zatímco ty jsi dostal alespoň nějakou možnost socializace, předpokládám. Chodil si do běžný základní školy, nemusel ses bát že tě učitelka odmítne učit. že tě spolužáci nepřijmou protože seš fujky/jinej... A teďka chceš aby tě živili jiní. Dostal si docela hodně privilegií, který jiný nemají, a chceš další...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Já nemám potřebu cestovat, ale rozhodně bych netvrdil že to nejde. Ale jestli je to to co myslím, tak většinu cesty vezl někdo je nebo něco spravovali. Možná že na tom už byl líp xChaos s tím jeho solárním kolem :D http://teckacz.cz/1252-Solarni-dalnik-kolo-Arachne-Aerospace-1.tyden-cesty
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam