• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: to je velka legrace cist neco takoveho o JUNIPETRUSovi, ktery se ve svem klubu o NZP choval jako diktator a banoval lidi dle sve libovule.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Dávám si tu 7 dení pauzu jako vyjádření solidarity s JUNIPETRUSem a protestem proti podle mně zbytečnému banování. A alespoň si tu od mých příspěvků někteří odpočinou.. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Ale Newton asi nevěděl moc o zakřivení časoprostoru.. :) Vyházel asi z Keplerových zákonů.
    Zpochybnit cokoliv je velmi snadné. Stejně jako říct že NZP je blbost a že by to nešlo...
    FIONOR: Do lágru a jéje.. :) Ale divím se že ten svobodný internet a nyx tu umožnil tu skoro diskusi tak dlouho.. :)
    FIONOR: Ale jde o to že gravitační zákon není nějaká obecně sdílená pravda na které můžeš s jistotou stavět. Taková pravda v postmoderním světě není a všechno je relativní a zpochybnitelné..
    Žádné vzorečky ani ekonomika či matematika nejsou nějakou jistou pravdu. Stejně tak odvoláváním se na kterékoliv autority a na cokoliv jde snadno napadnout a tady se tomu tak děje. Prostě já ani nevím že nic nevím.. :D Můžu vědět, ale také nemusím...
    Mi se tu těžko i shodnem na tom co to ta pravda je :D A pak že je fylosofie zbytečná.. Možná jo ale ta si nehraje na to že je obecnou pravdou podle které se všichni musí řídit jako ekonomie.. Je to spíš něco co věci problematizuje a klade otázky.. :)
    FIONOR: Mě tu JUNIPETRUS nevadí i když nesouhlasím se vším co píše.. Osobní útoky od něj se mi zdají méně časté než od některých jiných diskutujících zde..:)
    BLOODRAT: A v jakém věku se toho člověk nejvíce naučí? :)
    _BENNY: Mě se ten ban nelíbí a nástěnku si kldině smažte nebo zaplňte důkazy o tom že NZP je výtvor chorého mozku a kravina na kvadrát.. :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    FIONOR ma odedneska stejna prava jako NEKROMANT. JUNIPETRUS ma na 7 dni ban, protoze se chova jako idiot (stacilo mi vyfiltrovat si jeho posledni prispevky). pokud po tydnu znovu napise nejaky nesmysl, tak leti definitivne.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Většina populace se tak jako Junipetrus vyptává okolo čtvrtého roku života, což nám dává poměrně jasnou představu o jeho mentální úrovni.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Klidně i rovný povoukem do řitě napřed.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    dejte mu banan. klidne i zakriveny :-)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: povazoval by si za urazku, kdyby ti nekdo rekl, ze tvoje rodice byli sourozenci?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: jeste by me zajimalo, ty jsi absoloval nejaky kurs asertivity?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: prehled o takovych vecech mam, ovsem jak mam vedet, ktere teorii prave veris.
    Ja se ptal co je gravitace, a ty mi tu predklas teorie.
    Nekdy je opravdu lepsi si priznat "vim, ze nic nevim"
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR:ty mas na vsechno odpoved.
    je gravitace zakřivení časoprostoru kolem hmotného tělesa
    Jsi si jistej? Co je to tedy casoprostor? Vim co je to zakriveny banan. Ale casoprostor?
    Obecná teorie relativity zatím dostatečně dokonale popisuje nekvantový vesmír
    Jak to vis? To jsi vycetl z toho vzorecku nebo si tu vetu nekde slyslel a pouze papouskujes?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: co je to vzdelani?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: takze gravitace jsou pismenka? Nebo ty pismenka neco znamenaji a co?
    Rekl bys ze gravitace je neviditelna sila pusobici na dalku?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    NEKROMANT: dobre si mu to napsal
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: co je to gravitace?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: prodej pozemku? prodej práva a těžbu?.. Jako že práce je vyndat papír a podepsat smlouvu?.. :) chápu..
    Kasíno, akciový trh...
    Cena materiálu (přiroda). Mžeme se kouknout na externality (sdílené rziko třeba radiokativního spadu z atomové energie ze které těží jen někdo atd...).
    Některé hodnoty mohli vzniknout bez přičinění ebo práce člověka.. (čistý vzduch třeba - obchod s emisemi..).
    práce a peníze jsou dvě věci ktrí ejde zaměňovat rovnice peníze= čas= práce je podle mě nepatná.. :) Jsou to věci které jsou nezaměnitelné a není mezi nimi rovnost. A vztah mezi penězi a práci sice nějaký jistě existuje ale né tak úzký jak tu prezentuješ..
    Je to můj názor, mmůžeš s ním nesoulasit a kromě banu a dávání mínusů a zpochybňování mých kompetencí a rozumu je to asi tak všechno co s tím můžeš dělat :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Proč by nemohli mít peníze hodnotu i když by nešli směnit za práci?.. By se mohlo obchodovat s majetkem, akciemi, právy na užívání, infromace atd..
    A teď už slyšín ten argument ze práce je potřebná na všechno včetně vstaní ze židle (a jsme s prominutím u utírání prdele :D).
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    OMNIHASH: Někteří věří že ani není nutné čumět do slunce :)

    To že neovládám zákady může být pravda, ale kdo je ovládá? Skoro nikdo ani s vyším vzděláním se mi zdá že na tom není o mnoho lépe. A já se tu ptám i na zákadní věci.. Případné rovnice můžu klidně nechat na někom jiném. Nejsem někdo kdo má patent na rozu jenom si kladu otázky a podporuji to co i připadá správné a logické s těi oezenými znalosti a schopnostmi které mám. Nikde jsme netvrdil že se nemohu mýlit splést atd..
    Kde vidíš potřebu u NZP nebo v rámci diskuse o které se bavme počítat difereniální rovnice (nebo jejich obdobu)? Bavíme se na obecné úrovni.. Když nerozumím zákadům tak i je někdo kdo jim rozumí může vysvětlit.. Tady ale spíš naríže na jiné hodnoty, společenské třídy, přístupy a vnímání světa a a různé poledy na ty nejzákladnější věci.. To je podle mě hlavně záležitostí fylosofie.. Ale Sociologii ani jiným oborm se něják bránit nechci (byť hodně ekonom co znám o ekonomii nemluví příliš v superlativech a tvrdí že to je pavěda.... :)
    Ale žádná věda ani obor není zárukou pravdy.. Když jsme koukal na přednášky o fyzice tak tam zpochybňují gravitaci a říají že to je trošku jinak atd.. :)
    Věda se pořád vyvyjí a nové teorie narazují staré..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    bylo? zajimavy postrehy inside..

    16 Reasons Matt Yglesias is Wrong about the Job Guarantee vs. Basic Income | New Economic PerspectivesNew Economic Perspectives
    http://neweconomicperspectives.org/...reasons-matt-yglesias-wrong-job-guarantee-vs-basic-income.html
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    FIONOR: jasný, já si taky nemyslím že ta taxa s tím souvisí, akorát se ptám proto, že nějaký metriky na to, jak je právník dobrej, prostě neznám :)
    Ale tak trošku sleduju internety, kde se jednak řeší že corporations are people now, jiný internety, kde se řeší, jak funguje právo pro bohaté - superspecializovaný právnící, který neví nic mimo ten svůj paragraf - na kterým ale zas dokážou položit jakýhokoliv protivníka na zem. Nechci zatím dělat nějaký předčasný závěry ve stylu, že cyberpunk už začal a svrhněme NWO, jen prostě cítím potřebu se orientovat v chaosu, abych nezblbla.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    FIONOR: možná jsme narazili na věc, kterou považuju já za důležitou... je možný že v současný době budou mít nejbohatší korporace dražší právníky než nejbohatší vlády?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam